یکی از ویژه ترین دوره های آموزشی آواز بانوان توسط مجموعه خنیاگر بصورت رایگان تولید شده است. این پکیج توسط سپیده جندقی اجرا شده است که از آدرس زیر می توانید این دوره آموزشی را مطالعه کنید.

https://khonyagar.com/course/45/avaz

اما دوره کامل دیگری با نام "آموزش آواز ایرانی" توسط خنیاگر با تدریس استاد شادروان تهیه شده است. این دوره آموزشی در 3 فصل مختلف با سرفصل های جدید و ویژه تهیه شده است. پیشنهاد می کنیم این دوره آموزشی را نیز از لینک پائین مشاهده نمائید.

https://khonyagar.com/course/46/avaz

اما در عین حال پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را که درباره آموزش خوانندگی سنتی هست مطالعه نمائید.

پکیج آموزش خوانندگی برای بانوان، نیاز بسیاری از هنردوستان است اما ممکن است برای یافتن مجموعه قدرتمند، دچار سختی بسیاری شوند. موسیقی و آواز، آوای دل انگیز زندگی است که به نوعی غذای روح نیز محسوب می شود، بی جهت نیست که محبوب خیل عظیم عاشقان است و افراد بسیاری مایلند با خلق آثار شگفت انگیز، کارنامه هنری ارزشمندی بر جای بگذارند.

موسیقی شگفتانه ای ارزشمند برای بشر

آواز و موسیقی بدون اغراق، جایگاهی ارزنده نه تنها بین هنردوستان بلکه مردم عادی نیز دارند به طوری که نمی توان بدون این آواهای دلنشین، زندگی لذتبخشی داشت. حتما شما نیز تجربه هایی از خواندن آهنگ های مختلف دارید به طوری که نه تنها در حمام، آشپزخانه و حتی رانندگی زمزمه های آوایی بر لب داشتید.

بسیاری نیز وسوسه آموختن حرفه ای خوانندگی را در ذهن دارند اما به دلایل مختلف، جسارت حضور در این مسیر پر پیچ و خم اما لذت بخش را در خود نمی بینند. اما باید پذیرفت آواز خواندن تنها نمایش ذوق و توانمندی درونی نیست بلکه فواید متعددی برای سلامت روح و جسم نیز به همراه دارد. 

خوشبختانه حال نگرش های منسوخ که یادگیری آواز خوانی را تنها به داشتن صدایی توانمند مرتبط می دانستند، از بین رفته است. تمامی افراد فارغ از جنسیت، سن و توانمندی می توانند آواز خواندن حرفه‌ای را یاد بگیرند، با توجه به آن که فیزیولوژی صدا متفاوت بوده و لحن خاص می تواند انس و الفت شنوندگان را برانگیزد.

مزایای آموزش موسیقی و خوانندگی

خواه با صدایی زیبا متولد شده اید و یا تنها ذوق و توانمندی برای پرورش استعداد درونی دارید، برای اجراهایی فاخر باید قدم در راه یادگیری اصولی بگذارید تا از این سرمایه گذاری زمانی و هزینه ای، شاهد نتایج بی‌نظیری باشید.

یادگیری مبانی آواز مزایای بیشماری به همراه دارد که در ادامه به چند مورد گریزی زده می شود:

  • حضور در عرصه هنر و قدم زدن در این وادی بی انتها بدون دقت و وقت گذاشتن امکان پذیر نیست بنابراین میتوان شاهد پیشرفت در جنبه های مختلف زندگی حرفه‌ای نیز بود.
  • یادگیری مبانی آواز کمک می‌کند فرد با اکتشاف در سبک های مختلف موسیقی، دانش و تجربیات ارزنده ای را کسب کند و برای خلق آثار ارزشمند اعتمادبه‌نفس دوچندانی را نیز احساس نماید.
  • خوانندگی با اجرای صحنه‌ای ارتباط تنگاتنگی دارد و می‌تواند به تقویت اعتماد به نفس کمک کند تا شاهد بهبود روابط اجتماعی نیز بود بی جهت نیست که چنین افرادی از نظر شخصیتی و مراودات با دیگران احساس بهتری نیز دارند.
  • صدای انسان موهبتی ارزنده است که می‌تواند عواطف و احساسات را به شکل آهنگ های دلنشین به مخاطب ارزانی دارد بی جهت نیست که همواره از گذشته تا به امروز خوانندگی علاقه بسیاری است و توجه شنوندگان را نیز برانگیخته است که به دلیل التیامی است بر روح زخمی انسان بر جای گذاشته است.

