شیوا قاسمی پور با تاکید بر  لزوم توجه به محتویات آموزشی ارائه شده در حوزه آموزش از راه دور به دانش آموزان و دانشجویان گفت: با توجه به اینکه موضوع آموزش آنلاین به دلیل شرایط امروز کشور بسیار با اهمیت است، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز به دو عرصه آموزش و پرورش و آموزش عالی توجه لازم را دارند.

وی افزود: معلمین عزیز می دانند در امر آموزش باید شاهد بازخورد باشیم، ولی متاسفانه در کلاس های آنلاین بازخوردی را نمی بینیم، چرا که تبادل آموزش در حوزه آموزش از راه دور دوطرفه نبوده و صرفا یک طرفه است، این آموزش آنلاین دارای مشکلاتی است که ما در کمیسیون آموزش به جدیت پیگیر آن هستیم چرا که وضعیت کنونی کرونا شاید بیش از این ها ادامه دار باشد و ما باید به بحث آموزش از راه دور توجه لازم را داشته باشیم، این موضوع از دغدغه های اصلی کمیسیون بوده و پیگیر مشکلات آموزش آنلاین هستیم.

قاسمی پور اظهار کرد: اعضای کمیسیون آموزش نمایندگان نقاط مختلف کشور هستند که اطلاعات و گزارش هایی را در این حوزه به کمیسیون ارائه می کنند، با امید به خدا به طور جدی به این موضوع ورود خواهیم کرد.

نماینده مردم مریوان در مجلس ادامه داد: در ادامه شرایط کنونی، وضعیت کرونا در استان ها تعیین کننده این است که کلاس ها کاملا به صورت آنلاین برگزار شوند یا نه. برای مثال شاید اینگونه باشد که در استان هایی با وضعیت قرمز کلاس ها کاملا آنلاین و در استان ها با وضعیت سفید و زرد کلاس ها به صورت نیمه حضوری و مجازی  و یا زوج و فرد برگزار شوند اما به هر حال نباید نگران بود چرا که اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به فکر این موضوع هستند و راه حل مناسب را ارائه خواهند کرد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ارائه محتویات درسی با کیفیت در حوره آموزش مجازی اظهار کرد: در جلسه ای که با مسئولین مربوطه آموزش و پرورش در شهرستان داشتیم بر تولید محتوای با کیفیت تاکید داشتم یعنی باید به فکر باشند چرا که به دلیل شرایط به وجود آمده کیفیت در محتوای آموزش آنلاین حائز اهمیت است، برای مثال گروهی از معلمان بر روی محتوای با کیفیت کار کرده و این موضوع را به بحث و بررسی بگذارند تا محتوایی که ارائه می شود مطلوب باشد یا آموزش مجازی به گونه ای باشد که شاهد یک ارتباط دو طرفه بین دانش آموز و معلم و یا دانشجو و استاد باشیم.

قاسمی پور در پایان تاکید کرد: این موضوع دغدغه اصلی کمیسیون است، ما حتما در همین حوزه با مسئولین آموزش و پرورش جلساتی را برگزار خواهیم کرد و نتیجه آن را از طریق رسانه ها اعلام می کنیم.