قشم جزیره‌ای زیبا در قلب آب‌های نیلگون خلیج‌فارس است. این جزیره بازارهای متنوعی دارد و بیشترین مسافران با شوق خرید، قشم را مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. توریست‌های ایرانی قشم را به‌عنوان مرکز خرید عالی می‌شناسد؛ ولی قشم به شب‌های ستاره باران و ساحل آرام دریا معروف است. جاذبه‌های طبیعی و خارق‌العاده قشم همچون جنگل‌های حرا، غارهای خربس، تنگه چاهکو، دره ستارگان، جزایر ناز و سیمین، دلفین‌های آبی خلیج‌فارس و غار نمکدان طرفداران زیادی دارد. قشم با داشتن جاذبه‌های طبیعی بسیار در ژئوپارک یونسکو ثبت شده است.

u1

با توجه طبیعت بکر و شرایط محیطی و اقتصادی قشم، این جریزه توسعه زیرساخت‌های خود را افزایش داد. یکی از زمینه‌ها، توسعه اقامتگاه‌ها و هتل های قشم است. هتل های قشم در سطوح مختلف رفاهی آماده پذیرایی از مهمانان خود هستند. برخی از هتل‌ها با شرایط عالی و خدمات ویژه‌ای مانند بررسی شرایط و منظره اتاق و رزرو هتل قشم از طریق سایت راحتی مهمان خود را در الویت قرار داده‌اند. اما هتل های قشم که در دسته هتل‌های ارزان قرار می‌گیرند، سایت ندارند و شما با تماس تلفنی رزرو هتل قشم را انجام می‌دهید.

معرفی هتل‌های آرکا و بهشت

در همه شهرهای توریستی برای استفاده بهتر همه گردشگران با هر میزان توان مالی هتل‌های مناسبی وجود دارد. در جزیره قشم هم این موضوع موردتوجه بوده؛ مانند هتل آرکا قشم، هتل بهشت، هتل کاوان، هتل آسمان، هتل مروارید، هتل کیمیا، هتل شادناز و هتل دیپلمات است.

هتل آرکا قشم واقع‌در بلوار صیادان در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ شروع به کار کرده و از مزایای این مجموعه می‌توان به نزدیکی آن به خلیج نیلگون فارس، پارک ساحلی زیتون و دسترسی آسان به مراکز خرید قشم نظیر بازار قدیم اشاره ‌کرد.

هتل سه ستاره بهشت قشم در خیابان فلسطین در سال ۱۳۸۳ افتتاح شده و برای ارتقای سطح کیفی خدمات در سال ۱۳۹۶ موردبازسازی قرار گرفت. هتل ۱۰۶ اتاق و سوئیت با امکانات مناسب دارد و از امتیازات آن نزدیکی به مراکز خرید جزیره ازجمله بازار ستاره، سیتی سنتر ۱ و ۲است.

هتل کاوان و آسمان

هتل کاوان سه قشم در سال 1388 افتتاح شد و با هدف ارتقای سطح کیفی در سال 1393 موردبازسازی قرار گرفت. ساختمان پنج طبقه این هتل با 12 واحد اقامتی میزبان مسافران جزیره قشم است. این هتل امکانات و خدمات مناسبی برای راحتی مهمانان خود درنظر گرفته‌؛ ازجمله می‌توان به تلویزیون، یخچال، تلفن، اینترنت در لابی، خدمات بیدارباش، کافی‌شاپ و رستوران اشاره‌ کرد. این هتل نزدیک به دریا بنا شده ‌است؛ به‌طوری‌که حتی بعضی از واحدهای اقامتی آن چشم‌اندازی از آب‌های خلیج‌فارس دارد.

هتل آسمان در یکی از اصلی‌ترین خیابان‌های قشم، یعنی خیابان ساعت قرار گرفته، خیابانی که هم به ساحل و دریا نزدیک است و هم می‌توانید به بازار قدیمی قشم یا جاهای دیدنی جزیره برسید. نزدیکی هتل به دریا هم باعث می‌شود در هر ساعتی از شبانه روز بتوانید زیر آسمان پرستاره قشم کنار دریا نفسی تازه کنید. این هتل در سال ۱۳۹۳ بازسازی شد و از امکانات آن رستوران، چایخانه سنتی و اینترنت در اتاق هستند.

