نمای ساختمان از آسیب پذیر ترین بخش ساختمان میباشد و عوامل زیادی نیز وجود دارند که میتوانند منجر به آسیب رساندن به نما شوند که میتوان به آب و رطوبت و همچنین سرما و گرما را نام برد. هر یک از فصول سال بخصوص تابستان و زمستان به دلیل تغییرات بیش از حد دما و جوی بیشترین تاثیر را بر روی فرسایش نما دارند. اما امروزه و با بهره گیری از روش آب بندی نمای ساختمان میتوان نما را تا حد زیادی در برابر این عوامل مقاوم نمود و فرسایش نما را تا حد زیادی به تاخیر انداخت. آب بندی نمای ساختمان در واقع میتواند عمر نما را تا حد زیادی افزایش دهد و دیگر نیازی به تعمیر و بازسازی آن وجود نداشته باشد. آب بندی نمای ساختمان را باید یکی از بهترین روش های مقاوم سازی نما دانست و امروزه با استقبال بسیار خوبی نیز مواجه بوده است. اما در آب بندی نمای ساختمان باید نکاتی مد نظر قرار گیرد و با توجه به این نکات آب بندی به روش کاملا اصولی انجام شود. در این مطلب قصد داریم تا به آب بندی نمای ساختمان و نکات مهم در انجام آن بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید. شرکت نما روز آماده اراده خدمات آب بندی ساختمان و نصب توری مرغی متناسب با نوع نما به متقاضیان گرامی میباشد.

آب بندی نمای ساختمان با بهترین مواد: نماروز

کیفیت مواد آب بندی

یکی از مواردی که در آب بندی نمای ساختمان و نکات مهم در انجام آن باید به آن اشاره کنیم و از تمامی نکات نیز با اهمیت تر میباشد کیفیت موادی است که در آب بندی مورد استفاده قرار میگیرد. کیفیت مواد از اهمیت زیادی برخوردار است و هر چه مواد با کیفیت تر و مرغوب تری استفاده شود در نتیجه نما طول عمر بیشتری نیز پیدا خواهد کرد. مواد مختلفی متناسب با نمای ساختمان و مصالحی که در ایجاد نما استفاده شده برای آب بندی بکار گرفته میشود که هر یک از این مواد باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. موادی که برای آب بندی نمای ساختمان استفاده میشوند در واقع برای پوشاندن درزها و شیارهای روی نما استفاده میشوند که اگر کیفیت بالایی داشت باشند در نتیجه چسبندگی بسیار بهتری را نسبت به مواد بی کیفیت برقرار خواهند کرد. چسبندگی میان مواد و نما بسیار مهم است و عوامل گوناگون مانند اب و رطوبت و همچنین سرما و گرما باید کمترین تاثیر را بر روی چسبندگی داشته باشند. همچنین مواد مرغوب برای آب بندی باعث میشود تا عمر و دوامی طولانی تر داشته باشند و مجددا بعد از مدتی نیاز به اب بندی وجود نداشته باشد. شرکت نما روز بهترین مواد برای اب بندی را در اختیار دارد که امکان آب بندی با کیفیت بالا و با طول عمر بالا را فراهم آورده است. همچنین این شرکت نصب توری مرغی در کوتاه ترین زمان را برای مشتریان خود امکان پذیر کرده است.

بکارگیری پرسنل حرفه ای ضامن آب بندی با کیفیت

همان اندازه که کیفیت مواد مورد استفاده برای آب بندی اهمیت دارد تجربه و تخصص افرادی که روند آب بندی را بر عهده میگیرند نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و میتواند کیفیت اب بندی را افزایش دهد. تجربه و تخصص در آب بندی نمای ساختمان و نکات مهم در انجام آن در اولویت باید قرار داده شود و تنها افرادی بدین منظور به کار گرفته شوند که به اصول انجام این کار تسلط کافی داشته باشند. فردی که در حرفه اب بندی نمای ساختمان فعالیت میکند باید تشخیص دهد که متناسب با متریال به کار رفته در ساخت نما از چه مواد و ابزار آلاتی برای آب بندی کمک بگیرد. متریال و ابزار ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند  و تنها پرسنل با تجربه میتوانند تشخیص درستی داشته باشند. البته اجرای آب بندی نیز کار دشواری است و به دقت زیادی نیاز دارد. هیچ بخش از نما در آب بندی نباید از قلم بیفتد و  کلیه قسمت های آن به خوبی آب بندی شوند تا در واقع غیر قابل نفوذ شده و عوامل فرسایش زا دیگر راهی برای ورود به نمای ساختمان پیدا نکنند. شرکت نما روز حرفه ای ترین پرسنل با سابقه سالها فعالیت در آب بندی نمای ساختمان و نصب توری مرغی را در اختیار دارد که روند آب بندی را با دقت زیاد به انجام میرسانند.

