راه‌اندازی سایت اینترنتی به ظاهر کار خیلی سخت و پیچیده‌ای است، اما روش‌هایی ساده و سریع برای ساخت سایت وجود دارد. این روش‌ها نه به تخصص و کدنویسی نیاز دارند و نه قرار است چند ماه منتظر بمانید تا سایت‌تان آماده شود. در این مقاله به شما راهی معرفی می‌کنم که به کمک آن می‌توانید در کمترین زمان، یک سایت فروشگاهی کامل بسازید.

چطور خیلی ساده و سریع فروشگاه اینترنتی بسازم؟

در اصل اگر بخواهید یک سایت را از صفر طراحی و پیاده‌سازی کنید، باید طراحی وب و کدنویسی بلد باشید. با این وجود برای داشتن یک سایت اینترنتی حتما لازم نیست خودتان آن را از پایه بسازید. سرویس‌هایی برای طراحی سایت وجود دارند که این کارها را برای شما از قبل انجام داده‌اند.

بدون کدنویسی سایت بسازید

اگر دوست ندارید در دنیای پیچیده کدهای کامپیوتری غرق شوید، پیشنهاد می‌کنم از فروشگاه سازها استفاده کنید. الان بهترین زمان برای ساخت یک سایت فروشگاهی است. چون هیچ وقت به اندازه الان، طراحی و ساخت یک سایت فروشگاهی ساده و سریع نبوده است. نکته مهم در مورد فروشگاه سازها این است که هزینه طراحی سایت را به شدت کاهش می‌دهند. یعنی قرار نیست ده‌ها میلیون تومان برای ساخت سایت هزینه کنید.

ساخت سایت بدون کدنویسی

فروشگاه سازها به شما یک سایت فروشگاهی آماده تحویل می‌دهد. تمام کارهای طراحی سایت و کدنویسی‌های مربوط به آن قبلا توسط فروشگاه ساز انجام شده است. به همین دلیل لازم نیست برای راه‌اندازی سایت به برنامه‌نویسی مسلط باشید. تنها چیزی که برای ساخت سایت با فروشگاه ساز نیاز دارید یک اینترنت معمولی و یک ابزار مثل رایانه یا گوشی هوشمند برای اتصال به اینترنت است.

با چند کلیک می‌توانید فروش اینترنتی را شروع کنید

احتمالا این سوال برای شما پیش آمده که چطور با فروشگاه ساز یک سایت فروشگاهی بسازیم؟ اگر از فروشگاه ساز استفاده کنید، لازم نیست نگران مراحل ساخت سایت باشید. کار با فروشگاه ساز آن قدر راحت است که همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. حتی اگر دانش شما از اینترنت فقط در حد جستجو در گوگل است، به راحتی می‌توانید یک سایت اینترنتی بسازید.

قدم اول برای ساخت سایت فروشگاهی این است که یک سرویس فروشگاه ساز خوب انتخاب کنید. فروشگاه سازهای زیادی در ایران فعالیت می‌کنند. از بین آن‌ها فروشگاه ساز پرتال را انتخاب کردم تا روش ساخت سایت با آن را توضیح بدهم. دلیل انتخاب پرتال این بود که 7 روز مهلت تست رایگان دارد.

شما 7 روز مهلت دارید تا به صورت رایگان یک سایت فروشگاهی با پرتال بسازید. بعد از این یک هفته اگر از سایت خوش‌تان آمد و کار کردن با پرتال برای شما راحت بود، هزینه آن را پرداخت می‌کنید.

مراحل ساخت سایت با فروشگاه ساز

مراحل ساخت سایت با فروشگاه سازهای مختلف کمی متفاوت است. با این وجود اکثر فروشگاه سازها یک قاعده کلی را رعایت کرده‌اند. هدف اصلی فروشگاه سازها این است که کاربران به ساده‌ترین شکل ممکن یک سایت فروشگاهی بسازند. به همین دلیل وقتی وارد یک فروشگاه ساز شوید، همه چیز ساده و قابل فهم است.

نحوه ساخت سایت با فروشگاه ساز

به عنوان نمونه در ادامه روش ساخت سایت با فروشگاه ساز پرتال را توضیح می‌دهم. برای ساخت سایت، اول از همه باید در پرتال ثبت نام کنید. مراحل ثبت نام در این سرویس بسیار ساده و راحت است. فقط باید شماره موبایل، آدرس ایمیل، نام و نام خانوادگی خودتان را به همراه یک رمز عبور قوی در کادرهای مشخص شده وارد کنید. در ادامه نام سایت و نوع محصولات فروشگاه را مشخص می‌کنید.

به همین سادگی سایت شما در چند دقیقه آماده شد. در ادامه به پنل مدیریت سایت‌تان منتقل می‌شوید. بعد از ورود به پنل مدیریت سایت، چند ویدیو کوتاه می‌بینید. بعد از دیدن این ویدیوهای کوتاه می‌توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن سایت فروشگاهی خودتان را آماده کنید.

 

بعد از ساخته شدن فروشگاه چه کارهایی باید انجام دهم؟

شاید باور نکنید اما با انجام این مراحل، شما یک سایت اینترنتی دارید. البته مراحل ساخت سایت هنوز تمام نشده است. سایتی که ایجاد کرده‌اید یک نمونه پیش فرض و آماده است. پس در ادامه باید متن‌ها، منو و تصاویر آن را به سلیقه خودتان تغییر دهید. این کار هم به راحتی انجام می‌شود و مراحل آن در ویدیوهایی که داخل سایت قرار دارد، توضیح داده شده است.

کارهایی که باید بعد از ساخت سایت انجام داد

تا این جا بدون انجام هیچ کار پیچیده‌ای یک سایت فروشگاهی برای فروش محصولات‌تان ساخته‌اید. آخرین مرحله برای کامل شدن سایت‌تان این است که کالاها را داخل سایت وارد کنید. این کار خیلی ساده و سریع انجام می‌شود. فقط باید عکس‌ها و اطلاعات مربوط به هر محصول را در قسمت‌های مشخص شده وارد کنید و کار تمام می‌شود.

تا دیر نشده کسب و کارتان را اینترنتی کنید

با روشی که به شما یاد دادیم اگر همین الان شروع کنید تا یکی دو روز آینده سایت فروشگاهی شما آماده می‌شود. بعد از آماده شدن سایت، در کمتر از یک هفته می‌توانید از آن درآمد داشته باشید. درآمد شما از سایت‌تان به مرور بیشتر می‌شود و چند ماه بعد احتمالا میلیونی از سایت‌تان پول در می‌آورید. پس این فرصت طلایی را از دست ندهید و هر چه زودتر کسب و کارتان را آنلاین کنید.

برای شروع ساخت فروشگاه، همین الان به وب‌سایت پرتال به آدرس www.portal.ir مراجعه کنید یا روز‌های شنبه الی چهارشنبه از ساعت 9 الی 22 و روز‌های پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل رسمی از ساعت 9 الی 17 با شماره 02191003383 داخلی 2 تماس بگیرید.