دبی، شهری قرار گرفته در دل کشور و منطقه‌ای صحرایی است، به همین دلیل تفریحات آبی همچون کلاب‌های ساحلی، پارک های آبی و استخرهای آن از محبوبیت زیادی برخوردارند. با وجود قرارگیری در آخرین روزهای تابستان، همچنان می‌توان از امکانات بهترین پارک های آبی دبی لذت برد. حتی با ورود به فصل پاییز و زمستان، مشکلی از بابت استفاده از آن‌ها وجود نخواهد داشت، با این تفاوت که ساعت کاری این مراکز کمی کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل سر زدن به آن‌ها را حتما در برنامه تور دبی خود قرار بدهید.

بهترین پارک های آبی دبی

گفتنی است حضور در آن‌ها ممکن است یک روز کامل از وقت شما را طلب کند، به همین دلیل از قبل برای آن برنامه‌ریزی کنید. در صورت داشتن وقت کافی می‌توانید به چند مورد از بهترین پارک های آبی دبی سر بزنید. توصیه می‌کنیم تمام وقت خود را در هتل های دبی تلف نکرده و بیشتر از بی‌شمار امکانات تفریحی این شهر مدرن استفاده کنید!

بهترین پارک های آبی دبی که از شهرت جهانی برخوردارند پارگ آبی واید وادی در نزدیکی هتل برج العرب و پارک آبی آکواوانچر در نزدیکی هتل آتلانتیس می باشند.

پارک آبی دریم لند

دریم لند یا سرزمین رویا، دارای مساحت 250 هزار متر مربع بوده و در زمره بزرگترین پارک های آبی دنیا به شمار می‌رود. همانطور که انتظار دارید، گستره‌ای از انواع سرسره‌های آبی در اینجا تعبیه شده است، به طوری که قادر خواهید بود از بیش از 25 سواری مختلف روی سرسره‌های آبی دریم لند لذت ببرید. Black Hole  و Kamikaze را جزو هیجان‌انگیزترین سواری‌های آن می‌شناسند.

dsfdsq21

در اینجا همه چیز محدود به تفریحات هیجان‌انگیز نیست. می‌توانید در داخل آب‌های آرام به شنا پرداخته یا داخل رودخانه‌های مصنوعی روی آب دراز بکشید و با جریان آب حرکت کنید. برای تنوع، قادر خواهید بود بعد از رفتن به قسمت آکوا پلی، از 19 بازی جذاب در نظر گرفته شده لذت ببرید. این بازی‌ها مخصوص کودکان نبوده و همه افراد می‌توانند از آن لذت ببرند.

در دریم لند همه چیز محدود به تفریح‌های آبی نیست. به عنوان نمونه، یک جاده طولانی داخل مجموعه برای برگزاری مسابقات اتومبیل‌رانی در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن، داخل مجموعه تعدادی کافی شاپ، رستوران لبنانی، کلبه، چادر، جای خواب، فضای سبز و پارکینگی با ظرفیت نزدیک به هزار و پانصد خودرو در نظر گرفته شده است. ساعت کار دریم لند به عنوان یکی از بهترین پارک های آبی دبی، بین ماه‌های ژوئن تا سپتامبر یعنی ماه‌های گرم سال، 10 الی 21 است. این بازه زمانی در ادامه به 10 الی 18 کاهش پیدا می‌کند. گفتنی است در روزهای جمعه و سایر روزهای تعطیل رسمی، دریم لند مخصوص خانواده‌ها است.

پارک آبی آیس لند دبی

از روی نام این پارک آبی می‌توان به وجه تمایز آن با سایر بهترین پارک های آبی دبی پی برد. آیس لند یا سرزمین یخی در منطقه راس الخیمه قرار گرفته و فاصله آن تا شهر دبی حدود یک ساعت و نیم است، اما طراحی و امکانات متفاوت آن، ارزش پیمودن این مسیر را دارد. برای رفتن به مراکز خرید دبی کیلومترها و ساعت‌ها مسیر را طی می‌کنید، پس نباید یکی از بهترین تفریحات در دبی را به خاطر دور بودن آن از شهر از دست بدهید!

321dq21

سواری با تیوب‌های چند نفره از بالای سرسره‌های آبی یکی از هیجان‌انگیزترین تفریحات در آیس لند است. در این مجموعه تعداد زیادی مجسمه به شکل خرس‌های قطبی و صخره‌ها و کوه‌های یخی ساخته شده و به همین دلیل از نظر ظاهر و منظره، با یکی از خاص‌ترین پارک آبی دنیا رو به رو هستیم، گویا واقعا در قطب شمال یا جنوب قرار داریم!

برخی توریست‌های از روی نام آیس لند تصور می‌کنند در استخرها و سرسره‌های این پارک آبی، آب با دمای نزدیک به صفر درجه جاری است، در حالی که در آیس لند، همانند دیگر بهترین پارک های آبی دبی، آب با دمای متعادل جریان دارد. تعادل دمای هوا به حدی است که حتی در فصل زمستان نیز این پارک آبی به روی عموم مردم باز است و می‌توان در آن به تفریح پرداخت. بد نیست بدانید مساحت مجموعه روی هم رفته حدود 120 هکتار است.

شهر بازی و پارک آبی واندر لند (سرزمین عجایب) دبی

برای انواع تفریحات هیجان‌انگیز، واندرلند مکانی بسیار مناسب برای گذران وقت است. پارک آبی واندر لند دارای مساحت 250 هزار متر مربع است، به همین دلیل می‌توان به راحتی حدس زد چه تعداد سرسره آبی، استخر، دریاچه و رودخانه مصنوعی و دیگر امکانات تفریحی درونش در نظر گرفته شده است.

sdvsd3223

در اینجا همه چیز منحصر به تفریح‌های آبی نیست. به عنوان نمونه می‌توان به امکان تجربه شترسواری در یکی از بهترین پارک های آبی دبی اشاره کرد. گفتنی است مجموعه، روی هم رفته از دو قسمت پارک موضوعی (تم پارک) و پارک آبی تشکیل می‌شود. به همین دلیل با ورود به واندر لند، شاید برای استفاده از همه امکانات آن، با کمبود وقت مواجه شوید!

در اینجا بخش‌های ویژه‌ای برای تفریح کودکان در نظر گرفته شه است، به همین دلیل بدون نگرانی از مسائل امنیتی می‌توانید کودکان را نیز همراه خود را به یکی از بهترین پارک های آبی دبی ببرید. همانطور که از مجموعه‌ای با این وسعت انتظار دارید، واندرلند دارای تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ، تفرجگاه و استراحت‌گاه، سینمای چند بعدی، مرکز بازی‌های رایانه‌ای و انواع فروشگاه‌ است.

ساعت کاری پارک آبی واندر لند، هر روز بین 10 الی 20 است. این زمان برای شهربازی مجموعه به 10 الی 24 افزایش پیدا می‌کند. فراموش نکنید هر هفته، در روز چهارشنبه، پارک آبی واندر لند مخصوص بانوان است.