دکتر محمد موقری پور در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: متاسفانه به طور قطعی ۱۲ نفر از بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان به کرونا مبتلا شده‌اند. صبح پنجشنبه از اعضای این تیم نمونه گیری برای تست کرونا توسط آزمایشگاه کرونای دانشکده علوم پزشکی سیرجان انجام شد، سپس در تایید نهایی مشخص شد که دوازده نفر از اعضای تیم گل گهر نتیجه آزمایش کرونایشان مثبت است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان با اشاره به این‌که احتمالا یکی از بازیکنان تیم علایم ابتلا را داشته، ادامه داد: ممکن است طی تمرینات این ویروس از همان بازیکن به سایرین نیز سرایت کرده باشد.

وی با اشاره به اینکه اکنون نتیجه نهایی آزمایشات به مسئولین باشگاه اعلام شده است اظهار کرد: پزشک تیم نیز درجریان قرار دارد که باید جداسازی و قرنطینه افراد با تست مثبت را مدنظر قرار دهند. 

گفته می‌شود یکی از این ۱۲ نفر اعضای تیم گل گهر سیرجان، مجید جلالی سرمربی تیم است. با این وجود نظر به اینکه این تعداد بیش از ۲۵ درصد اعضای تیم گل گهر سیرجان است، به احتمال زیاد دیدار امروز این تیم مقابل شاهین بوشهر از سری مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور لغو می‌شود.

گل گهر در نامه‌ای به سازمان لیگ خواهان لغو بازی شده است. پیش از این نیز روز سه شنبه ابتلای یک بازیکن گل گهر به کرونا تایید شده بود