سید محمد حسین بحرینی نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خراسان رضوی گفت: عملکرد خراسان رضوی در دوره بحران کرونا به برکت امام هشتم (ع) فوق‌العاده بود و این بحران نه تنها موجب بروز مشکلات اساسی نشد، بلکه با مدیریت خوبی که صورت پذیرفت همزمان به دو گروه بیماران کرونایی و غیرکرونایی خدمات‌رسانی شد و اجازه ندادیم که کوچکترین خللی در امر درمان دیگر بیماران به‌وجود آید.

 

او افزود: در این مدت همکاری و حمایت‌های مسئولان ارشد استان و تمامی مدیران دستگاه‌ها موجب شد که خراسان رضوی برترین عملکرد کشور را در طول دوره بحران کرونا داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: بی‌شک عملکرد ارائه شده که حاصل تلاش دسته‌جمعی بوده و با نمره ۲۰ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همراه بود را حاصل لطف الهی و عنایات خاص امام رضا (ع) می‌دانیم.

 

بیشتربخوانید:آژیر وضیعت قرمز کرونا در ۵ شهرستان خراسان رضوی به صدا در آمد

بحرینی با بیان اینکه امیدواریم با همکاری تمامی مجموعه‌ها و در رأس آن‌ها مردم بتوانیم هرچه‌سریع‌تر بر این ویروس منحوس غلبه کنیم، بیان کرد کرد: نباید فکر کنیم که کرونا تمام شده و به وضعیت عادی رسیده‌ایم، متأسفانه نتیجه کاهش همکاری‌های مردم با خادمان حوزه سلامت افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌ها را به‌همراه داشت و از ابتدای خرداد ماه امسال که عادی جلوه‌دادن وضعیت را از سوی مردم شاهد بودیم نتیجه‌اش منجر به رشد تعداد مبتلایان و فوتی‌ها شد.

او تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دو نوبت بحران‌هایی که در حوزه تحت پوشش تربت جام به‌وجود آمده بود اعزام اتوبوس آمبولانس را داشت؛ همچنین در بحث کمبود ماسک ۹۵ N دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح استان هم جای نگرانی نیست، زیرا از هفته آینده دستگاه تولید این نوع ماسک در مشهد فعال می‌شود که روزانه تولید ۲ هزار ماسک ۹۵ N را دارد و آماده‌ایم که هزار عدد آن را در اختیار دانشگاه‌های نیازمند در سطح استان قرار دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهدتاکید کرد: پیشنهاد می‌کنم که جلسات تخصصی با موضوعات مختلف و مرتبط با مبحث کرونا با مدیریت آیت‌الله علم‌الهدی برگزار شود، به‌طور مثال اگر برنامه‌ای برای اقامه نماز جمعه است به‌گونه‌ای تصمیم‌گیری شود که آسیبی به مردم نرسد و اگر هم صلاح نیست چنین اقدامی صورت نپذیرد.