امروزه با توجه به استقبال گسترده مردم از اپلیکیشن های موبایل ، یک فرصت ایده آلی برای کسب و کارهای مختلف ایجاد شده است که برای طراحی اپلیکیشن فروشگاهی خود اقدام کنند. در فرایند ساخت و قیمت گذاری یک اپلیکیشن نکات و مسائل بسیاری تاثیرگذار می باشند.

با گوشی های همراه این امکان وجود دارد که به راحتی کارهایی نظیر انجام خدمات بانکی، خرید محصولات مختلف، استفاده از برنامه های آموزشی، استفاده از تاکسی اینترنتی و موارد بسیاری دیگر را با صرف کمترین زمان انجام دهیم.

هرچه که به جلو پیش می رویم بر تعداد افرادی که علاقه دارند تا کارهای روزانه خود را با موبایل خود انجام دهند بیشتر می شود. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از افراد به این فکر بیفتند که با داشتن یک اپلیکیشن حرفه ای بتوانند فعالیتشان را توسعه دهند و مشتریان بیشتری را جذب کنند. اما اولین سوالی که برای این دسته از افراد پیش می آید هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل می باشد. این موضوع به موارد بسیاری بستگی دارد. در اینجا به 3 مورد اصلی و تاثیرگزار اشاره خواهیم کرد.

 

x1

 

 

سیستم عامل مورد نظر

مورد اول به پلتفرم و سیستم عاملی مربوط می باشد که قصد دارید برای آن اپلیکیشن خود را ارائه دهید. بطور معمول گوشی های موجود در بازار کشور ما از دو سیستم عامل اندروید و ios تشکیل شده اند.هزینه طراحی و ساخت اپلیکیشن برای ios نسب به اندروید بیشتر می باشد. دلیل آن کمتر بودن متخصصین توسعه دهنده برنامه برای سیستم عامل ios و دستمزد بیشتر آنها، همینطور هزینه بیشتر وسایل ساخت و توسعه برای این پلتفرم می باشد. همینطور تکنولوژی بکار رفته نظیر native و multiplatform در کدنویسی اپ ، بر قیمت تاثیر دارد.

 

طراحی گرافیکی اختصاصی

مورد دیگر مربوط به طراحی اختصاصی اپلیکیشن و استفاده از انیمیشن های ویژه می باشد. این موضوع شامل رابط کاربری و توجه به تجربه کاربر به هنگام استفاده از اپلیکیشن و راحتی آن می باشد.

 

امکانات ویژه اپلیکیشن

مورد آخر نیز که تاثیر بسیاری در افزایش قیمت خواهد داشت، امکانات ویژه و منحصر به فردی خواهد بود که در اپلیکیشن شما لحاظ خواهد شد. امکاناتی نظیر استفاده از دوربین موبایل و دسترسی به گالری، امکان چت آنلاین ، قابلیت ثبت نام برای کاربران و داشتن پروفایل کاربری پیشرفته، استفاده از gps برای تعیین مسیر، استفاده از سنسورهای گوشی نظیر ژیروسکوپ و مواردی از این قبیل بر هزینه های شما تاثیر خواهد گذاشت. زمانی که به یک شرکت طراحی اپلیکیشن مراجعه می کنید، قیمت های مختلفی را به شما ارائه می کنند. شما با توجه به نیاز خود و امکاناتی که قصد دارید در برنامه شما گنجانده شود، می توانید یک انتخاب مناسب را داشته باشید. برای اینکه از کیفیت خدمات و سطح فنی شرکت ارائه دهنده اپلیکیشن آگاه شوید، یکی از بهترین راه ها مشاهده نمونه کارهای آنان می باشد.

 

x2

 

مراحل تولید یک اپلیکیشن

برای ساخت و تولید یک اپلیکیشن حرفه ای نیاز است تا یکسری مراحل را با دقت و به ترتیب رعایت کنیم در این بخش به 4 مورد اشاره خواهیم کرد.

 

مشخص کردن طرح و ایده

شما در ابتدای کار می بایست هدف خود را از انجام اینکار مشخص کنید. قصد دارید چه محصول و یا خدماتی را ارائه کنید؟ مشتریان شما از چه تیپ افرادی می باشند و آیا حاضر به استفاده از اپلیکیشن ها هستند؟ برای چه سطح از موقعیت مکانی قصد خدمات رسانی دارید، به اندازه یک شهر و یا یک کشور؟ اینها نمونه سوالاتی است که باید در شروع کار پاسخ مناسبی داشته باشد. زیرا در صورت توجه نکردن به آن احتمال شکست در پروژه بسیار زیاد خواهد بود.

 

 

 

طراحی گرافیکی اولیه

پس از مشخص کردن هدف خود نوبت مراجعه به یک شرکت حرفه ای در زمینه طراحی و توسعه اپلیکیشن ها موبایل می رسد. اولین مرحله طراحی وایرفریم و یا همان نمونه اولیه می باشد. پس تایید آن توسط شما طرح کلی گرافیکی اپلیکیشن ایجاد می شود.

 

برنامه نویسی

زمانی که طراحی اپلیکیشن بصورت کامل مورد تایید شما قرار گرفت نوبت کدنویسی و بخش فنی ساخت برنامه می رسد. اینکار با توجه به تکنولوژی های مختلفی صورت می پذیرد.

 

تحویل و پشتیبانی

پس از پایان کدنویسی و برطرف کردن ایرادات ، نوبت تحویل برنامه به مشتری میرسد. این موضوع بسیار اهمیت دارد که در ازای هرگونه خدمات ، پشتیبانی حرفه ای و موثری صورت بگیرد تا در صورت بروز هرگونه خطای احتمالی، سریعا اصلاح شود.

خدمات تیم ویستا

شرکت نرم افزاری ویستا با کادری حرفه ای و داشتن نمونه کارهای موفق در زمینه تولید اپلیکیشن ، طراحی وب سایت و طراحی نرم افزار حسابداری آنلاین آماده پذیرش سفارشات مشتریان گرامی می باشد. در صورتی که نیاز به مشاوره و ثبت سفارش دارید می توانید با شماره ۸۸۵۵۱۴۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.