هتل مروارید و کیمیا 2

هتل مروارید با اینکه هتلی یک ستاره بوده و در سال ۱۳۹۳ افتتاح شده؛ ولی از بهترین هتل های قشم محسوب می‌شود. هتل مروارید قشم تا ساحل یک کیلومتر بیشتر فاصله ندارد. این هتل دو طبقه با داشتن ۹ اتاق زیاد شلوغ و پر سروصدا نیست و از هتل های نوساز و تمیز جزیره به‌حساب می‌آید. این هتل به مراکز خرید جزیره مثل سیتی سنتر نزدیک است و به‌خاطر ارزان بودنش طرفداران زیاد دارد.

u2

هتل کیمیا ۲ که جزو مجموعه هتل‌های کیمیای قشم است، یکی از بهترین هتل های قشم محسوب می‌شود؛ بهترین از این نظر که هم دنج و هم تمیز است. به‌خاطر سوئیت‌هایی که هتل کیمیا 2 دارد، برای اقامت افرادی مناسب است که به‌صورت جمعی به قشم سفر می‌کنند. هتل کیمیا ۲ در سال ۱۳۹۰ شروع به‌کار کرده و در سال ۱۳۹۴ بازسازی شده‌ است. این هتل در شهرک سام و زال قشم واقع شده و نزدیکی‌اش به بازار قدیم قشم، قلعه پرتغالی‌ها و پارک ساحلی زیتون یکی از محاسنش است.

 

هتل آپارتمان شادناز 2

هتل آپارتمان شادناز ۲ یکی از با کیفیت‌ترین هتل های قشم است. این هتل آپارتمان از نظر دسترسی در منطقه خوبی قرار گرفته؛ برای مثال از این هتل آپارتمان با حدود هفت دقیقه پیاده‌روی می‌توانید به مرکز خرید ستاره قشم برسید. قلعه پرتغالی‌ها هم که یکی از جاذبه‌‌های گردشگری قشم است، با هتل آپارتمان شادناز ۲ فقط حدود یک کیلومتر فاصله دارد؛ با ۱۳ دقیقه پیاده‌‌روی به این قلعه خواهید ‌رسید. نزدیکی به دریا یکی دیگر از ویژگی‌‌های مثبت این هتل به‌شمار می‌رود. هتل آپارتمان شادناز ۲ با امکانات رفاهی مانند تلوزیون، یخچال، اینترنت و... اقامت خوبی را برای مهمانانش فراهم می‌کند.

 

هتل دیپلمات قشم

هتل دیپلمات یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای رزرو هتل قشم علی بابا به حساب می‌آید که نزدیکی ساحل ساخته شده ‌است. این هتل تا اسکله ذاکری فاصله کمی دارد و با ماشین طی چند دقیقه به این اسکله خواهید‌ رسید. از طریق اسکله ذاکری می‌توانید با قایق به بندرعباس و جزیره هرمز دسترسی داشته‌ باشید. از هتل دیپلمات با ماشین در کم‌تر از ۱۰ دقیقه می‌توانید به بازار قدیم قشم، قلعه پرتغالی‌ها و شهربازی قشم برسید.

این هتل علاوه‌بر دسترسی خوبی که دارد، امکانات رفاهی مناسبی دراختیار مهمانانش قرار می‌دهد. مهمانانی که اهل ورزش باشند، از اقامتشان در هتل دیپلمات لذت خواهند ‌برد و می‌توانند از زمین ورزشی و سالن بیلیارد هتل استفاده کنند. همچنین رستوران و کافی‌شاپ هتل با غذاها و نوشیدنی‌های دلچسب از مهمانان پذیرایی می‌کند. هتل دیپلمات در شش ماهه اول سال، در روزهای دوشنبه و پنج شنبه، گشت رایگان را برای مسافران هتل برگزار می‌کند.