اب بندی نمای ساختمان با طناب

در آب بندی نمای ساختمان و نکات مهم در انجام آن قصد داریم تا به نحوه دسترسی به نما اشاره داشته باشیم. از آنجایی که اب بندی نمای ساختمان سالیان زیادی است که انجام میشود نحوه دسترسی به نما  نیز تا به امروز تحولاتی داشته است و امروزه دیگر از روش های دسترسی قدیمی که معایبی را  نیز در پی داشت استفاده نمیشود.  در گذشته برای دسترسی به نمای ساختمان از روش داربست زدن استفاده میشد که ابتدا داربست در مکان مورد نظر و بر روی نما اجرا شده و سپس روند آب بندی نمای ساختمان انجام میشد. این کار یعنی نصب داربست اول از هر چیز زمان بر بود و زمان انجام کار را تا حدی طولانی میکرد. همچنین استفاده از داربست باعث میشد که مشکلاتی از جمله برخورد داربست به هنگام نصب به نما بوجود آید. با گذشت زمان و پیدایش طناب راپل برای کار در ارتفاع دیگر استفاده از داربست به فراموشی سپرده شد و امروزه اغلب از این روش برای دسترسی به نما استفاده میشود. البته این نکته را باید یاد آور شویم که ممکن است بنا به تشخیص تیم آب بندی نما و نسبت به شرایط از داربست نیز برای این کار استفاده شود. در برخی از ساختمان ها امکان استفاده از طناب وجود ندارد که از این رو داربست برای انجام کار نصب خواهد شد. طناب راپل که برای کار در ارتفاع بسیار مناسب است در آب بندی نمای ساختمان نیز بکار گرفته میشود و کار را تا حد زیادی تسریع و تسهیل میکند. همچنین استفاده از طناب برای اب بندی احتمال آسیب رسیدن به نما را  نیز به حداقل خود میرساند. شرکت نما روز امکان اب بندی نمای ساختمان و همچنین نصب توری مرغی برای حیاط خلوت را با طناب فراهم نموده است که میتواند روند آب بندی را تسریع و تا حد زیادی تسهیل کند.

توری مرغی

چه موادی برای آب بندی نمای ساختمان مناسب است؟

همانطور که در ابتدای مطلب آب بندی نمای ساختمان و نکات مهم در انجام آن اشاره شد مواد گوناگونی بدین منظور مورد استفاده قرار میگیرند که البته متناسب با مصالح ساختمانی به کار رفته بر روی نما انتخاب میشوند. اما از دسته موادی که بطور کلی برای آب بندی مورد استفاده قرار میگیرد باید به چسب ها اشاره نمود که دو نوع چسب نیز کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده است که باید به چسب سیلیکونی و چسب پلی اورتان اشاره نمود. البته برای آب بندی نما از چسب های دیگری نیز استفاده میشود که میتوان به چسب های اکریلیک ، چسب کاشی، مخلوط  سیمان و چسب ساروج را نام برد اما چسب های سیلیکونی و پلی اورتان به نسبت کاربرد بسیار بیشتری را به خود اختصاص داده اند. چسب های پلی اورتان از دسته چسب های دو جزئی هستند که  از مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخوردار هستند و همچنین رنگ پذیری و سمباده خوری بسیار خوبی نیز دارند. چسب سیلیکون برای چسباندن قطعات شیشه ای به یکدیگر بهترین  گزینه میباشد و کاربرد فراوانی نیز دارد. البته این چسب نه تنها برای چسباندن شیشه بلکه برای چسباندن کاشی و سرامیک ، آلومینیوم و دیگر متریال ها کاربرد دارد. چسب های سیلیکونی از یک سری ویژگی های کلی مانند انعطاف پذیری، مقاومت بالا در برابر فشار و همچنین دما، مقاومت بالا در برابر اشعه یو وی و همچنین جلوگیری از رشد قارچ و کپک برخوردار هستند.

نماروز

برای آب بندی نمای ساختمان و نصب توری مرغی با بهترین قیمت و همچنین در کوتاه ترین زمان ممکن با کارشناسان شرکت نما روز تماس حاصل نموده تا کارشناسان این مجموعه پس از مشاوره نسبت به ارائه خدمات به شما اقدامات لازم را انجام دهند.

https://namarooz.com/