بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر حامد مهدی‌نژاد که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان روحانی بابل بستری است، اظهار کرد: متاسفانه بعد از ۵ ماه از شروع بیماری کرونا علیرغم تلاش های زیاد و مراقبت ها، در راه درمان بیماران مبتلا شدم.

وی با بیان اینکه پروسه مبارزه با ویروس کرونا خیلی طولانی شده و همه پرسنل خسته شدند، تصریح کرد: اگر قرار باشد این مبارزه ادامه دار باشد، مردم همکاری لازم را نداشته باشند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند این قدرت را نداریم که بتوانیم از پروسه عظیم این بیماری عبور کنیم.

این فوق ‌تخصص ریه با اشاره به اینکه همانطور که دیدید مدتی وضعیت بهتر شد، مردم دست همت به همدیگر دادند، رعایت کردند و همه‌گیری ویروس پایین آمد، خاطرنشان کرد: به گفته وزیر بهداشت متاسفانه از آنجایی که نباید گل میخوردیم، گل خوردیم و دوباره ویروس شدت گرفت.

مهدی‌نژاد با اشاره به اینکه پرسنل بیمارستان‌های یکی پس از دیگری، به این ویروس مبتلا می‌شود، گفت: خواهش می‌کنم که از ماسک استفاده کنید، به مراسم عروسی و مجالس عزا نروید چرا که همه ناقل هستند مگر اینکه خلافش ثابت شود.

وی در پایان تصریح کرد: ممکن است شما علامت نداشته باشید اما به راحتی این بیماری را به افراد دیگر منتقل کنید.