بنابر اعلام آژانس هواپیمایی ستاره ونک، هم‌جواری تایلند با دریا سبب شده که این کشور دارای آب‌وهوای معتدل باشد. تایلند شبیه به یک تابلو نقاشی سورئالیست است. چون این‌همه زیبایی در یک نگاه جمع نمی‌شود. نواحی شمالی این سرزمین با جنگل‌های تنیده درهم زیر سایه کوهستان‌ها ترسیم‌شده است. به سمت مرکز که برویم عطر شالیزارهای برنج به مشام می‌رسد. از غرب تا شرق این دیار جنگل‌های همیشه‌سبز در مسیر شن‌های سفید ساحل توقف کرده‌اند و باغ‌های پر میوه  در این حوالی به چشم می‌خورد. اما جزایر این سرزمین، تکه‌ای از بهشت می‌مانند که بر روی زمین جامانده است.

توصیف بالا شاید خیلی اغراق‌آمیز به نظر بیاید اما هنگامی‌که خود شما هم به تور تایلند عزیمت کنید این جملات را کم‌لطفی می‌دانید و هزاران مدح و ستایش دیگر را به ادامه این جمله می‌افزاید.

بهترین زمان سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند ماه اکتبر تا فوریه است که مصادف با آغاز فصل زمستان است. در این زمان از شدت گرما و باراندگی کم شده است و آب‌وهوای معتدلی را سپری می‌کنند.  اما در فصل گرما که از ماه آوریل شروع می‌شود هم‌زمان با جشن‌های زیادی در تایلند می‌شود.

ماه ژانویه محبوب‌ترین زمان برای گردشگران است. سواحل آن آفتابی و دل‌چسب است و در مناطق مرکزی و شمالی آن نسیم خنکی می‌ورزد که برای گشت‌وگذار و پیاده‌روی مناسب است. فراموش نکنید که یک ژاکت یا کاپشن نازک همراه خود ببرید.

در ماه فوریه ازدحام گردشگران در تایلند احساس می‌شود. آب‌وهوای خوب این زمان دلیل این امر است. فوریه هم‌زمان با جشن "روز ولنتاین" در سراسر جهان است اما در تایلند خبری از این روز نیست. درازای آن می‌توانید سوار یک قایق رمانتیک شوید و دریای سرخ نیلوفر آبی پارو بزنید.

در ماه مارس دمای هوا بالا می‌رود و بسیار گرم می‌شود. اما این حرارت هم نمی‌توانند مانع سفر به این کشور شود. چون ورزش‌های آبی و غواصی در این زمان لذت دوچندانی دارد. فستیوال سه روز موسیقی تایلند در این ماه برگزار می‌شود.

گرمای هوای ماه آپریل شوخی‌بردار نیست. دمای هوا بالا می‌رود و اگر بدون کرم ضد آفتاب، عینک و کلاه به بیرون به بروید حتماً آفتاب‌سوخته خواهید شد.

"سونگکران" یا همان جشن سال نوی تایلندی در این زمان قرار دارد. می‌توان تصور کرد که یک جشن سنتی چقدر می‌تواند مهیج باشد و فرهنگ آن کشور را بازگو کند.  جشن آب هم در این ماه برگزار می‌شود.

2

پوکت جزیره چهار فصل

پوکت تیکه از بهشت به‌جای مانده بر روی زمین است. تور پوکت در تمام فصول هیجان‌انگیز و مفرح خواهد بود. جزیره‌ای که با آب‌های آبی الماسی و شن‌های سفید درخشان احاطه‌شده و  به جزیره سحرآمیز معروف شده است.

تفریحات آبی و زمینی بسیاری در اینجا وجود دارد که شما را حسابی سرگرم کند. غواصی یکی از محبوب‌ترین تفریحات این منطقه می‌باشد.

3

معابد باشکوه تایلند

سرزمین هزار معبد  نامی که معرف تایلند می‌باشد. 95 درصد از مردم این کشور بودائی هستند و تعجبی ندارد که در سراسر این دیار معابد قدیمی و باشکوه بسیاری به چشم بخورد.

تنوع این اماکن مقدس آن را به جاذبه‌های گردشگری در سراسر تایلند تبدیل کرده است.

معبد حقیقت

ساختمانی مذهبی که دارای نقوش سنتی و بودایی است. در معماری آن از چوب استفاده‌شده و تراشکاری‌های موجود در بنا آن را  عجیب و دیدنی کرده است.

 ایده ساخت این معبد بر این اصل استوار است که تمامی ادیان به یک حقیقت می‌رسند. در تور پاتایا از این بنای مقدس و خارق‌العاده حتماً دیده کنید.

معبد آرون

معبد آرون یک سازه باستانی که در ابتدای قرن نوزدهم ساخته‌شده است. آرون در کنار رودخانه چائو فرایا قرار دارد. در غروب و یا طلوع خورشید منظره آن بی‌نظیر است و همین زیبایی آن را به معبد سپیده‌دم معروف کرده است.

معبد Doi Suthep

به سمت کوه‌های DOI در غرب چیانگ مای که برویم به معبد باشکوه Doi Suthep برمی‌خوریم. اینجا محل عبادت بودایان از قرن سیزدهم تاکنون بوده است و افسانه‌های بسیاری را در خود نگاه داشته است.

گردشگران بسیاری برای بازدید و یا زیارت مسافت طولانی را طی می‌کنند تا به این معبد برسند. در این ارتفاع دیدن مناظر بی‌نظیر است.

معبد سفید

معبد وات رانگ کان که به معبد سفید هم معروف است. معبدی معاصر در استان چیانگ رای می‌باشد که حرف‌های بسیاری را برای بازدیدکنندگان خود دارد. هنگام ورود ذهن را باید آماده کرد تا به معنا و تفسیر سازها و تندیس‌ها بپردازد. سفیدی  این بنا از پاکی و آراستگی بودا سرچشمه می‌گیرد و  مجسمه‌های درون معبد معناهای بسیاری را در خود جای‌داده است.

برای بازدید از معبد سفید، لباس مناسب و تمیز بر تن داشته باشید و فراموش نکنید که عکس‌برداری در این مکان ممنوع است.

4

برای اطلاع از قیمت تور تایلند و یا کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در آژانس هواپیمایی ستاره ونک با شماره 88880000-021 تماس حاصل فرمایید.