سردار حسن کرمی در جمع کارکنان تیپ یکم حضرت امیرالمومنین علی(ع) و فرماندهان تیپ‌های مرکز اظهار کرد: بر اساس افق چشم انداز 1404، یگان ویژه با تغییرات ویژه‌ای روبه‌رو خواهد شد، در این چشم انداز این واحد به عنوان یک یگان مقتدر و حرفه‌ای نام برده شده است، بنابراین باید بیش از پیش بر توان این پلیس در مباحث آمادگی جسمانی و تجهیزاتی افزوده شود.

وی افزود: یگان ویژه با روحیه انقلابی و جهادی در همه مواقع هوشیار و پای کار بوده ، قابلیت عکس العمل به موقع در برابر خطرها و تهدیدات از ویژگی های بارز پلیس ویژه است، بنابراین باید بر اصل روحیه انقلابی و جهادی در بین کارکنان یگان ویژه تکیه و تقویت آن مدنظر فرماندهان باشد.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا ادامه داد: پلیس در جامعه از جایگاه خوبی برخوردار است، تلاش بی‌وقفه فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی به خصوص یگان‌های ویژه بر این است تا به اهداف والای انقلاب و نظام رسیده تا بتوان پلیس در تراز انقلاب اسلامی را در جامعه و در بین مردم معرفی کرد، پس باید برای رسیدن به این اهداف تلاش خود را دو چندان کرده تا در رسیدن به چشم انداز تعیین شده موفق باشیم.

سردار کرمی تصریح کرد: چابکی و به روز بودن در مواقع لزوم و حساس، یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که در افق 1404 برای یگان‌های ویژه ناجا در نظر گرفته شده، این مهم با برنامه‌ریزی در خصوص آموزش های مدون و مدرن و انجام رزمایشات مختلف به ثمر خواهد نشست.

رئیس پلیس ویژه کشور یکی دیگر از چشم انداز مشخص شده برای یگان های ویژه ناجا را جامعه محوری بودن پلیس ویژه عنوان و تصریح کرد: تلاش می کنیم از ظرفیت های مردمی به عنوان سرمایه های اجتماعی پلیس، تشکل ها و دیگر دستگاه های مختلف کشور برای تقویت و توسعه این پلیس تخصصی استفاده کنیم، بحمدالله این مهم نیز در سال های اخیر با تلاش و جدیت در قالب رویکرد اجتماعی دنبال شده است.

وی با اشاره به اینکه یگان ویژه یک واحد آموزش محور است، خاطرنشان کرد: رویکرد فرماندهان و مدیران باید با مدیریت جهادی همراه باشد، تا در سخت‌ترین شرایط و نبود امکانات، بهترین مدیریت را داشته و با بهره‌گیری از منابع انسانی، به اهداف مورد نیاز دست یابند، محقق شدن این اهداف نیاز به آموزش دارد؛ با توجه به اینکه یگان‌های ویژه، یگانی آموزش محور است در کنار ارتقاء توان عملیاتی، آموزش مدیریت جهادی فرماندهان را مدنظر قرار داده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اهمیت آمادگی عملیاتی کارکنان ابراز کرد: آمادگی عملیاتی، یعنی اینکه یک فرد نظامی بتواند با بهره‌گیری از آموزش‌های ارائه شده، تاکتیک و فنون مختلف را کسب و تجهیزات خود را بشناسد و در زمان لازم، متناسب با نوع مأموریت و وضعیت موجود از آنها بهره‌برداری کند، تحقق این رویکرد در یگان‌های ویژه ناجا با توجه به وظیفه خطیر این نیرو که مقابله با ناآرامی‌هاست، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در پایان بر آمادگی عملیاتی، علمی و بصیرتی فرماندهان و کارکنان تأکید و اذعان کرد: کارکنان باید با دشمن شناسی و اشراف اطلاعاتی از محیط پیرامونی خود، آمادگی هرگونه ماموریت را داشته باشند تا در صورت نیاز با اقتدار همیشگی از عهده انجام ماموریت‌ها برآیند.