کمپرسور باد یکی از پرفروش‌ترین ابزارآلات صنعتی است که تغییر و تحول عظیمی در فرایند تولید کارخانه و کارگاه‌ها به وجود آورده است. کمپرسور‌ها مزیت و کاردبرد‌های مختلفی دارند و از این رو می‌توان گفت که بسیاری از کسب و کار‌ها بزرگ و کوچک نیازمند استفاده از این محصول هستند. از این دستگاه در صنایع مختلفی اعم از پتروشیمی، معدن، خودروسازی، حمل و نقل و... بهره می‌گیرند. همچنین در مقیاس‌های کوچک مانند باد کردن توپ و لاستیک و... کمپرسور‌های معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

امروزه در ساخت بسیاری از ابزارآلات صنعتی از سیستم پنوماتیک استفاده می‌کنند. این سیستم توانسته راندمان کاری را افزایش دهد و در زمان نیز صرفه جویی کند. اما این سیستم بیش از هرچیزی به کمپرسور‌ها نیاز دارد چرا که ابزارهای پنوماتیک با فشرده سازی هوا، نیروی مکانیکی خود را تامین می‌کنند.

فروشگاهی معتبر برای خرید کمپرسور

 

کمپرسور یا پمپ باد با توجه به کاربرد‌های متفاوتش در مدل و ابعاد مختلفی تولید و عرضه می‌شود از طرفی به دلیل تقاضای بالا فروشگاه‌های متعددی در فروش آن فعالیت دارند. از این رو باید در هنگام خرید این دستگاه فروشگاه مناسبی را انتخاب کنید. در بین فروشگاه‌های معتبر و مدرن می‌توان به ایران پمپ اشاره کرد که در مدت فعالیت خود توانسته رضایت مشتریان خود را به دست آورده و همچنین به اعتبار قابل توجهی نیز دست پیدا کرده است.

از دیگر مزیت‌های ایران پمپ می توان به ساخت و تولید کمپرسور‌های مختلف اشاره کرد و از این رو در صورت خرابی دستگاه برای تعمیر کمپرسور باد می‌توانید از ایران پمپ استفاده کنید. همچنین باید گفت که این فروشگاه تولید کننده انواع مختلف کمپرسور است. تولید کمپرسورهای معمولی و کوچک تا تولید پمپ باد بزرگ در این فروشگاه سبب شده تا کسب و کارها بتوانند کمپرسور مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنند.

بهترین مارک کمپرسور کدام است؟

k1

کارخانه و کارگاه‌های مختلفی در زمینه‌ی فروش کمپرسور فعالیت دارند؛ از این رو با توجه به افزایش برند‌های تولید کننده کمپرسور، محصولات تقلبی نیز وارد بازار شده است. حال برای انتخاب یک کمپرسور اصلی و اورجینال باید به موارد زیر توجه کنید.

خرید از فروشگاه معتبر: برای انتخاب بهترین مارک کمپرسور باید به دنبال فروشگاه‌های معتبر باشید. یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند در انتخاب بهترین کمپرسور کمک کننده باشد، فروشگاهی است که بهترین برند‌های را درون خود جای داده باشد.

انتخاب برند مناسب: برند‌های مختلفی که در زمینه‌ی تولید کمپرسور فعالیت دارند، انتخاب را کمی سخت کرده است. برای حل این مشکل نیاز به مشاوره خبره و با تجربه‌ دارید تا شما را در انتخاب بهترین گزینه کمک کند. فروشگاه ایران پمپ نیز مشاوره قبل از خرید دارد و به همین دلیل می‌توانید با تماس به آن با مشاوران خبره و با تجربه مکالمه کرده و کمپرسور باد متناسب با کار خود را پیدا کنید.

توجه به نیاز خود قبل از خرید کمپرسور: هر کسب و کاری متناسب با نوع نیاز خود به دنبال بهترین ابزار است و باید برای خرید کمپرسور به ویژگی‌های دستگاه نیز بیش از پیش توجه کند. به عنوان مثال یکی  از مواردی که در انتخاب باید به آن توجه کرد اندازه پمپ باد است. به عنوان مثال پمپ باد بزرگ برای کارهای کوچک و معمولی ضرر مالی برای کسب و کار را به همراه خواهد داشت.

