در روزهای پایانی سال رونق تولید با تلاش متخصصان ایرانی در شرکت صدرا زیر مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سکوی ۱۴D فاز ۱۴ پارس جنوبی وارد مدار تولید شد.

سکوی ۱۴D که به همت تلاشگران ومتخصصان صنعت نفت وگاز کشور در شرکت صدرا بوشهر ساخته شده و در موقعیت خودش  در حوزه مشترک گازی میدان پارس جنوبی نصب شد پس از عملیات هوکاپ و راه‌اندازی٬ گاز را توسط خط لوله ۳۲ اینچ به پالایشگاه خشکی در شهرستان کنگان برای استحصال وشیرین سازی ارسال کرد.

محسن صمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این سکو با توان متخصصان صدرا طراحی، ساخته، نصب و وارد  تولید شد، اظهار داشت:  با بهره برداری از این سکوی گازی روزانه ۱۴ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده شد.

مدیرعامل شرکت صدرا ، ضمن تبریک این دستاورد به ملت با عظمت ایران بیان کرد: وزن سکوی ۱۴D به همراه دیگر سازه‌های آن ۷ هزار تن است که با تلاش  متخصصان جوان ایرانی در جزیره صنعتی صدرای بوشهر ساخته شده است و توسط ناوگان پیشرفته شرکت صدرا حمل و نصب و اکنون راه‌اندازی و وارد مدار تولید شد.

وی بیان کرد: با وارد مدار شدن  سکوی ۱۴D فاز ۱۴ پارس جنوبی برداشت گاز  از این فاز روزانه ۱۴ میلیون مترمکعب افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت صدرا  افزود: این شرکت وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) توانایی طراحی٬ مهندسی٬ ساخت٬ نصب و راه‌اندازی انواع سکوهای گازی ونفتی را داراست که نشان از خودکفایی واتکا به نیروهای متخصص ومتعهد ایرانی است.