علاقه و آموزش خوانندگی از کجا نشأت می‌گیرد؟

ایران را می توان مهد هنر و فرهنگ دانست که با پرورش هنرمندان بسیار، علاقمندانی از ملل دیگر را نیز مجذوب نموده است. جادوی موسیقی ایرانی افراد بسیاری را بر آن داشته است که برای آموزش در جوار اساتید پیشکسوت، انگیزه بسیاری داشته باشند اما می بایست همت و انگیزه اجرای تمارین را نیز در خود پرورش داد.

یادگیری طوطی وار و بهرمندی از اطلاعات غلط، می تواند مسیر کسب مهارت را فرسنگ ها دور کند به طوری که شخص علیرغم انجام تمارین مختلف، توانمندی خاصی به نمایش نگذارد.

اما نقشه راهی اصولی که پیشکسوتان صاحب سبک ترسیم می کنند مبتنی بر دروس تئوری و عملی است بنابراین نباید تنها متمرکز بر یک بخش بود. اهمیت انجام تمارین مانند تمرینات صوتی، گرم کردن صدا و اجراهای متعدد بسیار بالاست که کمک میکند شخص، توانمندی‌های ذاتی خویش را کشف کند و از توسعه دامنه صوتی نیز لذت ببرد.

عوامل تاثیر گذار در بازدهی آموزش خوانندگی

سرمایه گذاری بر صدا و استعداد تنها با آموزش کارآمد ممکن است بنابراین نیاز است قواعدی را رعایت کرد از جمله این قوانین میتوان شکیبایی و نظم و انضباط در پیگیری جلسات را نام برد.

اگر شخص قصد ندارد به عنوان یک خواننده حرفه ای فعالیت کند مطمئناً برای موفقیت و نمایش توانمندی درونی نیاز است سرنخ‌های آموزشی را به گونه‌ای بیاموزد که اسیر محدودیت‌های مختلف نشود. در ادامه بیشتر به موارد تأثیرگذار پرداخته ایم تا در شکل‌گیری شخصیت هنری هنرجویان، تاثیر هر چند کوچک بگذاریم.

  • حفظ وضعیت بدنی استاندارد

فرقی ندارد که در کلاس‌های آموزشی حضوری موسیقی ثبت نام کرده اید و یا مایلید نکات و مفاهیم را به شکل آنلاین بیاموزید، خوانندگی رویای بسیاری از افراد است که دریچه ای بینظیر به دنیای هنر باز می گشاید که می تواند روح شخص را به پرواز درآورد.

مطمئناً برای استفاده از حداکثر ظرفیت بدنی نیاز است صدا به خوبی آزاد شود که این اتفاق مرتبط با وضعیت بدنی اصولی است به طوری که اغلب پیشکسوتان توصیه میکنند هنرجو همواره صاف بایستد و در صورت نشستن، کف پاها روی زمین بوده و پشت نیز صاف باشد تا نغمه هایی پایدار و دقیق شنیده شود. به یاد داشته باشید پایبندی به آموزش اصولی می‌تواند کیفیت آوایی را دو چندان کند.

  • انجام تمارین تنفسی

خوانندگی و حضور درخشان در عرصه هنر، رویای بسیاری از افراد است که مایلند همچون هنرمندان چیره‌دست آثاری جاودانه بر جای بگذارند. برخی متاسفانه اسیر آموزشات اساتیدی نوظهور موسیقی می‌شوند که نه تنها به فراگیری اصولی کمک نمی کنند بلکه با ابداع تکنیک های بی‌ثمر، ذوق و توانمندی شخص را نیز مدفون می کنند.

بنابراین از شخصیت‌های برجسته هنرمند، مفاهیم اصولی را بیاموزید، تمرین تنفسی نیز از مهمترین مولفه هایی هستند که کمک میکنند فرد در ایده آل ترین حالت ممکن، صدای خویش را آزاد کرده و شاهد تقویت عضلات شکم نیز باشد.

  • تمرین خوب شنیدن

قضاوت عادلانه درباره کیفیت آواز شخص هنرمند شاید درخواست بسیاری از هنرجویان باشد اما مهمترین نکته ای که این گروه باید بدانند، کیفیت و ماهیت ارزشمند آوایی را خود شخص بهتر می‌تواند تشخیص دهد، بنابراین نیاز است بیاموزند که به صدای خود گوش دهند و به راز و رمز لحن و مفاهیم نیز پی ببرند.

