بعضی لباس‌ها از اقلام ضروری هر کمد لباسی به شمار می‌آیند. این لباس‌ها همیشه در کمدتان یافت می‌شوند؛ در واقع «باید»های کمدتان هستند و ارتباطی با سبک شخصی‌ شما ندارند. ما به آن‌ها ضروریات کمد لباس می‌گوییم. این لباس‌ها معمولاً باید چند ویژگی مهم داشته باشند:

۱- پرکاربرد باشند: این مهم‌ترین ویژگی یک لباس ضروری است. رنگ یکی از پارامترهای مهم است. از آن‌جا که باید بتوانیم «ضروریات کمد» را با لباس‌های مختلفی ست کنیم، این لباس‌ها معمولاً باید تک‌رنگ و به رنگ‌های خنثی باشند. همچنین باید بتوانیم آن‌ها را به لحاظ فرم به راحتی با لباس‌های مختلف بپوشیم. برای مثال مانتو که می‌توان آن را با دامن و شلوار ست کرد.

۲- کیفیت خوب و منحصر به فرد داشته باشند: ضروریات کمد باید تأثیرگذار باشد و در یک نگاه، کیفیت عالی آن‌ها قابل تشخیص باشد. کیفیت عالی شامل جنس پارچه، فرم لباس، تن‌خور، و جزئیات دوخت است.

۳- کلاسیک باشند: شما هیچ‌وقت نمی‌خواهید ضروریات کمدتان از مد بیافتد.

 

رنگ لباس دارای اهمیت است.

رنگ‌های خنثی - سیاه، سفید، قهوه‌ای، بژ و خاکستری – رنگ‌های بی‌فام هستند و جزو رنگ‌های اصلی یک کمد لباس کلاسیک محسوب می‌شوند. اگر رنگ‌های خنثی با رنگ‌های دیگر ترکیب شوند، توجه افراد به سایر رنگ‌ها جلب می‌شود و بسته به نوع ترکیب می‌توانند رنگ دیگر را محو یا برجسته کنند. در ادامه خلاصه‌ای از ویژگی‌های رنگ‌های خنثی را بخوانید:

سیاه

رنگ سیاه شما را لاغر، جذاب و خوش‌اندام نشان می‌دهد. همچنین رنگ سیاه رنگی رازآلود، پیچیده، برازنده و شیک است. کاربرد سیاه به عنوان رنگ پس‌زمینه بسیار مناسب است، زیرا اگر آن را با رنگ‌های اصلی ترکیب کنید بسیار جلب توجه می‌کند.

خاکستری

خاکستری خنثی‌ترین رنگ این گروه به شمار می‌رود و با تمام رنگ‌ها به آسانی ترکیب می‌شود. خاکستری سایه‌رنگ‌های مختلفی دارد. طیف رنگ خاکستری روشن را می‌توان با رنگ‌های روشن همچون رنگ‌های پاستلی ترکیب کرد. طیف رنگ خاکستری تیره را می‌توان با رنگ‌های تیره‌تر مانند آبی و قرمز ترکیب کرد. همچنین می‌توانید خاکستری تیره را جایگزین مشکی کنید.

سفید

رنگ سفید پاک، ناب، خالص و خیره‌کننده است و مانند رنگ سیاه تقریباً با همه رنگ‌ها ترکیب می‌شود. سیاه و سفید نیز ترکیبی عالی به شمار می‌روند. برخلاف سیاه که فرد را لاغر نشان می‌دهد، سفید معمولاً به دلیل انعکاس نور بدن‌نماست و بیشتر اندام فرد را نشان می‌دهد؛ بنابراین اگر سعی دارید فرم بدن‌تان را پنهان کنید این نکته را همواره در ذهن داشته باشید.

قهوه‌ای

قهوه‌ای یک رنگ گرم خنثی‌ست. قهوه‌ای به عنوان یک رنگ خنثی با تمام رنگ‌ها ترکیب می‌شود. احتمالاً قهوه‌ای تیره را در پاییز و زمستان و قهوه‌ای روشن را در تابستان و بهار می‌پوشید. طیف رنگ قهوه‌ای را نیز می‌توان با یکدیگر ترکیب کرد؛ از جمله شتری و شکلاتی، برنز و خرمایی و نسکافه‌ای.

بژ

بژ یک رنگ خنثی واقعی است و با هر رنگی ترکیب می‌شود. این رنگ کمی از گرمای قهوه‌ای و اندکی از سردی سفید را در خود دارد. بژ بدون خنثی کردن رنگی مانند آبی می‌تواند احساس گرما را القا کند و آن را رنگی زنده نشان دهد. اگر پوست روشنی دارید و می‌خواهید بیشتر به رنگ بژ لباس بپوشید، حتماً باید طرز لباس پوشیدن‌تان با رنگ لباس‌ها هارمونی داشته باشند تا نشاط و سرزندگی ظاهرتان حفظ شود.

خرید از هیتو استایل

برند هیتو استایل لباس‌هایی ساده، مدرن و کاربردی طراحی می‌کند. از لحظه‌ای که بیدار می‌شوید روز خود را با لباس‌پوشیدن آغاز می‌کنید. هیتو استایل با در نظر گرفتن این نکته‌، لباس‌های خود را به‌گونه‌ای طراحی کرده است که تمام نیازهای روزمره را به‌ آسانی برآورده کند. راحتی، تناسب در فرم و رنگ، استفاده از رنگ‌های پایه‌ی طبیعت و خنثی، دیزاین چندلایه و وابسته نبودن به مد و فصل و کیفیت از ویژگی‌های اصلی هیتو استایل است. لباس‌های هیتو با رویکردی طراحی شده‌اند که بتوان هر لباس را در جاهای مختلفی مانند خانه، محل کار، دورهمی‌های دوستانه، مهمانی‌های رسمی، کافه یا سفر پوشید و از استایل «ساده و منحصربه‌فرد» آن لذت برد.