به گزارش روابط‌عمومی سایت شهر خبر، در پربازدیدترین خبر سیاسی این سایت در هفته گذشته، سرفصل‌های شماره جدید نشریه خط حزب‌الله که در مورد انتخابات دوم اسفندماه بود، پرداخته شده است. وعده یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در مورد انتشار اخبار جدیدی از جزئیات عملیات موشکی به پایگاه نظامی عین‌الاسد نیز یکی از پربازدیدترین اخبار سیاسی هفته گذشته بود. علاوه بر این، خبر دیگری که به تحلیل مرکز پژوهش‌های استراتژیک و بین‌المللی آمریکا از حمله موشکی ایران به عین‌الاسد می‌پرداخت نیز جز پربازدیدترین اخبار هفته بود. در این گزارش آمده بود که ایران توانایی‌های موشکی خود را افزایش داده تا موشک‌ها با دقت بیشتری اصابت کنند. موشک‌های ایران این قدرت را دارند تا کار پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه را به تعطیلی بکشانند.

به نوشته ایان ویلیامز حمله ایران به پایگاه آمریکایی‌ها در عین الاسد در پاسخ به ترور سردار سلیمانی تبعاتی بیشتر از «یک حمله بدون خسارت» به گفته مقامات آمریکایی، داشت و این حمله نشان دهنده میزان قدرت سامانه‌های موشکی ایران برای به تعطیلی کشاندن پایگاه‌های نظامی آمریکا و هم‌پیمانانش در خاورمیانه است.

اخباری که به احتمال هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری ایرانی در آسمان سوریه پرداختند نیز جز پربازدیدترین اخبار سیاسی هفته قبل بودند. در این اخبار، به واکنش وزارت دفاع روسیه اشاره شده بود که اعلام کرده بودند: احتمال داشت به دلیل حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مرزهای سوریه، هواپیمای مسافربری ایرانی مورد هدف پدافند قرار بگیرد.

درخواست پرداخت غرامت 1.5 میلیارد دلاری خانواده‌های قربانیان سقوط هواپیمای اکراینی که توسط تعدادی از وکلای کانادایی ثبت شده است، خبر دیگری بود که مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت و به جمع پربازدیدترین اخبار سیاسی سایت شهرخبر در هفته گذشته رسید.

بخش دیگری از اخبار سیاسی پربازدید هفته گذشته به واکنش جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی مختلف به ردصلاحیت‌ها و تاثیر این مرحله از انتخابات بر آرایش لیست‌های گروه‌های سیاسی مختلف مربوط بود. تایید صلاحیت برخی چهره‌های اصلاح‌طلب در روزهای اخیر، واکنش امام‌جمعه مشهد به سخنان رئیس‌جمهور، تلاش اصولگرایان برای رسیدن لیست واحد و وضعیت مبهم اصلاح‌طلبان در ارایه لیست انتخاباتی از جمله موضوع‌های داغ انتخاباتی در هفته گذشته بود.

شهرخبر، یک سایت خبرخوان ایرانی است و به دسته‌بندی و بازنشر اخبار مهم سایت‌های خبری ایران می‌پردازد.

انتهای پیام