یک نوزاد نارس مبتلا به کرونا در پرو بهبود پیدا کرد.

نام این نوزاد که یک پسر است خورخه (Jorge) نام دارد و کم وزن‌ترین نوزادی است که در بیمارستان ادگاردو ریباگلیاتی در لیما پایتخت پرو به دنیا آمده است.

وی پس از گذشت یک ماه زندگی در یک دستگاه انکوباتور در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان، اکنون ۹۳۰ گرم وزن دارد و به آغوش مادر ۲۷ ساله خود که او هم به کرونا مبتلا بود و بر آن غلبه کرد بازگشت.

لیسی، مادر کودک گفت: "پیش بینی‌ها دلگرم کننده نبود، اما امروز او به یک ماهگی رسیده است و با پزشکان در اینجا به سختی با کرونا مبارزه کردیم."

این نوزاد پسر، که هنوز هم به دستگاه تنفس مصنوعی نیاز دارد، در ۱۵ ژوئن ۶ ماهه متولد شد.

دکتر ماریلو پاچاس از بخش خدمات آی سی یو (ICU) نوزادان در بیمارستان لیما، تأیید کرد: "این کوچکترین نوزاد متولد شده از یک مادر با تشخیص مثبت ابتلا به کرونا است و کوچکترین نوزادی است که واحد ما تاکنون داشته است."

این متخصص گفت: ریه‌های او در حال بهبود است و پس از آخرین آزمایش‌های مولکولی که بر روی کودک انجام شده بود، آزمایش کرونا وی منفی بود.

طبق پروتکل‌های ایمنی بیمارستان، والدین سه بار در هفته می‌توانند گزارش‌هایی از پیشرفت سلامتی کودک خود دریافت کنند. با این حال، عیادت حضوری برنامه ریزی شده و در موارد دیگر برای اطلاع از وضعیت سلامتی نوزاد تماس‌های ویدیویی هم فراهم شده است.

پرو پنجمین کشور در جهان و دومین کشور در آمریکای لاتین در رابطه با ابتلا به کرونا و موارد مرگ و میر ناشی از آن است. بیش از ۳۴۵ هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند و در حدود ۱۲۸۰۰ جان خود را از دست داده اند.