باغ ویلاها یک نوع از خانه های ویلایی هستند که در میان یک محیط سرسبز ساخته می شوند. خانه های ویلایی خودشان قدمت زیادی دارند.

ویلاها نوعی از خانه ها هستند که در ابتدا خانه های روستایی و مخصوص طبقه اشراف روم باستان بودند. البته از آن زمان عملکرد ویلاها به طور قابل توجهی تکامل یافته است. پس از سقوط جمهوری روم، ویلاها به محوطه های کشاورزی کوچکی تبدیل شدند که در اواخر دوران روم باستان به شدت تقویت می شدند و بعضی از آن ها هم برای استفاده مجدد، به عنوان صومعه استفاده می شد.

به طور معمول مناطق نزدیک به شهرهای بزرگ و پرجمعیت، مناطق خیلی مناسبی برای ساخت باغ ویلاها محسوب می شوند. برای مثال یکی از چیزهایی که افراد زیادی این روزها به دنبال آن هستند باغ ویلا شهریار است. یکی از مناطق اطراف تهران که برای خرید باغ ویلا بسیار محیط مناسبی تلقی می شود، شهریار است. دهکده های ویلایی واقع در شهریار دارای باغ ویلاهای زیبا و خوش ساخت آماده برای فروش هستند. اگر به محیط های طبیعی و سرسبز زیبا و آرامش بخش علاقه دارید، خرید باغ ویلا در کردزار شهریار و دهکده های دیگر این منطقه به شما توصیه می شود.

مطمئن باشید باغ ویلاهایی که بر اساس اصول و به درستی ساخته شده باشند، ارزش پول شما را خواهند داشت.

e2

  1. قصد شما از ساختن باغ ویلا

یکی از اولین و مهم ترین چیزهایی که باید قبل از ساختن یک محوطه، از آن اطلاع داشته باشید، هدفتان از ساخت یا خرید باغ ویلا است. می خواهید احساس امنیت و محصور بودن داشته باشید؟ یا مشکلی با کمی رهایی و آزادی ندارید؟ می خواهید حس آرامش داشته باشید و یا از فضا برای تفریح استفاده کنید؟ کاوش کردن خواسته ها و امیال خود اولین قدم و آغاز همه چیز است. یکی دیگر از چیزهای دیگری که باید درک کرد علایقتان است.

علاقه شما به هنر، وسایل تفریح یا ورزشی، گیاهان و طبیعت، وسایل بازی و ... تاثیر زیادی بر نحوه ساختار نهایی باغ ویلا خواهد داشت. برای مثال اگر شما شخصی هستید که علاقه زیادی به ورزش کردن دارد، می توانید بخشی از محوطه باغتان را به وسایل ورزشی اختصاص دهید تا حتما لذت ورزش کردن در هوای آزاد را تجربه کنید. یا اگر علاقه شما به هنر است، می توانید بر روی دیوارها و اجزای مختلف محوطه باغ و یا فضای داخلی تان آثار هنری و تصاویری که از ارزش بالای هنری برخوردار هستند، قرار دهید و به طور دائم از زیبایی آن ها به وجد بیایید. کسانی که به طبیعت و گل و گیاه علاقه دارند بهتر است که باغچه های بیشتری برای کاشت درختان و گل ها قرار دهند و همینطور از سیستم آبیاری قطره ای برای آبیاری به موقع گیاهان استفاده کنند. یکی دیگر از مزیت های سیستم آبیاری قطره ای، صرفه جویی در مصرف آب است.

  1. توجه به بافت و ساختار محوطه خارجی

ویژگی های مختلف نیاز به رویکردهای متفاوتی دارد. مثلا باغچه هایی که در شهر ساخته می شوند، با باغچه هایی که در حومه شهر و یا روستاها ساخته می شوند، از لحاظ اندازه، شکل و طراحی بسیار متفاوت هستند. از آنجایی که باغچه های شهری در یک محیط طبیعی و سرسبز قرار ندارند، طراحان سعی می کنند تا در ساخت آن ها از زیبایی های ظاهری و مصنوعی بیشتری بهره بگیرند. در عوض در ساخت خانه های حومه شهر یا روستایی، بیشتر از جلوه ها و زیبایی های طبیعت استفاده می شود. باید بگوییم حالات زمین و آب و هوای موجود هم، در طراحی این خانه ها موثر هستند. به عنوان مثال یکی از شیوه های طراحی این فضاها این است که گیاهان بومی را نزدیک به محوطه باغ و گیاهان بومی را نزدیک به خود ویلا قرار دهیم.

  1. چشم انداز باغ ویلا

در طراحی چشم انداز، روابطی میان معیار های مختلف وجود دارد که باید مورد توجه و بررسی قرار بگیرند. ابتدا محوطه باغ را مطابق با زمین موجود در نظر بگیرید. در خانه های ویلایی شهری، بخش ساختمانی معمولا بلند و فضای باز خارجی آن مسطح است. کاشت های وسیع تر و ساختن سازه هایی مانند آلاچیق ها و سایر عناصر معماری به جذابیت آن کمک شایانی می کند. برای ایجاد مرزهای مناطق باغی می توان هم از عوامل طبیعی و هم از عوامل غیر طبیعی استفاده کرد.

  1. انسان محور بودن

مقداری محدودیت برای در معرض دید نبودن و برقراری امنیت مناسب است. قرار دادن حصار یکی از بهترین راهکار ها است.

ایجاد محدودیت را می توان با ایجاد هر تعداد سازه مانند آلاچیق، سایه بان و یا داربست به دست آورد. در صورت ساختن دیوارهای بلند و بزرگ می توان از لامپ های رشته ای استفاده کنید.

املاک ملکبین

کادر حرفه ای و مجرب املاک ملکبین، بهترین انتخاب شما جهت خرید باغ ویلا در اطراف شهر تهران هستند. مشاورین املاک ملکبین با اشراف کامل به مناطق اطراف تهران قادر خواهند بود تا بهترین راهنمایی ها و مشاوره ها را در جهت خرید باغ ویلا به شما ارائه دهند و رضایت شما را به طور تمام و کمال جلب کنند.