اجرای ابزار گچی در واقع همان تکنیک گچبری است که امروزه به شیوه ای آسانتر و کم هزینه تر از روش دستی انجام می شود.

 با وجود آنکه در دکوراسیون داخلی منازل امروزی دیگر خبری از گچبری های کلاسیک  نیست، اما محبوبیت سبک های مدرن باعث نشده تا شاهد از بین رفتن گچبری باشیم.

گچکاری یک هنر ماندگار است و پیشرفت تکنولوژی تنها باعث سهولت اجرای کار شده است. در ادامه مطلب با جزئیات ابزار گچی پیش ساخته بیشتر آشنا خواهید شد.

سیر تکاملی گچبری ساختمانی

گچبری نوعی هنر دست ساز با قدمت تاریخی است که از قدیم الایام برای زیباسازی کاخ های سلطنتی، منازل باشکوه و بناهای مهم دولتی استفاده می شده است. از آنجایی که پیاده سازی گچبری توام با زحمت و صرف وقت بسیار است، این روش بیشتر برای قشر مرفه جامعه کاربرد داشته است.

به لحاظ جغرافیایی، گچبری ساختمانی تنها مختص بناهای ایرانی نیست. نمونه های مجلل آن را در کاخ های تاریخی اروپایی نیز می توان دید.

در کشور ما هنر گچبری با هنر ایرانی ترکیب شده و استفاده از طرح های مینیاتوری، بته جقه و گل مرغی نیز درآنها مشاهده می شود. تا 10 سال پیش نیز اجرای گچبری در تمامی خانه های ایرانی مرسوم بود.

امروزه با وجود آنکه گچکاری از آپارتمان ها حذف شده است اما هنوز هم بسیاری از افراد به این هنر اصیل علاقه مند هستند. ضمن آنکه برای منازل با سبک های کلاسیک و مجلل هیچ تکنیکی به اندازه گچبری نمی تواند زیبایی فضای داخلی را به معنای واقعی به انجام برساند.

اما گچبری امروزی با نوع قدیمی آن دارای تفاوت های مثبتی است که باعث شده تا هزینه و زمان لازم برای اجرای پروژه تا حد چشمگیری کاهش یابد.

تفاوت گچبری سنتی و پیش ساخته

در روش سنتی، گچ بری در محل انجام می شده است، اما در روش جدید از ابزار پیش ساخته گچی استفاده می شود. بدین معنی که گچ در کارگاه قالب زده شده و پس از خشک شدن برای نصب به محل اجرا انتقال داده می شود.

این کار باعث می شود در درجه اول، شلوغ کاری و کثیف کاری محیط حذف شده و در درجه دوم مدت زمان اجرای پروژه تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا یابد. نصب ابزار گچی با این روش بسیار ساده بوده و به دلیل سبک بودن، انتقال آنها به مقصد آسان است.

همچنین در صورتیکه طرح درخواستی مشتری دارای پیچیدگی باشد با استفاده از قالب های متنوع به راحتی و بدون صرف وقت و زحمت فراوان می توان آن را به زیبایی هرچه تمامتر پیاده کرد.

ابزار گچی قاب بندی

۲

یکی از رایج ترین شیوه های اجرای ابزار گچی، قاب بندی دیوار و سقف است. بدین معنی که یک کادر یا همان چهارچوب روی سطح کار ایجاد می شود. معمولا برای سقف، یک قاب و برای دیوار بسته یه سلیقه و درخواست مشتری چندین قاب با چیدمان و اندازه های مختلف در کنار هم قابل اجرا است.

از قاب بندی همچنین برای ایجاد حاشیه در اطراف تابلو ها، پنل ها، بالای شومینه، دیوار پشت تلویزیون، نقاشی دیواری و غیره استفاده می شود.

زیبایی قاب بندی بستگی به سلیقه مجری کار، فضای کار و درخواست مشتری دارد. اما چیزی که اهمیت زیادی دارد اجرای تمیز و دقیق آن است. خطوط قاب بندی اگر کج باشد و محل های اتصال به خوبی پوشیده نشوند ظاهر زننده ای را ایجاد می کند.

ابزار و گل پیش ساخته قاب بندی

۳

یکی از ابزار تزیینی که برای بالای قاب بندی دیوار استفاده می شود، گل پیش ساخته است. البته گوشه های قاب را نیز میتوان با گل های اتصال دهنده تزیین نمود. به این ترتیب محل اتصال خطوط در کنج ها با زیبایی بیشتری مخفی می شود.

پنل های دیواری

این پنل ها طرح های پیچیده و بزرگی هستند که بصورت یک واحد ساخته شده و معمولا درون قاب بندی دیوار، بالای شومینه و غیره نصب می شوند. در مواردی که طرح پیچیده باشد ممکن است اجزای قاب جداگانه ساخته شده، در کنارهم نصب شوند و به این ترتیب تشکیل یک طرح واحد را بدهند.

ستون و سرستون

ستون ها جز لوازم دکوراتیو جدایی ناپذیر خانه های مجلل و لاکچری هستند. علاوه بر اینکه ستون ها را می توان بصورت پیش ساخته در محل نصب کرد، سطح ستون های قدیمی را نیز می توان با استفاده از ابزار گچی تزیین نمود. مورد دیگر، استفاده از سرستون برای تزیین قسمت فوقانی است.

ابزار گچی دور لوستری و دور لامپ

از دیگر موارد اجرای ابزار گچی تزیین ناحیه اطراف لوسترها و لامپ ها در سالن پذیرایی و اتاق خواب است. گچبری پیش ساخته برای سقف  پذیرایی از طرح های  شلوغ تر و برای اتاق خواب از طرح های ساده تر استفاده می شود.

۴

بهترین شرکت اجرا کننده ابزار گچی در تهران

در اجرای ابزار گچی پیش ساخته هیچ محدودیتی از بابت طرح و سبک وجود ندارد. به همین دلیل با گذشت زمان استقبال از این روش رو به افزایش است.

اگر قصد بازسازی منزل خود را دارید، این روش می تواند تغییرات قابل توجهی را در فضایی داخلی بنای شما ایجاد کند. اما توصیه میکنیم تا برای اجرای آن به سراغ بهترین شرکت های اجرا کننده در تهران باشید. زیرا ظرافت، دقت و تمیزی کار اساسی ترین پارامتر ها در اجرای ابزار پیش ساخته گچی است.

شرکت دکوراسیون داخلی خانه من از سابقه فعالیت بلند بالا در زمینه بازسازی آپارتمان مسکونی و نوسازی انواع پروژه های مسکونی، تجاری، اداری و غیره برخوردار است. زمان سریع تحویل پروژه و کیفیت بالای کار باعث شده تا در طول فعالیت خود همواره رضایت مشتریان را بدست آورد.

این شرکت پروژه های ابزار گچی را در طرح های متنوع مطابق با درخواست مشتریان و با بودجه های مختلف ارائه می دهد. برای اجرای ابزار گچی از تجهیزات پیشرفته و بهترین کیفیت گچ استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره رایگان می توانید با شماره های زیر تماس برقرار نمایید.

تلفن ثابت:  ۰۲۱۷۷۶۷۸۰۹۵

تلفن همراه: ۰۹۱۲۹۲۳۳۱۰۰

۰۹۱۲۲۸۴۰۸۶۹

صفحه اینستاگرام : mehome_ir@