ناصر نبی زاده، در بیست و هفتمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع‌رسانی خراسان جنوبی اظهار کرد: باید ظرفیت‌های استفاده از فروشگاه‌های اینترنتی به صورت آموزش و اطلاع‌رسانی اعلام شود.

به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، وی با اشاره به تصویب استفاده از ماسک در شهرهای دارای وضعیت نارنجی و قرمز و تاکیدات استاندار در این زمینه افزود: رسانه‌های استان و دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی نیز در این مدت اخبار، گزارش، متون آموزشی و پوسترهای متعددی را تولید و در فضای مجازی منتشر کردند.

مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت کرونا بیان کرد: صدا و سیما نیز با تهیه برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی و انتشار پیام‌های بهداشتی در خصوص استفاده از ماسک به صورت زیرنویس در شبکه استانی، اقداماتی را انجام داده است.

نبی زاده با اشاره به اینکه اکنون استفاده از ماسک در جامعه گسترش یافته است، اظهار کرد: باید استفاده از ماسک به فرهنگ تبدیل شود تا شاهد رعایت آن توسط تمام اقشار جامعه باشیم.

وی افزود: برخی محدودیت‌ها برای افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند در نظر گرفته شده و مالک مکان و یا بهره‌بردار آن باید بر اجرای این محدودیت‌ها نظارت داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در زمینه تامین ماسک ارزان قیمت باید همه کوشش کنند، یادآور شد: در این خصوص راه‌اندازی پویش‌های کمک‌های مؤمنانه بسیار موثر خواهند بود.

نبی زاده خاطرنشان کرد: رئیس جمهور به وزارت صنعت، معدن و تجارت دستور داد تا هر چه سریع‌تر نسبت به تهیه ماسک ارزان قیمت اقدام شود.