برای سفر به هر شهری قبل از آن بهتر است در مورد جاذبه های توریستی و تفریحی شهر تحقیق کنید تا سفرتان با خستگی و بیهودگی به پایان نرسد. در این مطلب ما سعی داریم به معرفی تفریگاه پارک ملت مشهد بپردازیم. این شهربازی یکی از بهترین و بزرگترین و البته مجهزترین شهربازی ها در ایران بوده و سالانه هزاران نفر از سراسر ایران برای گذراندن اوقات خود به آنجا مراجعه می کنند.

دلایل انتخاب پارک ملت مشهد

برای انتخاب این شهربازی در تور مشهد برای گذراندن اوقات فراغت هم برای ساکنین و هم برای مسافران دلایل زیادی وجود دارد که برخی از آنها به شرح ذیل هستند:

  1. شهربازی پارک ملت مشهد مجهز به وسایل و دستگاههای بسیار مجهز و به روز است و می تواند لحظات پر هیجان و خوبی را برای شما فراهم آورد.
  2. چرخ فلک موجود در آن یکی از بزرگترین چرخ و فلک های خاورمیانه می باشد و همه دستگاهها در آن از استاندارد ها و گواهینامه های ایمنی جهانی برخوردار هستند.
  3. وسایل و تجهیزات پارک ملت مشهد برای هر رده سنی مناسب بوده و می تواند همه افراد را سرگرم کند.

مسافران و افراد بومی مشهد که علاقه دارند برخی مواقع لحظات پر هیجان و شادی را تجربه کنند، می توانند پارک ملت مشهد به عنوان یک گزینه خوب در ذهن داشته باشند. استارت ساخت این مجموعه در سال 1351 در مرکز شهر زده شده و تا قبل از آن شهر مشهد شهربازی نداشت . وسعت این مجموعه چیزی در حدود 30 هزار مترمربع بوده و وسایل بازی موجود در آن از بهترین ها و بروز ترین ها در این حوزه هستند. نکته مهم هم اینکه تجهیزات این شهربازی همگی گواهینامه های ایمنی و استاندارد را دریافت کرده اند.

بخش های تفریحی پارک ملت مشهد

برای آشنایی بیشتر شما با پارک ملت مشهد و شهربازی آن امکانات این مجموعه را در ادامه معرفی می کنیم. به طور کلی امکانات و تجهیزات تفریحی پارک ملت مشهد به سه دسته تقسیم می شود. دسته اول مربوط به بازی های هیجانی بوده که محدوده سنی ندارد، دسته دوم خانوادگی و دسته سوم مخصوص کودکان است. هر کدام از این قسمت ها بر اساس تعریفی که برای آن شده است مجهز به تجهیزات و وسایل تفریحی به خصوصی گردیده و البته مجموعه کاملی هم می باشد.

تجهیزات مربوط به بازی های هیجانی در پارک ملت مشهد

همانطور که در سطور بالا اشاره شد شهربازی مذکور از سه قسمت درست شده است. یک قسمت آن مربوط به بازی های هیجانی است. این بازی های هیجانی شامل دستگاههای ذیل هستند:

بازی پرواز در آسمان

در پارک ملت مشهد در قسمت بازی های هیجانی یک تاب چرخشی وجود دارد که این تاب می تواند فرد را تا ارتفاع 24 متر بالا ببرد و بعد با سرعتی حدود ده کیلومتر بر ساعت بین زمین و هوا آن را بچرخاند. لذت این بازی در تماشای طبیعت و کل شهر مشهد از بالا است و تصویر بسیار زیبایی را در ذهن ایجاد می کند البته اگر از هیجان ناشی از این بازی تمرکز خود را از دست ندهید. مدت زمان این بازی چهار دقیقه طراحی شده است و بعد از آن به آرامی شما به زمین باز خواهید گشت. ظرفیت این دستگاه بیست و چهار نفر و محدودیت قد برای افراد حداقل 150 سانتی متر است. این بازی برای بچه های خیلی کوچک و خردسال توصیه نمی شود.

اسکیت بورد در پارک ملت مشهد

اسکیت بوردی که در پارک ملت مشهد  در تور ارزان مشهد وجود دارد به هیچ عنوان شبیه اسکیت بورد های معمولی نبوده و تفاوت های بسیار جالبی دارد. اسکیت بوردی که در پارک ملت مشهد و شهربازی آن قرار داده شده بسیار بزرگ بوده و روی یک ریل به ارتفاع 36 متر سوار شده است و دقیقا چیزی شبیه به کشتی صبا است که در دو سمت ریل جابجا می شود. این دستگاه بازی با سرعتی در حدود 85 کیلومتر در ساعت حرکت کرده و هیجانی وصف ناشدنی برایتان به همراه می آورد. محدودیت قد برای استفاده از این بازی 150 سانتی متر و ظرفیت دستگاه 16 نفر است و حدود سه دقیقه می توانید در یکبار بلیط خریدن با آن بازی کنید.

آکروجت فضایی در پارک ملت مشهد

آکروجت طوری طراحی شده است که فرد را در بین زمین و آسمان معلق نگه داشته و به سمت عقب و جلو تاب می دهد. اکروجت موجود در پارک ملت مشهد تا ارتفاع دو متر شخص را بالا برده و محدودیت قد برای استفاده از آن 120 سانتی متر است و ظرفیت دستگاه هم 32 نفر بوده و به مدت 12 دقیقه هم می توانید با یکبار بلیط خریدن از آن استفاده کنید.

ترن هوایی

این ترن در پارک ملت مشهد با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت شخص را تا ارتفاع 18 و نیم متر بالا برده و با سرعتی هیجان انگیز در زمین و هوا به پرواز وا می دارد. محدودیت قد برای این بازی 150 سانتی متر و ظرفیت دستگاه 16 نفر است و شخص می تواند به مدت سه دقیقه بعد از تهیه بلیط از این دستگاه استفاده نماید.

تاپ اسپین دستگاهی برای ایجاد آدرنالین بالا در شما

در پارک ملت مشهد دستگاهی به نام تاپ اسپین وجود دارد که می تواند شما را تا ارتفاع 16 متر بالا ببرد با این دستگاه هیجان بسیار خوبی را تجربه خواهید کرد. محدودیت قد برای استفاده از این دستگاه 140 سانتی متر و سرعت دستگاه 8 کیلومتر بر ساعت است و ظرفیت آن 32 نفر بوده و به مدت سه دقیقه می توانید از آن استفاده کنید.

سورتمه در پارک ملت مشهد

این دستگاه به افراد امکان می دهد با سرعت 44 کیلومتر بر ساعت اطراف خود را دیده و البته با حالت چرخشی این کار را انجام می دهد. محدودیت قد برای استفاده از دستگاه مذکور 120 سانتی متر و ظرفیت آن 40 نفر می باشد و مدت زمان استفاده از آن هم سه دقیقه است.

در پارک ملت مشهد دستگاهها و تجهیزات بازی دیگری هم وجود دارد. تقریبا شهربازی مذکور به همه نوع وسایل برای گذراندن ساعتی پر هیجان و شاد مجهز گردیده است.