عبدالامیر نیرومند معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان گفت: شیر یک غذای کامل و حاوی 18 ماده از 22 ماده ضروری برای بدن انسان است و مصرف آن به میزان کافی باعث تضمین سلامتی بدن می شود، چراکه شیر در مقایسه با سایر غذا ها در رژیم غذایی روزمره، در هر کالری مقدار بیشتری کلسیم، منیزیوم، فسفر، پتاسیم، زینک و پروتئین دارد.

او افزود: شیر همچنین حاوی آهن، سلنیوم، ویتامین B 6، ویتامین E، ویتامین K، ریبوفلاوین یا همان ویتامین B2، تیامین یا همان ویتامین B 1 و همچنین نیاسین است.

نیرومند با بیان اینکه یکی از از راه های کاملا شناخته شده تقویت سیستم ایمنی بدن، مصرف شیر های پاستوریزه و استریلیزه بسته بندی شده است، اظهار داشت: در سطح تمام مراکز علمی معتبر جهان، مصرف شیر سالم به عنوان یک راهکار مهم تقویت کننده بدن محسوب می شود، لذا در هیچ زمان نباید مصرف روزانه شیر و فرآورده های لبنی را فراموش کنیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: باتوجه به شرایط اقلیمی استان خوزستان و شرایط مناسب برای دامپروری، کارنجات متعدد تولید فرآورده های لبنی در استان فعالیت دارند که تولید محصولات در این کارخانه ها به صورت کاملا کنترل شده، با کیفیت مناسب و در بسته بندی های بهداشتی که امکان ورود هرگونه آلودگی و ویروس در آن ها غیرممکن است، قادر به تامین نیاز مردم خوزستان هستند.