بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران سید عباس موسوی رئیس این دانشگاه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی تصریح کرد: در همین مدت ۲۴۷ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: هم اکنون ۱۵۰۹ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

موسوی تاکید کرد: بر زدن ماسک، شستن مداوم و ضدعفونی دست ها و نیز رعایت فاصله ۲ متری در جلوگیری از گسترده شدن شیوع بیماری کرونا ویروس نقش موثری دارند.

وی افزود: بی توجهی افراد به دستورالعمل‌های بهداشتی باعث افزایش تعداد مبتلایان، افراد بستری و ماندن استانمان در وضعیت قرمز کرونایی خواهد شد.

با بستری ۵۶ بیمار جدید تعداد بیماران بستری کل در بابل به ۳۰۱ نفر رسید.

بر اساس گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل در حال حاضر ۳۰۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ بیمار جدید بستری و ۲۸ بیمار هم ترخیص شدند، ۴۰ بیمار نیز در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

هم‌اکنون ۱۸۱۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و یا افراد مشکوک به ویروس کرونا در مراکز درمانی زیرنظر دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.