چنین اقدامی به اعتمادبه‌نفس هنرجو نیز کمک شایانی می‌کند با توجه به آن که نقص ها بهتر به نمایش گذاشته می‌شوند و می‌توان با اصلاح اشتباهات، شاهد پیشرفت و تاثیر شگرفی بر شنوندگان نیز بود.

آموزش اصولی آواز چگونه ممکن است؟

در عصر تکنولوژی به راحتی می توان از دانش و تجربه تمامی افراد به ویژه هنرمندان صاحب سبک بهره مند شد و از تبلور روح هنری خویش لذت برد. اگر چه بسیاری معتقدند آموزش حضوری، دروازه ورود به هنر است اما باید پذیرفت اینترنت تحول عظیمی در آموزش رقم زده است به طوری که به راحتی می توان ساز های مختلف و آواز خواندن را نیز در منزل از طریق جلسات آموزشی استاندارد آموخت به شرط آن که هنرجو به شکلی جدی و منظم جلسات را پیگیری کند و از اراده و پشتکار خویش برای اجرای تمارین بهره‌مند شود.

آموزش حضوری آواز بهتر است یا شیوه آنلاین؟

مطمئناً دوره های آموزشی بسیاری در دسترس است که انتخاب را سخت می‌کند ولی می‌توان با شناخت اساتید مدرس و سابقه آموزشگاه کیفیت یادگیری را متوجه شد.

گرفتاری های مالی و دغدغه های مختلف زندگی شهرنشینی سبب شده است، بسیاری از پیگیری علاقمندی خویش به موسیقی و آواز سرباز زنند و شرکت در دوره های آموزشی را چالش‌برانگیز ببینند به ویژه آنکه دغدغه های دیگری مانند مسافرت و اشتغال نیز بر سر راه وجود دارد.

اما حال می توان به راحتی، خوانندگی را در منزل نیز آموخت و شاهد سرمایه‌گذاری ارزشمندی بود. با توجه به اینکه در عصر دیجیتال، اینترنت پل ارتباطی مستقیمی بین کاربران است و به راحتی تلفن همراه و یا وسایل الکترونیکی همچون کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت نیز در دسترس هستند.

خنیاگر کیست و چه می کند؟

خنیاگر از برترین آموزشگاه های آنلاین موسیقی است که کمک می کند تمامی افراد بتوانند علاقه خویش را دنبال کنند و در سبک های مختلف موسیقی، اثری عمیق و پرشکوه بر جای بگذارند بی جهت نیست که از اساتیدی برای یادگیری مفاهیم و نکات دعوت کرده‌اند که مدتهاست شاگردان بسیاری را آموزش داده اند همچنین کوله باری از آثار گرانقدر را نیز بر دوش می کشند.

هنرجویان عصر حاضر را می توان بسیار خوش شانس دانست که توانسته‌اند از محدودیت های جغرافیایی و زمانی عبور کنند و همراه با آکادمی خنیاگر، یک کانال ارتباطی مستقیم با اساتیدی از موسیقی داشته باشند که بخش جدایی ناپذیر از تاریخ و فرهنگ ایران زمین محسوب می شوند.

مهمترین مشخصه آموزشات قدرتمند خنیاگر

خنیاگر نیز که از نیاز هنرجویان و تعلق خاطر بسیاری که به این وادی پر فراز و نشیب دارند، آگاه است، جلسات آموزشی ارزشمندی را تهیه کرده است که می‌توان از پشتیبانی آنها برای یادگیری مبانی و تکنیک ها در تمامی سطوح بهره مند گشت.

یادگیری آنلاین دروس آواز فرصتیست بی نظیر تا فرد مستقیماً از تجربه برترین معلمان با هزینه ای بسیار کم، استفاده کند تا پیشرفت شایانی نیز شاهد باشد.

تبدیل شدن به خوانندگانی مدرن که تکنیکهای آواز را بدون عیب و نقص اجرا می کنند، خواسته اغلب هنرجویان است اما نیاز است نخست فرد در شناسایی اجزای صوتی، موفقیت کسب کند. 

اگر از خوانندگی چیزی نمی دانید و حتی سواد موسیقیایی چندانی نیز ندارید، نیاز نیست احساس بدی را در خود پررنگ کنید، مطمئناً تمامی اساتید برای مبتدیان، آموزش را از نقطه صفر آغاز می‌کنند تا با تقویت نقاط ضعف و اصلاح اشتباهات، شاهد بهبود صدای خویش باشند.

