مهناز همتی مدیر کل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای امسال تاکنون برچسب انرژی وسایلی همچون بخاری برقی ، بخاری گازسوز دودکش دار ، اجاق گاز صفحه ای ، اتوی برقی ، فریزر ، اجاق گاز ، یخچال فریزر ، آبگرمکن گازسوز و جارو برقی کنترل شد.

او افزود: از این تعداد برچسب‌های مورد بررسی ، ۱۸۹ مورد مطابقت برچسب با استاندارد ، ۷ مورد هم جعل رتبه انرژی و ۴ مورد وسیله خانگی فاقد برچسب انرژی مشاهده شد.

مدیرکل استاندارد ایلام با بیان اینکه در صنایع مختلف امروزی یکی از مهمترین پارامتر‌های تولید محصولات توجه به کارایی یا بازدهی است که باید تا حد ممکن این ضرایب بهینه شوند، اظهار کرد: از آنجایی که برچسب انرژی روی کالا نمایانگر این بازدهی است بازرسی‌های انجام شده توسط این اداره کل ، تشویق واحد‌های تولیدی به رقابت سالم در این عرصه و تولید محصولات با کیفیت است.

همتی مطرح کرد: به مصرف کنندگان لوازم خانگی برقی توصیه می کنیم در هنگام خرید حتماً به برچسب انرژی و رده آن توجه ویژه کنند زیرا کالا‌هایی با رتبه‌های انرژی پایین ، موجب افزایش هزینه‌های برق مصرفی در سبد خانوار می‌شود.

او بیان کرد: مردم در هنگام خرید محصولات خانگی برقی با ارسال کد ۱۰ رقمی درج شده زیر علامت استاندارد به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ به صورت رایگان از اصالت کالا اطمینان حاصل کنند.