بنا به گزارش سایت وکلای مهاجرت به آمریکا و کانادا (IranianLawyer.info)

کلگری یکی از سردترین شهرهای کاناداست. برف و سرما و یخ بندان این شهر را ونکور و تورنتو به هیچ عنوان ندارند. طبیعی است که زندگی در چنین شرایطی برای یک مهاجر ایرانی در ابتدای ورد کمی دشوار به نظر برسد. اما کلگری فرصت‌هایی را برای شما فراهم می‌کند که کم‌کم سرمای استخوان سوز آن را فراموش می کنید یا دست کم با آن کنار می‌آیید. اگر دنبال وکیل مهاجرت در شهر کلگری کانادا هستید ادامۀ مطلب را با تامل و دقت بیشتری بخوانید.

شما در کلگری با مفهوم جدیدی از سرما آشنا می‌شوید که به آن (Frostbite) گفته می‌شود، یعنی پوست بدن بعد از یک مدت مشخصی ماندن در سرما، آسیب می‌بیند، ترک می‌خورد یا در شرایط حاد و وخیم می‌تواند منجر به قطع عضو شود.

رانندگی در این شهر به خصوص در فصل سرما و یخبندان دشوار است، اگر لایۀ نازک یخ که روی جاده نشسته است را ارزیابی نکنید، ممکن است در پیچ‌ها دچار سانحه شوید. همچنین ممکن است در صورت نداشتن عینک آفتابی انعکاس آفتاب بر روی برف به چشم‌تان آسیب برساند.

اما تمام این‌ها در صورتی برای شما خطر ساز خواهد بود که توصیه‌های لازم را جدی نگرفته باشید. اگر لباس گرم تهیه کنید و یاد بگیرید چطور در این سرما رانندگی کنید، کم‌کم با این پدیدۀ سرما اخت خواهید شد. یا حداقل سرما برایتان قابل تحمل خواهد شد.

وکلای مهاجرت در شهر کلگری کانادا به شما برای یافتن یک شغل مطلوب کمک خواهند کرد. در این شهر مزایایی در انتظار شماست که در شهرهای دیگر کمتر به چشم می خورد. اینجا مالیات بسیار پایین است، یعنی هرچقدر درآمد شما کمتر باشد، مالیات کمتری پرداخت  خواهید کرد و برعکس، هرچقدر درآمدتان رو به افزایش رفت، مالیات بیشتری از شما اخذ خواهد شد.

در کلگری، ترافیک بسیار کم است، این ترافیک کم هم معمولا در ساعت‌های مشخصی از روز دیده می‌شود. نهایت زمانی که شما در یک ترافیک سنگین سپری خواهید کرد چیزی در حدود بیست دقیقه است که در مقایسه با ترافیک های سرسام آور تهران شوخی ای بیش نیست.

شما در شهر کلگری احترام به تمام قومیت‌ ها، نژاد ها و جنسیت‌ ها را خواهید دید. اینجا قانون حرف اول و آخر را در تمام زمینه‌ها می زند و عابر پیاده و دوچرخه سوار در هر شرایطی قابل احترام و در اولویت هستند.

مردم با قانون عجین هستند و احترام به قانون چیز عجیب و اذیت کننده ای برایشان نیست.

در این شهر فرصت‌های شغلی بی‌شماری وجود دارد، شما به راحتی در این شهر صاحب شغل خواهید شد، البته این مسئله به رشتۀ تحصیلی و مهارت‌های شما نیز بستگی دارد. حتی اگر نتوانید در بدو ورود به کلگری شغل مناسبی برای خودتان دست و پا کنید، تا چند ماه دولت کانادا برای ادامۀ تحصیل، تکمیل پروسۀ زبان آموزی و یافتن کار به شما کمک مالی خواهد کرد. پس به هیچ عنوان نگران نباشید.

مردم کلگری غالبا مهربان و خون گرم هستند و رفتار خوبی با مهاجران دارند. در این شهر آلودگی وجود ندارد و شما در یک هوای سالم و تمیز زندگی خواهید کرد.

منبع: سایت وکیل مهاجرت به آمریکا و کانادا (IranianLawyer.info)