در روزهای کرونایی بسیاری از افراد مجبور هستند که کار کنند و برای ساعاتی در بیرون باشند. برخی افراد مجبور هستند برای رفتن به محل کار خود با تاکسی یا اتوبوس تردد کنند. پس تمام تاکسیرانان باید نه تنها محیط بهداشتی برای خود و مسافران فراهم کنند. 

افراد در صورت داشتن تب و سرفه مطلقا سرکار نروند و از دستکش لاتکس استفاده کنند. هرگز صورت خود به خصوص چشم ها، بینی و صورت خود را لمس نکنند. از مواد ضدعفونی کننده و الکل ۷۰ درصد برای ضدعفونی کردن سطوح مختلف تاکسی استفاده کرده و در اختیار مسافرین نیز قرار دهند. تمام سطوح پرتماس تاکسی را هر روز با الکل ۷۰ درصد ضد عفونی کنند. مسافران و تاکسیرانان در صورت داشتن عطسه و سرفه از ماسک استفاده کنند.

تا حد امکان از گرفتن اسکناس و سکه ، تحویل آن به مشتری خوداری کنند. علاوه بر این در بیرون هستند باید دست‌های خود را مکررا بشویند. دستگیره‌ها درب تاکسی را مکررا با الکل ۷۰ درصد و بالاتر حتما ضدعفونی کنند.

در پروتکل وزارت بهداشت این موارد باید رعایت شود؛  تعداد مسافر با رعایت استاندارد خودرو و رعایت نکات بهداشتی در تضاد نباشند. حتما راننده تاکسی استفاده از ماسک و دستکش استفاده کنند. رانندگان باید مکرر داخل خودرو و دستگیره‌ها را ضدعفونی کنند. حتما شیشه ها را برای  تهویه باز نگه دارند. از  جعبه دستمال کاغذی تمام افراد استفاده نکنند.   از رد و بدل کردن پول کاغذی حدالامکان خودداری کرده و از نرم افزاز‌های جدید برای جابه جایی کرایه استفاده کنند.