سیما سادات لاری درباره افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیان کرد: تا ۲۷ تیر ماه، میانگین رشد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور از ۲۲.۶۶ درصد به ۴۵.۵ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: هرچند همچنان مشکلاتی مانند استفاده از پول نقد در مبادلات مالی و وجود مسائل و مشکلاتی در حمل و نقل درون و برون شهری وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت گفت: بیشترین شکایت مردم از واحدهای صنفی در سه ماهه ابتدای امسال از طریق سامانه ۱۹۰، در مورد نانوایی‌ها ثبت شده است.

لاری اظهار کرد: البته در شرایط کنونی آنچه بیش از هر چیزی اهمیت دارد، رعایت اصول سه گانه بهداشت فردی و فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک است.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرده بود که تا ۲۷ تیر ماه، ۵۰ هزار و ۲۳۸ بازرسی مشترک با سایر دستگاه‌ها انجام شده و ۸ هزار و ۱۴۶ واحد متخلف که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرند، پس از اخطار پلمب شده‌اند. همچنین در استان تهران نیز ضمن تشدید بازرسی‌های بهداشتی، یکهزار و ۲۶۵ مورد بازرسی مشترک با سایر دستگاه‌ها انجام و ۴۸۱ واحد متخلف پس از اخطار، پلمب شده‌اند.

به گفته وی، برخی از این اماکن پلمب شده در سطح کشور، مانند باشگاه‌های ورزشی، کارگزاری بورس به دلیل تجمع، بازار روز میوه فروشی، پمپ بنزین، دفتر پیشخوان، مجتمع تجاری و موارد دیگری بوده اند.

حمید رضا گودرزی، معاون استاندار تهران نیز پیش از این گفته بود: در مرحله اول به واحدهای صنفی متخلف اخطار و در صورت تکرار نسبت به پلمب آنها اقدام می‌شود.