به گزارش اخبار اقتصادی شهر خبر، پایگاه خبری تحلیلی وقایع روز به نقل از رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران درباره عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۰، نوشت: عیدی بازنشستگان به احتمال زیاد اواخر بهمن ماه پرداخت می‌شود و هفته آینده دولت مبلغ عیدی را مشخص می‌کند.

دیگر خبر پربازدید  در خصوص حقوق بازنشستگان بود.  به گزارش کارگر آنلاین، تصمیم کمیسیون تلفیق برای کاهش ۳۰ هزار میلیارد تومانی تعهدات دولت به تامین اجتماعی، در بودجه سال آینده، گرچه در درجه اول به بازنشستگان ارتباط پیدا نمی‌کند اما به دنبال کاهش سهم همسان‌سازی حتما به فقیرتر شدن آن‌ها منتهی می‌شود؛ شاهد مثالش هم نیاز ۲۱ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی برای اجرای متناسب‌سازی برای ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته در سال آینده است. این در حالی است که صندوق بازنشستگی کشوری بر اساس بودجه ۱۴۰۰، ۶۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کمک از دولت دریافت می‌کند که برخلاف سازمان تامین اجتماعی که صرفا طلبش را در قالب سهام دریافت می‌کند، پول دریافت می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با مسئول دانستن وزیر اقتصاد بابت اتفاقاتی که در بازار سرمایه و بورس رخ داده در واکنش به اظهار نظر واعظی گفت: نمی‌توانید بگویید مجلس حق دخالت ندارد. این مطلب نیز با بازدید زیادی روبرو شد. به گزارش گسترش‌نیوز، علیزاده در تذکر به وزیر اقتصاد عنوان کرد: بابت اتفاقاتی که در بازار سرمایه رخ داده، مسئول هستید. واعظی که می‌گوید مجلس دخالت نکند نیز مسئول است چراکه ضلع اصلی این بازار که مردم هستند را فراموش کرده اید. این در حالی است که نمایندگان مجلس به عنوان مدافعان بحق و راستین مردم باید به این حوزه ورود کنند بنابراین نمی‌توانید بگویید مجلس حق دخالت ندارد.

دیگر خبر پربازدید در خصوص افت معاملات مسکن بود. به گزارش گسترش‌نیوز، «مصطفی قلی خسروی» روز جمعه درباره آخرین وضعیت بازار مسکن و اجاره گفت: خرید و فروش ملک در کل کشور در ۱۰ ماهه ابتدای امسال رشد نسبی را نشان می‌دهد که البته در دو ماه اخیر بازار با افت مواجه شده است.

شهر خبر، یک سایت خبرخوان ایرانی است و به دسته‌بندی و بازنشر اخبار مهم سایت‌های خبری ایران می‌‌پردازد. بسیاری از علاقه‌مندان به اخبار سیاسی به دلیل سهولت دسترسی به اخبار اقتصادی از طریق سایت شهرخبر، روزانه بارها به شهرخبر سر می‌زنند.