کیومرث پوررستمی روز چهارشنبه یکم مرداد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بر خلاف تصور عموم شدت ویروس کرونا کمتر نشده اظهار کرد: سرعت شیوع این ویروس از موج اول بیشتر است.

وی ادامه داد: این ویروس همه گروه‌های سنی را درگیر می‌کند بنابراین همه به عنوان یک الزام اجتماعی مکلف به استفاده از  ماسک هستند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز، با تاکید بر خانه ماندن مردم توضیح داد: شهروندان صرفاً باید در صورت نیاز از منزل خارج شوند.

وی  ادامه داد: حضور در تجمعات اشتباه است و افراد تا حد امکان باید از این امر دوری کنند.

پوررستمی با بیان اینکه افراد مبتلا  باید خود را تا پایان  علائم کرونا قرنطینه کنند، افزود:  این افراد مبتلا حق ورود به محل کار و اجتماع را ندارند و در صورت مشاهده تخلف کرده‌اند.

وی با بیان اینکه باید زدن ماسک به صورت جدی در دستورکار قرار بگیرد، اضافه کرد: توصیه می‌کنیم مردم  ماسک‌ها را دفن و قبل از آن از حال اولیه خارج کنند تا مورد استفاده افراد سودجو قرار نگیرد.

به گفته معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استفاده از دستکش لازم نیست و کمکی هم به مقابله با کرونا نمی‌کند.

پوررستمی در رابطه با کشف واکسن کرونا در کشورهای خارجی، اظهار کرد: مطالعه و بررسی بر روی واکسن کرونا در کشور نیز در حال انجام است و خوشبختانه تا کنون نتایج موفقی نیز به دست آمده است که امیدواریم هرچه سریعتر این تحقیقات به نتیجه برسد.

وی در پایان تصریح کرد: دارو و اقلام پزشکی در حوزه مقابله با شیوع کرونا در استان البرز به اندازه کافی وجود دارد و در این زمینه تاکنون به مشکلی برنخورده‌ایم.