مجموعه آهن 118 از سال 1392 فعالیت خود را در زمینه تولید مفوتل کششی ، رابیتس و توری حصاری آغاز نمود. پس از آن و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، در راستای کمک به چرخه اقتصاد و ارائه خدمات رسانی به هموطنان و بنا به درخواست پیمانکاران و... وارد عرصه بازار آهن آلات ساختمانی شده و در ادامه نیز بر اساس در خواست و نیاز مشتریان از جمله ارگان های دولتی و شرکت های خصوصی اقلام خود را تنوع و افزایش داده است و در حال حاضر قادر به تامین کلیه اقلام فلزی ساختمانی و صنعتی می باشد.

مجموعه آهن 118 که اکنون به یکی از مطرح ترین و معتبرترین فروشگاه های اینترنتی شناخته شده در زمینه فروش آهن آلات و محصولات مفتولی می باشد، با جذب نیروهای متخصص و حرفه ای در زمینه فروش توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کرده و به نامی آشنا در عرصه فروش آهن آلات ، محصولات استیلی و مفتولی شده است و هدف این شرکت تامین هر گونه فلزات ساختمانی و غیر ساختمانی با بهترین کیفیت و کمترین قیمت و در کوتاهترین زمان ممکن است .

از جمله محصولات آهنی پرفروش این مجموعه می توان به پروفیل های ساختمانی اشاره کرد. در صنایع ساخت و ساز، مصالح مختلف فراوانی به کار می‌رود. یکی از پرکاربردترین مصالح در این بخش از صنعت، انواع مصالح فلزی هستند. یکی از مصالح فلزی که در صنایع ساختمان ‌سازی کاربردهای متنوع و فراوانی دارد و در قسمت‌های مختلف ساخت و ساز، به خوبی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، پروفیل ‌ها می باشند.

پروفیل

پروفیل از نظر لغتی، به معنای ثابت بودن یک مقطع در طولی مشخص و معین است. پروفیل یا Profile در زبان لاتین، به تجهیزاتی گفته می‌شود، که در ساخت درب، پنجره، لوله یا نمای ساختمان از آن‌ها استفاده می‌شود.  در واقع پروفیل مقاطعی تو خالی از جنس آهن است که برای ساخت ‌و ساز و استحکام سازه از آن استفاده می ‌کنند.

به‌ جرات می ‌توان گفت در اجرای هر نوع پروژه ساختمانی یا مواردی مانند انواع پل ‌ها و زیبا سازی شهر به‌ وفور از پروفیل ‌های مختلف استفاده می‌ شود. پروفیل ‌ها در شکل ‌های گوناگون و در سطح مقطع های مختلف مانند پروفیل قوطی ، مقاطع باز و... در بازار آهن آلان موجود می باشند و برای کاربردهای متفاوتی به فروش می رسند. از جمله معروف ترین نوع آن ها می توان به پروفیل های نبشی ، ناودانی و سپری اشاره کرد.

نبشی پروفیلی است که سطح مقطع آن بصورت دو ضلع عمود برهم بوده و یکی از مهم ترین مصالح و پروفیل های ساختمانی به شمار می رود که به صورت مرکب و تنها در پروژه های عمرانی، ساختمانی و نیز صنعتی استفاده می گردد. نبشـی ها با ۲ مشخصه اندازه بال ها و ضخامت شناخته می شود.

نبشی

اصولا این محصول در واحد های صنعتی به شیوه نورد گرم و در انواع نبشی فولاد ، گالوانیزه، پی وی سی و آلومینیومی و... تولید می شود.  به طور کلی این محصول توسط اندازه طول دو بال مشخص و با حرف انگلیسی L نشان داده می شود. این پروفیل به دو شکل بال مساوی و بال نامساوی موجود است. نحوه نمایش پروفیل با بال مساوی یا نامساوی در نقشه، با درج کردن مقدار طول محصول در کنار حرف انگلیسی L می باشد.

اغلب از این نوع پروفیل در ساخت سازه های فلزی، قاب، گوشه های دیوار و یا از نوع تزیینی آن در کارهای دکوراتیو استفاده می کنند. علاوه بر روی کار از این محصول در داخل سازه مانند سقف ساختمان هم استفاده می شود. و در مجموع یکی از پرفروش ترین نوع پروفیل ها به شمار می آید.

یکی دیگر از پروفیل های کاربردی و اساسی در صنعت ساختمان ناودانی است و می توان گفت از جمله پروفیل‌هایی بازی است که کاربرد فراوانی در ساخت پایه و قاب‌های سازه ‌ها دارد. در واقع این پروفیل سطح مقطعی باز با شکل U دارد و از یک جان و دو بال به صورت عمودی تشکیل شده است.

این محصول که در دسته پروفیل های باز قرار دارد به سه روش پرسی، فابریک نورد سرد و فابریک نورد گرم تولید می شود و معمولا به شکل شاخه ای و بعضا به صورت برش خورده در قطعات کوچک که گل میخ نامیده می شود، عرضه می گردد.

شکل ناودانی ها ، ساختاری برتر برای پروژه های ساختمانی فراهم می کند، و این محصول ایده آل برای فریم و پایه های مورد استفاده در ماشین آلات، اسکلت کامیون، چارچوب، ترمیم بناهای معماری، تشکیلات دریایی، ساختمان، تجهیزات ساخت و ساز و غیره بسیار مناسب می باشد.

سپری یا پروفیل T یکی از مقاطع پر کاربرد در ساختمان سازی و به طور کلی در صنعت است. سپری از بال و جان باریک و بلند ساخته می‌شود و به دلیل شکل ظاهری آن که شبیه به حرف T است به پروفیل T نیز معروف است. این محصول صنعتی و ساختمانی به دو صورت فابریک و پرسی تولید می‌شود؛ حتی در بعضی موارد تیرآهن را از وسط به صورت طولی برش می‌دهند و بدین صورت سپری را تولید می‌کنند.

سپری

سپری‌ها از جنس آهن، مس، آلومینیوم، برنج و استیل هستند و این اختلاف در جنس آن ها سبب می شود با قیمت های مختلفی در بازار عرضه گردد. اما باید برای خرید این نوع پروفیل ها توجه زیادی به مرغوب بودن جنس آهن آن و ابعاد این محصولات داشته باشیم. لازمه ی این آگاهی و خرید هوشمندانه مشاوره و راهنمایی پیش از خرید می باشد. از این رو برای بهره مندی شما مشتریان گرامی از مشاوره رایگان جهت خرید محصولات آهنی از جمله پروفیل، فروشگاه آهن 118 این امکان را فراهم آورده که پیش از خرید محصول مورد نظر خود و پس از مشاهده قیمت انواع آن در سایت، خریدی مطمئن ورضایت بخش را تجربه نمایید.

همچنین اگر قصد خرید هرگونه محصول آهنی، مفتولی و استیل را دارید، می توانید با کارشناسان و متخصصان آهن 118 با شماره 54473_021 تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان غیر حضوری جهت خرید محصول مورد نظر خود بهره مند شوید.