به گزارش پارس نیوز، 

آلمان از سفیر عربستان سعودی برای حضور در وزارت خارجه این کشور دعوت می‌کند.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از سخنگویان وزارت خارجه آلمان در این مورد گفت که این وزارتخانه قصد دارد از سفیر سعودی برای نشستی در وزاتخانه دعوت کند تا درباره پیامدهای قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی تبادل‌نظر شود.

این مقام آلمانی در جریان کنفرانس خبری هفتگی به خبرنگاران گفت: «به تازگی گفت‌وگویی در وزارت خارجه آلمان برنامه‌ریزی شده است.»

دیروز «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان  در واکنش به ابهامات در زمینه مرگ خاشقچی گفت که در شرایط کنونی امکان فروش سلاح به ریاض وجود ندارد. امروز هم «پتر آلتمایر» وزیر اقتصاد و انرژی آلمان هم از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا همراستا با آلمان تا روشن شدن کامل موضوع خاشقچی، به ریاض سلاح نفروشند.

بعد از نزدیک به سه هفته از ورودِ بی بازگشت این روزنامه‌نگار سعودی به داخل کنسولگری ریاض در استانبول، مقامات سعودی با انتشار بیانیه‌ای اعتراف کردند که خاشقچی در پی درگیری داخل این ساختمان کشته شده است. این در حالی است که در تمام این مدت سعودی‌ها نه تنها منکر مرگ وی می‌شدند بلکه اصرار می‌کردند خاشقچی از کنسولگری خارج شده است.

در بیانیه دیوان سلطنتی سعودی ادعا شده که خاشقچی بعد از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول، با عده‌ای که قصد «ترغیب کردن» وی برای «بازگشت» به ریاض را داشتند، درگیر شده و نهایتا در پی یک «اشتباه» مرده است.همچنین ادعا شده که او در جریان درگیری با مقامات و بدون اطلاع «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی، کشته شده است.