توجه به مدیریت مالی، فینتک و مدیریت کنترل، از جنبه‌های اساسی رشد و هدایت کسب و کار به یک ساحل امن و مطمئن است. جنبه‌های کلیدی به شما کمک می‌کند درک عمیقی از مدیریت مالی در آینده داشته باشید. این مقاله، به 4 فناوری مالی پیشرفته می‌پردازد که پایه‌های بازار جهانی در سال‌های آینده را پایه ریزی می‌کند. بنابراین اگر به دنبال یک استراتژی برای فروش بیشتر یا تکنیک‌هایی برای کنترل مدیریت کارآمدتر هستید، نباید بی‌تفاوت از این 4 فناوری مالی بگذرید.

 

فین تک چیست؟

 

اسم فین تک این روزها بیش از پیش دیده می‌شود و بسیاری از شرکت‌ها به آن می‌پردازند. فناوری مالی (Financial Technology) یا به اختصار فین تک (Fintech) شامل تمام ابزارها و کاربردهای فناوری است که برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی شما در مدیریت امور مالی طراحی شده است. مانند پرداخت قبوض، خدمات بانکداری، مدیریت سرمایه، انتقال وجه از مبدا بانک‌های مختلف و غیره. در حقیقت فین تک شکل خدمات موجود را تغییر می‌دهد و با تکنولوژی روز دنیا همراه می‌سازد. بزرگ‌ترین مزیت استفاده از فین تک سرعت بالای ارائه‌ی خدمات و معاملات ارزان‎تر است.

 

یک تیم کارآمد، یک تیم دیجیتالی است

 

افرادی که در یک تیم حضور دارند، ایده‌های جدید ارائه می‌دهند. با پیشرفت تکنولوژی از جمله فین تک، نیاز به یک تیم با مهارت‌های دیجیتالی بیشتر می‌شود. اما نه تنها این موضوع، بلکه آموزش مداوم جنبه‌ی دیگری است که کسب و کارها باید در هنگام استخدام اعضای جدیدی که قادر به پیشرفت در این زمینه هستند، باید آن را مدنظر قرار دهند. کسب و کارها، به ویژه کارشناسان فناوری مالی باید از توسعه‌ی مداوم تکنولوژی آگاه باشند. روندها کاملا مشخص‌اند. تکنولوژی نیز در حال حاضر بخش غیرقابل انکار زندگی ماست.

چیزی که در گذشته، تجارت غول‌های تنولوژی مانند گوگل و فیسبوک بود، در حال حاضر به یک ابزار در دسترس برای همه تبدیل شده است که نه تنها به شما اجازه می‌دهد مشتریان خود را بشناسید و خدمات شخصی‌تر به آنها ارائه دهید، بلکه به شما در تعیین استراتژی‌ها دقیق به منظور دست‌یابی به اهداف خاص نیز کمک خواهد کرد. این امر در مورد کنترل مدیریت مالی و KPI نیز صدق می‌کند.

داده‌های تولید شده در کسب و کار شما می‌تواند کمی (نه خیلی زیاد) مبهم باشد. هم داده‌های عملیاتی و هم داده‌های مالی حاصل از پرداخت‌ها، تنها چیز جز اعداد نیستند.

آنها فقط عدد هستند؛ اما در ظاهر. با استفاده‌ی صحیح از ابزار مدیریت داده و با کمک مشاوره مالی خبره می‌توانید این اعداد را به آماری تفسیر پذیر تبدیل کنید. این محاسبات به شما کمک می‌کند محصولات و خدمات متناسب با مشتریان خود را توسعه دهید.

دوره جدیدی برای سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی

 

برنامه‌های کاربردی مدیریت مالی، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به عنصر اصلی ERP تبدیل شده‌اند. سیستم ERP چیست؟ این سیستم برای بهینه سازی عملکردهای داخلی یک شرکت طراحی شده است.

چگونه می‌توان فین تک را برای ERP اعمال کرد؟ با مدیریت پرداخت‌های خود، بهینه‌سازی چرخه‌ی تبدیل و ارائه‌ی دید واضح به امور مالی خود. هم‌چنین شما می‌توانید از ابزارهایی که برای بهینه‌سازی بهره‌وری طراحی شده اند استفاده کنید. این سیستم نه تنها تصمیم‌گیری را برای شما آسان می‌کند، بلکه باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می‌شود و به این ترتیب می‌توانید در فرایندهای دیگر سرمایه‌گذاری کنید.

 

منابع سازگار با یک بازار جهانی

 

با توجه به شرایطی کنونی، اینترنت اثبات کرده که یک بستر قطعی است که نه تنها ثبات بیشتری را در چرخه‌ی تبدیل کسب و کار شما ایفا می‌کند، بلکه اجازه می‌دهد به بازارهای دست یابد که شما تا چند سال گذشته نمی‌توانستید آن را تصور کنید. اگر ترند سال گذشته، دیجیتال سازی کسب و کارها بود، پس از وضعیت تجربه شده در ماه‌های اخیر، سرمایه گذاری در توسعه منابع فناوری غیر قابل انکار است و به یک ضرورت برای اطمینان از تداوم شرکت تبدیل شده است. این مسئله خیلی بیشتر از ایجاد یک وبسایت برای کسب و کار شماست. این مسئله شامل استفاده از ابزارهای مناسب برای تطبیق بازدید کنندگان شما و خریداران احتمالی آینده است. اگر تا به حال به هیچ از مدل‌های گفته شده فکر نکرده‌اید، توصیه می‌شود آن‌ها را برای کار خود در نظر بگیرید و کسب و کار خود را به سطح بالاتر ارتقا دهید.