مفتول

به صورت کلی می توانیم بگوییم که مفتول رشته سیم باریک فلزی و تاب داده ی است که در صنعت به آن سیم خشکی می گویند که از میلگرد کشیده شده است.  با توجه به کاربردی که مفتول داشته و استفاده ی که قرار است از آن نسبت به مقاومت، گرید یا سایز داشته باشیم مفتول کشیده می شود.

photo_2020-07-04_13-11-02

مفتول ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به آن ها اشاره شده است:

  • مفتول سیاه یا آنیل شده
  • مفتول گالوانیزه یا مفتول سفید ( مفتول سفید یا همان گالوانیزه که دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد چون در برابر خوردگی مقاومت دارد و همچنین ضد زنگ ، سایش بوده و دارای عمر بالایی و نگهداری آسان می باشد).
  • مفتول مسوار
  • مفتول استنلس استیل ( استیل نگیر)
  • مفتول فنر ( پر کربن)

قیمت مفتول

دقت داشته باشید که نمی توان یک قیمت واحد را برای سیم مفتول ذکر کرد چون اولا مدل های متنوعی از مفتول ها در بازار وجود دارد و ثانیا در حوزه ی خرید و فروش سیم مفتول در بین برندها و شرکتها رقابت زیادی دیده می شود که شما نباید در زمان خرید فریب تبلیغات پر زرق و برق شرکتهای عرضه کننده را بخورید و اینگونه فکر نکنید هر کسی که تبلیغ بیشتری برای محصول انجام میدهد در نهایت محصولی را به شما عرضه کرده که کیفیت بالایی داشته است. سابقه یک برند و اعتبار آن بهترین راهنمایی برای خرید سیم مفتول بوده و شما میتوانید به این طریق راحت تر از قیمت ها و برندها مطلع شوید.

متاسفانه برخی از افراد اگر دو گزینه خرید محصول ایرانی و خرید محصول خارجی را پیش رو داشته باشند سریعا بدون هیچ گونه تفکر و تاملی به سراغ خرید محصولات خارجی می روند ولی باید بدانید که این انتخاب همیشه شما را راضی نگه نخواهد داشت چرا که در بسیاری از موارد در خصوص چنین محصولاتی دیده شده که محصولات ساخت ایران توانسته اند رضایت صد در صدی مشتریان را کسب نمایند.

photo_2020-07-04_13-10-58

رابیتس

رابیتس ها ورقهای فولادی مشبکی هستند که از ورقهای گالوانیزه ی گرم متفاوت تشکیل شده و کاربردهای متنوعی دارند . افزون بر آن اتصال رابیتس ها به واسه مفتول های گالوانیزه به صورت یک لایه به شبکه فرعی انجام می گردد. به صورت کلی می توان گفت که رابیتس ها محصولی هستند که از کشش عرضی و پرس نمودن ورقهای گالوانیزه تولید شده و سپس مراحلی بر روی آن ها صورت می گیرد و  برای برش دادن آماده می شوند و بعد از آن مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد رابیتس

رابیتس ها کاربردهای متنوعی دارند که میتوان به مواردی چون ساخت سقف های کاذب ،گچ کاری و گچ بریها، پوشش دادن بتن سیمانی، بازسازی ترک های ساختمانی، پوشش دادن بتن سیمانی و... اشاره کرد.

بیش ترین کاربرد رابیتس ها برای موارد زیر است:

  • اجرای دکوراسیون
  • ایجاد نوارهای مخفی نور
  • آرماتورها
  • پوشش دادن تیرآهن ها
  • پوشش  دادن کانال های سیستم سرمایشی

این محصول به صورت کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند که شامل رابیتس بر حسب ستون و رابیتس بر حسب وزن می باشد.

وجود رابیتس سبب می شود که در دیوار نوعی پیوستن شکل بگیرد که منجر به عدم ترک خوردگی و جداشدن کار خواهد شد. این پیوستگی در رابیتس بستری را ایجاد می نماید که می توان برای هر نوع تاسیس برقی و مکانیکی و کارهای دیگری مثل گچ کاری و... مورد استفاده باشد.

رابیتس ها در اندازه های 60 در 240 تولید می گردند و میتوانند مساحتی های با 1/44متر را پوشش بدهند که  این مقدار با توجه به تلورانس عموما ¼ متر خواهد شد و به وسیله تقسیم نمودن متراژ کار بر عدد ذکر شده ، تعداد این محصول را استفاده می کنند.

قیمت گذاری رابیتس

قیمت گذاری این محصول بر حسب ورق انجام می گردد که با شرایط به وجود آمده قیمت های ورق ها متغییر بوده و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن ها عنوان کرد. لازم است که در خصوص رابیتس ها بدانید که از 13 ستونه در اجرای نمای ساختمان ها استفاده می شود ولی در سقف های کاذب وزن این محصول اهمیتی نداشته و برای افراد میتواند کار را نیز سخت تر نماید. زمانی که در نما از رابیتس های با وزن بالا استفاده می شود باید این نکته نیز بخاطر سپرده شود که افزون بر آن وزن سنگ نما را بتواند تحمل کند.

photo_2020-07-04_13-10-55

توری پرسی

توری پرسی در اصل نوعی توری فلزی می باشد که مفتول های موج دار دارد و این نمونه موج های آن هم متفاوت هستند.  توری پرسی در واقع از ترکیب مفتول گالوانیزه و مفتول سیاه تشکیل شده که قطر آن هم سه تا پنج میلی متر می باشد.

کاربرد توری پرسی

توری پرسی دارای کاربردهای متنوعی می باشد و می تواند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد که شامل کاغذسازی، بسته بندی ، صنایع نفت و پزشکی و پتروشیمی ،صنایع تولید تخت خواب و مبل و... می باشد.

البته در مناطق نظامی ، باغ ها ، زمین های کشاورزی، زندان ها و زمین های ورزشی برای حصارکشی نیز کاربرد داشته است و همچنین در مهندسی عمران و مواردی مثل مسلح کردن بتن فونداسیون و ساخت پنل های سه بعدی نیز استفاده می شود.

برای نرده کشی در مواردی مثل دور میادین، پارک ها، ترمینال ها و منازل ویلایی ،بلوارهای مجتمع های مسکونی ،قفس حیوان ها ،سقف سالن ها ، حفاظ بندی پنجره ها و.... نیز کاربرد دارد.

قیمت توری پرسی

قیمت توری پرسی با توجه به موارد مختلفی تعیین می شود که می توان به نوع و جنس مفتول، ضخامت ، اندازه ی چشمه ها و نوع بافت اشاره کرد و البته که خارجی یا ایرانی بودن مفتول نیز در تعیین قیمت آن بسیار تاثیر گذار می باشد.

البته بهتر است بدانید که مفتول گالوانیزه گرم به نسبت مفتول سیاه قیمت بالاتری دارد و هر چقدر که ضخامت یک مفتول زیادتر باشد قطعا قیمت بالاتری هم خواهد داشت. هر چقدر هم چشمه ها دارای سایز بیشتری باشد واضح است که در تولید توری ، مفتول کمتری استفاده می گردد و در نهایت قیمت توری پرسی نیز کم تر خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 54483-021 تماس حاصل نمایید .