اما به این مفهوم نیست که خوانندگی امری آسان است بلکه باید در عین قدرتمند بودن، محکم و انعطاف پذیر از حنجره طلایی خویش کمک گرفت تا شاهکارهای آوایی را به نمایش گذاشت.

بهترین زمان برای آموزش خوانندگی بانوان

آوازخوانی محدود به سن خاصی نیست و فرقی ندارد که شما در اوایل جوانی به سر می برید یا چندین دهه تجربه زندگی پر فراز و نشیب دارید بنابراین مهم نیست برای یادگیری الفبای آواز خوانی، در چه سنی اقدام می کنید آنچه شرم‌آور است، نداشتن تلاش و پشتکار برای تحقق آرزوهای درونی است.

یادگیری آواز و خوانندگی را می‌توان هدیه ای ارزنده برای خویش دانست تا بتوان همواره همچون خوانندگان مورد علاقه، آهنگ‌هایی را اجرا کرد. البته بسیاری نیز نسبت به یادگیری خوانندگی نگرش های غلط دارند و وحشت زده هستند که این هنر مختص افرادی خاص است، در حالی که عملکرد آوایی هنرمندان بزرگ نیز به دلیل یادگیری کارآمد، تمرین و پشتکار به دست آمده است.

آموزش خوانندگی بانوان

با ورق زدن تاریخ موسیقی ایران زمین، می‌توان شاهد حضور پررنگ بانوان بسیاری در این عرصه بود که آثاری جذاب و شنیدنی را برجای گذاشته اند، اگر چه محدودیت های مختلف، شرایط سختی برای هنر نمایی بانوان فراهم کرد اما عشق به این وادی نتوانست مهارت حرفه ای آنان را مدفون کند.

استعداد ذاتی مسیر دستیابی به مهارت را کوتاه می‌کند اما مطمئنا شوق و انگیزه فراگیری مفاهیم می تواند کیفیت آثار را دو چندان نماید.

بانو قمرالملوک وزیری، بانو ملوک رضایی، بانو خاطره پروانه، بانو دلکش، بانو مرضیه و ... از مفاخر موسیقی ایران زمین هستند که توانستند علی رغم محدودیت های مختلف که برای زنان جامعه وجود داشت، سختی ها را به جان بخرند و بتوانند پس از کسب آشنایی با مقدمات، آثار گرانقدر بر جای بگذارند که مایه مباهات تمامی هنردوستان موسیقی ایران زمین است.

پکیج آموزش خوانندگی بانوان

بانوان بسیاری در ایران زمین حضور دارند که انگیزه قدرتمندی برای قدم زدن در وادی هنر و آواز را مدت هاست احساس می‌کنند اما محدودیت‌های مختلف، مانع از رمزگشایی و پرورش نبوغ ذاتی شده است.

خنیاگر با تهیه پکیج آموزش خوانندگی بانوان در تلاش است جلساتی مدون و منسجم را در اختیار قرار دهد تا علاوه بر تفهیم سریعتر تکنیک ها و مفاهیم، از آفت‌های کسب مهارت نیز دور ماند.

آشنایی با پکیج آواز بانوان (ردیف کریمی)-سپیده جندقی

این پکیج قدرتمند می‌تواند به بانوان علاقمند به آموزش آواز کمک کند، از نقشه راهی اصولی بهره‌مند شوند و شخصیت هنری ارزنده ای نیز کسب کنند.

اگر شما نیز مایلید از طریق این دریچه خاص و شگفت انگیز به دنیای هنر ورود کنید، می توانید از طریق کانال یوتیوب خنیاگر، تمامی جلسات را به شکل آسان و راحت دنبال کنید.

سپیده جندقی مدرس این دوره پرشکوه و قدرتمند هستند که شکل گیری شخصیت فاخر هنری خویش را مدیون شاگردی نزد بانو پریسا می دانند و حال برای انتقال دانش و تجربه، این بسته آموزشی را تهیه نموده اند که بیان شیوا و گویا می تواند به تمامی علاقمندان کمک کند عملکرد خوانندگی خویش را بهبود بخشند. 

البته مدت زمان کسب مهارت در آواز و خوانندگی برای تمامی علاقمندان یکسان نیست و نیاز است شرایطی مانند سطح دانش پایه و کیفیت آموزش اساتید را نیز درنظر گرفت.