با رویش برگ ها و تغییر فصول، عادت به تمیز کردن منازل، یکی از رسوم زیبا در فرهنگ ایران و ایرانی است. نوروز در کشور های مختلفی همچون ترکیه، جمهوری آذربایجان، هندوستان، افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، پاکستان، کردستان، قرقیزستان، قزاقستان و ... برگزار می شود.

همانطور که همه ما می دانیم میزبانی در تعطیلات نوروز می تواند بسیار هیجان انگیز و در عین حال با استرس برای خانواده ها همراه باشد. تمیز کردن خانه و فرش ها پیش از نوروز باستانی، مهم ترین بخش از آغاز سال جدید است.

بنابراین در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم تا از حجم استرس های مربوط به خانه تکانی دم عید خود بکاهید و شادتر و سالم تر در کنار خانواده خود، نوروز را جشن بگیرید.

1.از خدمات قالیشویی استفاده کنید

آسان ترین و بهترین روش برای شستشوی فرش استفاده از خدمات قالیشویی سعادت آباد است. این به معنای استرس بسیار کمتر بوده و شما را از نگرانی های بیهوده نظیر چگونگی شستشوی فرش نجس رها می کند.

خدمات یک قالیشویی حرفه ای همچون قالیشویی توحید به شما کمک می کند تا به راحتی به بقیه فعالیت های مربوط به خانه تکانی نوروز خود برسید و فرش های خود را نیز در موعد مقرر، تمیز، بهداشتی و پاک تحویل بگیرید.

2.جاروبرقی بکشید

تعجب خواهید کرد که چه مقدار گرد و غبار در زیر و روی فرش شما جمع شده است. پیشنهاد می کنیم یک جاروبرقی اساسی بکشید. برای این کار ابتدا تمام قسمت های فرش را جاروبرقی بکشید. سپس مبلمان و سایر وسایل بزرگ را جا به جا کرده و با بالا زدن لبه های فرش، زیر و روی فرش را کاملا تمیز کنید. بیرون آوردن این همه گرد و غبار از فرش باعث بهبود کیفیت هوای منزل شما خواهد شد.

دقت کنید که با استفاده از خدمات قالیشویی های حرفه ای همچون قالیشویی غرب تهران نیز می توانید برای تمیز کردن فرش خود اقدام کنید. قالیشویی در محدوده شهرک غرب با دارا بودن جاروبرقی های صنعتی و پر قدرت می تواند به شما در تمیز کردن عمیق فرش ها کمک کند.

3.جای فرورفتگی مبلمان را از روی فرش از بین ببرید

پایه های مبلمان یکی از بخش های مهم در آسیب رساندن به فرش ها هستند. با نشستن بر روی مبلمان و افزایش وزن وارد شده بر روی فرش در یک سطح مقطع کوچک، فرش دچار فرورفتگی شده و آسیب می بیند. این فرورفتگی در گذر زمان در فرش باقی خواهد ماند. بنابراین پیش از آن که فرورفتگی فرش عمیق شده و الیاف به طور کلی بر روی هم بخوابند، مبلمان را جا به جا کنید.

فرورفتگی را به کمک یک تکه یخ، سشوار و فرچه یا برس فرش از بین ببرید. برای این کار می توانید یخ را داخل فرورفتگی فرش قرار دهید و با استفاده از سشوار، یخ را ذوب کنید. سشوار را مدام حرکت دهید تا فرش را نسوزانید.

Picture2

4.لکه های فرش را از بین ببرید

ابتدا باید بدانید که وقتی مایعی بر روی فرش شما می ریزد، باید علاوه بر تمیز کردن فوری محل لک شده، پشت فرش را نیز به دقت بررسی کنید. اگر مایع به عمق فرش و پشت فرش نفوذ کرده است، باید پشت فرش را نیز خشک کنید تا از پوسیدگی و کپک زدن فرش جلوگیری نمایید.

همچنین توجه داشته باشید که مواد شوینده را به طور مستقیم بر روی فرش نریزید. برای این کار می توانید مقداری از محلول پاک کننده مورد نظر خود را با آب مخلوط کرده و سپس به کمک یک پارچه نخی که رطوبت را به خود جذب می کند، فرش را تمیز کنید. جنس و کیفیت پارچه مورد نظر را پیش از استفاده بررسی کنید تا پس از برخورد با مواد شوینده، بر روی فرش رنگ پس ندهد.

  • برای پاک کردن لکه چای، قهوه، انواع نوشابه و شربت فرش‌ از یک پارچه نخی و محلول آب و صابون استفاده کنید.
  • برای پاک کردن لکه چربی فرش از یک پارچه نخی و محلول آب و سرکه استفاده کنید.
  • برای پاک کردن لکه شمع و آدامس فرش از یک کیسه پر از یخ تمیز استفاده کنید.
  • برای پاک کردن لکه قیر فرش از یک کاغذ روغنی و اتو استفاده کنید. کاغذ را بر روی لکه قرار داده و آن را اتو کنید تا قیر به کاغذ بچسبد.
  • برای پاک کردن لکه خون فرش از آب سرد و صابون استفاده کنید.
  • برای پاک کردن لکه جوهر از ماست و آب و صابون استفاده کنید. لکه جوهر هودکار را با شیر و لکه جوهر ماژیک را با آب و الکل تمیز کنید.

Picture3png

فرش ها بیش از حد کثیف شده اند؟ از خدمات قالیشویی غرب تهران استفاده کنید

اگر فرش های شما به هر دلیلی بیش از اندازه کثیف شده اند، آلودگی ها با جاروبرقی پاک نشدند، لکه ها برطرف نشدند و یا حتی با تمیز کردن بیشتر به عمق فرش نفوذ کرده اند، بهتر است از یک قالیشویی مجاز و حرفه ای در سطح شهر کمک بخواهید. قالیشویی های حرفه ای با دارا بودن تجهیزات پیشرفته و به روز می توانند تمام آلودگی های فرش را خارج کنند. همچنین تکنسین های حرفه ای با دستگاه های پیشرفته به راحتی در مدت زمان کمی فرش ها را شست و شو می دهند.

علاوه بر این، مراحل خشک کردن نیز در قالیشویی های حرفه ای به کمک دستگاه های مخصوص انجام شده و به این ترتیب از باقی ماندن نم و رطوبت در فرش جلوگیری می شود. با این کار از رشد کپک و قارچ در فرش جلوگیری خواهید نمود.

قالیشویی در محدوده شهرک غرب

به کمک یک قالیشویی معتبر می توانید بدون استرس خشک شدن یا نشدن فرش تا عید نوروز یا چگونگی تمیز کردن، فرش های خود را به راحتی تمیز کنید.

خدمات قالیشویی شمال شهر ظرف مدت زمان 2 تا 4 روز به راحتی در دسترسی شماست. شما می توانید تنها با یک تماس تلفنی و یا ثبت سفارش آنلاین قالیشویی فرش های خود را به پرسنل با تجربه تحویل داده و در زمان مقرر به صورت لول شده و کاور شده درب منزل تحویل بگیرید.