اگر مشکل ارتودنسی دارید و به دنبال یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران میگردید که دندان های شما را با روش ارتودنسی نامرئی درمان کند خوب جایی آمده اید. هرچند که تعداد متخصصان ارتودنتیست در تهران که میتوانند مشکلات بیمارانشان را با دستگاه های نامرئی درمان کنند کم نیست، اما در هر صورت پیدا کردن چنین متخصصی کار آسانی هم نیست. با ما همراه باشید تا با ذکر 8 نکته به شما کمک کنیم تا یکی از بهترین متخصصان تهران که برایتان ارتودنسی نامرئی انجام میدهد را پیدا کنید.

8 روش برای پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی نامرئی در تهران

1. مدرک متخصص را در نظر بگیرید

قطعا دندانپزشکی که صرفا به واسطه تجربه در حال حاظر کار ارتودنسی هم انجام میدهد بهترین نیست. بهترین متخصص ارتودنسی حتما و حتما باید تخصص ارتودنسی داشته باشد. در ثانی ارتودنسی نامرئی را تنها باید به اهلش سپرد که دوره های آکادمیک تخصصی این کار را گذرانده باشد.

2. ببینید آیا متخصص خدمات ارتودنسی نامرئی ارائه میدهد یا خیر

تقریبا اغلب ارتودنتیست های تهرانی یک وبسایت هرچند کوچک برای خودشان دارند. در مرحله اول سری به سایت های تعدادی از آن ها بزنید. معمولا همه آن ها وبسایت های خوب و پر باری ندارند و تنها تعداد معدودی پیدا میشود که در وبسایتشان با احترام به کاربران  و بیماران، فضای مفیدی برایشان ایجاد کرده اند. برای مثال ما به صورت رندوم و تصادفی و با سرچ کلمه کلیدی بهترین متخصص ارتودنسی نامرئی در تهران وارد وبسیات یک متخصص شدیم. و در همان صفحه درباره این ارتودنسی مطالبی برای کاربران آماده کرده بود.

c1

3. بررسی میزان توجه و اهمیت متخصص به کاربران و بیماران

 یک متخصص ارتودنسی خوب نه تنها در مطب به سوالات مراجعانش پاسخ میدهد بلکه شرایطی را فراهم میکند که کاربران بتوانند در وبسایتش هم سوالات خود را مطرح کنند و به صورت رایگان پاسخشان را بگیرند.

این مورد را هم در وبسایتی که انتخاب شده بررسی کردیم. اتفاقا این متخصص یک کار بسیار جالب انجام داده بود. یک صفحه پرسش و پاسخ که هر کسی دلش خواسته سوال پرسیده و خود پزشک پاسخ داده. برای امتحان، ما هم یک سوال ساده نوشتیم و منتظر ماندیم تا ببینیم آیا پاسخ داده میشود یا خیر. در فاصله کوتاهی و در آخر وقت کاری متخصص به ما پاسخ داد. به این شکل:

پرسش و پاسخ

c2

4. بررسی نظرات و بازخوردهای کاربران و بیماران

نظر کاربران هم بسیار مهم است. بیماران و کسانی که تحت درمان فلان متخصص ارتودنسی قرار میگیرند بهترین اشخاصی هستند که میتوانند درباره آن متخصص اظهار نظر کنند. به همین منظور برای اینکه بتوانید بهترین متخصص ارتودنسی نامرئی تهران را پیدا کنید حتما سری به شبکه های اجتماعی متخصص بزنید و بازخورد مستقیم کاربران را بخوانید. ما چون متوجه شدیم سایت متخصصی که در این مقاله آورده شده ظاهرا خوب و مفید است سری هم به شبکه های اجتماعی اش زدیم تا ببینیم واکنش و بازخورد کاربرانش چگونه است.

c3

5. موقیعت جغرافیایی مطب متخصص را بررسی کنید

زمانی که یک متخصص ارتودنسی یک وبسایت خوب میزند که در آن بیمار احساس خوبی دارد و به پاسخ همه سوالاتش میرسد، این احتمال را بدهید که مطب خوبی هم داشته باشد و در انتخاب بهترین مطب و موقیت جغرافیایی به فکر رفاه بیمارانش بوده است. اگر ماشین دارید که بهتر است مطب ماشین خور باشد و مسیر به راحتی قابل رفت و برگشت باشد. اگر هم مطب ندارید بهتر است مطب به خانه و محل سکونت شما نزدیک باشد. برای مثال در وبسایت مطرح شده ما متوجه شدیم که متخصص ارتودنتیست این سایت در 3 نقطه مختلف از تهران مطب دارد که این یعنی دسترسی سریع و مناسب از هر نقطه شهر به این متخصص. حتی ظاهر کلینیک قیطریه این دندانپزشک از بهترین کلینیک های تهران است.

آدرس مطب ها

c4

6. مطمئن شوید که متخصص ساعات کاری انعطاف پذیری دارد

ما شاید همیشه نتوانیم به موقع در تمام جلسات درمانی آماده شویم. شاید یک روز اصلا این امکان وجود نداشته باشد. از آنجایی که در درمان ارتودنسی نامرئی حضور در جلسات مهم است وحتما باید حتی شده با تاخیر ویزیت شوید، ببینید آیا متخصص مورد نظر شما میتواند برایتان یک جلسه درمانی لابلای بیماران ترتیب دهد و یا امکان دارد جلسه شما را کمی به تعویق یا جلو بی اندازد. اگر چنین چیزی ممکن بود بدانید که متخصص برای شما به عنوان بیمار ارزش و احترام قائل است.

7- قیمت ارتودنسی نامرئی را مقایسه کنید

هزینه ارتودنسی نامرئی  همیشه در انتخاب متخصص مهم است. برخلاف سایر درمان های ارتودنسی مثل ارتودنسی متحرک و یا ثابت با بریس ممکن است هزینه ارتودنسی نامرئی با براکت های شفاف کمی بالا باشد. مطمئن شوید که متخصص انتخابی میتواند با شما کنار بیاید و اگر شده هزینه را برای شما قسط بندی کند. البته قبل از انتخاب ارتودنتیست حتما قیمتها را در شهر خود مقایسه کنید.

8. محدوه سنی بیماران را پیدا کنید

ارتودنسی نامرئی برای فراد مختلفی در نظر گرفته میشود و بسته به نوع دستگاه میتواند برای هر کسی در هر رده سنی استفاده شود. برای مثال ارتودنسی سرامیکی و اینویزیلاین بیشتر برای جوانان و بزرگسالان استفاده میوشد. ارتودنسی لینگوال برای کودکان و .... اگر سن شما بالا است احتمالا نیاز به اینویزیلاین و بریس سرامیکی دارید. و بهترین متخصص ارتودنسی نامرئی در تهران برای شما باید کسی باشد که بیشتر بیمارانش بزرگسال باشند. زیرا در این صورت میتوانید مطمئن باشید که آن متخصص تجربه کافی دارد و کار شما را هم خوب انجام میدهد زیرا تا این لحظه تعداد زیادی از هم سن و سالان شما را درمان کرده است. برای بچه ها هم همینطور است.