چه نوع کمپرسوری را برای کسب و کارتان انتخاب کنید؟

هنگامی که در فروشگاه به دنبال بهترین کمپرسور می‌گردید با مدل‌هایی روبه‌رو می‌شوید که هر کدام مزیت و ویژگی‌های خاص به خود را دارند. به همین دلیل باید به این ویژگی‌های بیش از پیش توجه کرد.

میزان صدا و لرزش: اغلب کمپرسور‌ها دارای صدا و لرزش بسیار زیاد هستند که این موارد می‌‌تواند آلودگی‌ صوتی و شکایت همسایه‌ها را به دنبال داشته باشد. از این رو کسب وکار‌هایی که در محیط‌های کوچک و سربسته فعالیت دارند بهتر است که از کمپرسور‌های بدون صدا و لرزش استفاده کنند. اما صدای کمپرسور‌ها در کارخانه و کارگاه‌ها به دلیل محیط بزرگ و سرباز آن چنان اهمیت ندارد و در این هنگام اولویت کیفیت دستگاه خواهد بود.

منبغ تغذیه: کمپرسور از نظر منبع تغذیه به دو نوع دیزلی و برقی تقسیم می‌شوند. همانطور که پیداست مدل‌های برقی آن در محیط‌هایی که تمیزی و بهداشت اهمیت دارد، مناسب است.

نیاز یا عدم نیاز به روغن کاری: برخی از کمپرسور‌ها نیاز به سرویس و نگهداری بیشتری دارند و باید آن‌ها را به طور مرتب روغن کاری کرد. اما برخی از کمپرسور‌ها بدون نیاز به روغن کار می‌کنند. همچنین مدل‌های روغنی آن آلودگی‌هایی برای محیط به همراه دارد.

قابلیت جابه‌جایی: این ویژگی کمپرسور باد نیز مربوط به نوع فعالیت کارگاه و کارخانه مورد نظر می‌شود. گاها کارخانه از پمپ باد بزرگ استفاده می‌کنند و نیازی به جابه‌جایی آن ندارند. اما برخی از مشاغل مانند رنگ کاری با پیستوله باید مداوم جای دستگاه را عوض کنند از این رو باید کمپرسوری با قابلیت جابه‌جایی را انتخاب کنند.

سایت ایران پمپ سعی کرده در فروشگاه خود کمپرسورهایی با ویژگی‌های بالا را در خود جای دهد تا متناسب با نیازتان بهترین کمپرسور را برگزینید.

برای تعمیر کمپرسور باد باید به کجا مراجعه کرد؟

k2

کمپرسور‌ها از قطعات مختلفی ساخته می‌شوند که خرابی و مشکل در هر یک از این اجزا باعث اختلال در کارایی دستگاه می‌شود. از طرفی فرسودگی قطعات نیز کیفیت دستگاه را پایین می‌آورد و سبب شده تا دستگاه به خوبی روز اولش کار نکند. بعد ار خرابی دستگاه پیدا کردن جایی معتبر و مجهز برای تعمیر کمی مشکل است و همچنین تعمیرکار امکان دارد قطعات را با قطعات نامرغوب جایگزین کند. اما ایران پمپ برای حل این مشکل تعمیر کمپرسور باد را بر عهده می‌گیرد و همچنین دستگاه‌هایی که گارانتی دارند نیز در صورت خرابی، رایگان تعمیر خواهند شد.

پمپ باد بزرگ مناسب برای صنایع و شرکت‌های بزرگ

صنایع و شرکت‌های بزرگ باید از مدل‌هایی از کمپرسور‌ها استفاده کنند که حجم و فشار بیشتری دارند که در اصطلاح به این نوع کمپرسورها پمپ باد بزرگ می‌گویند. به طور کلی برای انتخاب پمپ باد بزرگ باید به دنبال دستگاهی بود که  مصرف و استهلاک کمتری داشته  و همچنین از بازدهی بیشتری برخوردار باشد. در فروشگاه ایران پمپ نیز انواع کمپرسور‌ها در ابعاد بزرگ دیده می‌شود و از این رو کسب و کار‌هایی که دارای کارخانه و کارگاه‌های بزرگ هستند، می‌تواند با خرید کمپرسور باد راندمان کاری خود را افزایش دهند و از طرفی نیز در زمان خود صرفه جویی کنند. 

در پایان می توانید برای مشاهده و آشنایی بیشتر با انواع کمپرسور و پمپ باد متناسب با نیاز خود به سایت ایران پمپ (https://iranpump.com) مراجعه نمایید.