«مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور جمعه‌شب در حمله عناصر داعش به خودروی حامل سرتیپ «علی حمید غیدان» فرمانده تیپ 59 ارتش عراق در شهرستان الطارمیه واقع در شمال بغداد، دستور دستگیری فوری عوامل این حادثه تروریستی را صادر کرد.

الکاظمی از نیروهای امنیتی و اطلاعاتی عراق خواسته است هرچه سریعتر اقدامات لازم و فوری را برای دستگیری عناصر تروریستی که در این حادثه دست داشتند، انجام دهند.

مرکز اطلاع‌رسانی نظامی ارتش عراق جمعه‌شب با صدور بیانیه‌ای از حمله تروریستی در شهرستان الطارمیه واقع در شمال بغداد خبر داد.

در این بیانیه آمده است: در یک عملیات تروریستی، یک دستگاه خودروی نظامی در منطقه بن‌سینا در الطارمیه هدف قرار گرفت که به شهادت فرمانده تیپ 59 ارتش عراق منجر شد.

حمله تروریستی به یکی از رهبران «سرایا السلام»

همزمان، گروه «سرایا السلام» وابسته به جریان صدر عراق در بیانیه‌‎ای اعلام کرد که عناصر مسلح ناشناس به منزل مسکونی یکی از فرماندهان «سرایا السلام» وابسته به جریان صدر عراق حمله کردند که در این حادثه تروریستی، دختر خردسال فرمانده کشته شد.

در این بیانیه آمده که افراد مسلح نقاب‌پوش با حمله به منزل مسکونی «جمال الدراجی» فرمانده تیپ پنج سرایا السلام، اقدام به تیراندازی کردند که در این حادثه تروریستی، دختر خردسالش به‌نام «رقیه» بر اثر اصابت گلوله جان خود را از دست می‌دهد.