پارس به نقل از آفتاب:   اخبار مربوط به دکتر روحانی

خبرگزاری تسنیم: حسن روحانی رنگ انتخاباتی خود را « بنفش» انتخاب کرد.

محمدرضا نعمت زاده در گفت وگو با « شرق» : هزینه پروژه های نفتی حداقل ۲ برابر شده است

 

اخبار انتخابات

بیانیه مجمع مدرسین قم در حمایت از هاشمی و خاتمی

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در واکنش به برخی موضع گیری های اخیر درباره هاشمی و خاتمی، این گونه رفتارها را توهین به ملت دانسته و بار دیگر بر دعوت خود از این دو برای حضور در عرصه انتخابات تاکید کرد. در بیانیه منتشر شده از سوی این تشکل آمده است: « گناه بزرگ آقایان هاشمی و خاتمی و امثال آنان این است که در این روزگار حساس مورد توجه نخبگان، دانشگاهیان و حوزویان و بخش وسیعی از ملت ایران قرار گرفته اند. »

 

علی مطهری: آقا زاده نیستم

 

مطهری نماینده مجلس در برنامه شناسنامه در مورد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: « من معتقدم که اگرکاندیداهای استخوان دار و با تجربه بتوانند وارد صحنه شوند و اصلاح طلبان هم حضور فعالی در انتخابات داشته باشند، به طور ناخودآگاه شور و هیجان خوبی در مورد انتخابات یازدهم ریاست جمهوری ایجاد خواهد شد. اگر کاندیداهایی در صحنه باشند که در چهارچوب قانون اساسی خواستار تغییر وضع موجود باشند و در طرف مقابل نامزدهایی حضور داشته باشند که حفظ وضعیت فعلی را خواستار باشند، شور و هیجان خوبی در کشور ایجاد می شود و در نتیجه مشارکت مردم خیلی بالا خواهد بود. » وی افزود: « خواص باید طوری عمل کنند که فضا زیاد پر تنش نشود. از طرف دیگر نباید افراد را تخریب کنند و برای رسیدن به قدرت از هر وسیله ای استفاده نکنند. مهم ترین کاری که خواص در مدت باقی مانده به انتخابات باید انجام دهند، آگاهی بخشی به مردم است. »

این نماینده مجلس در ادامه برنامه در مورد اینکه آیا خودتان را آقازاده می دانید یا نه، گفت: « امروز آقازاده معنای منفی پیدا کرده و به این معناست که کسی از جایگاه پدرش سوء استفاده و رانت خواری کرده باشد. من همیشه سعی کرده ام که هیچ ارتباطی بین شخصیت واقعی خودم وشخصیت ناشی از انتصاب به پدر ایجاد نکنم. »

 

 

قالیباف: تکنوکرات خواندن من جزو بداخلاقی هاست / در طول زندگی هیچ گونه فعالیت اقتصادی مباح هم انجام نداده ام/ رای من در سال ۸۸ احمدی نژاد بود / تسنیم

محسن رضایی: وقتی بالاترین مسوول قوه مجریه در مناظره ۸۸، شرف و حیثیت ملی ما را با نشان دادن عکس یک خانم زیر سوال می برد چطور می خواهید حیثیت و ناموس ما در جامعه حفظ شود؟ / تابناک

ابوترابی فرد: نامزد ائتلاف پنجگانه تا هفته آینده معرفی می شود. / فارس

ولایتی: روز آخر ثبت نام می کنیم. / فارس

ولایتی: برای تحریم ها و معضلاتی که حل نشده اند راهکارهایی دارم/ به نفع هاشمی کنار نمی روم/ خبر آنلاین

عارف: خاتمی سرمایه ملی است و توهین به او روا نیست. / خبر آنلاین

آیت الله جوادی آملی: سیاستمداران از جهل مردم سوءاستفاده نکنند. / خبرآنلاین

پورمحمدی: مردم می گویند شما به فکر شغل و درآمدمان باشید خودمان به راه راست می رویم/ در چند روز آینده افشاگری خواهم کرد. / خبرآنلاین

رحیمی، معاون اول رییس جمهور: دولت به حرف های تبلیغاتی توجهی ندارد. / ایسنا

مرتضی نبوی: بعید می دانم خاتمی ریسک کند/ برخی از رهبران جریان اصلاحات صلاحیت فعالیت در چارچوب نظام را ندارند. / فارس

ری شهری: رییس جمهور معقول تورم را مهار می کند. / فارس

حسین انتظامی: شایبه مداخله نیروهای نظامی در انتخابات تخریب پایه های امنیت ملی است. / تسنیم

اعلمی: مشایی یک پوپولیست و فرصت طلب است / مناظره من و خاتمی یکی از چالشی ترین مناظره ها خواهد بود. / مهر

محسن کاظمینی، فرمانده سپاه محمدرسول الله: آمادگی سپاه تهران برای مقابله با حرکت های ضدامنیتی در انتخابات

 

علم الهدی : باید بگوییم به چه کسی رای ندهید   تا دایره انتخابات تنگ شود .

کمپین « مشایی نیا» در سرزمین مادری « اسفندیار» ، مازندران راه اندازی شد.

آیت الله امامی کاشانی: عدم حضور در پای صندوق رای بی تقوایی سیاسی است.

 

اخبار داخلی

 

سید علی خمینی: قهر سیاسی و اجتماعی اشکال دارد

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی، یادگار امام (ره) گفت: کسی که دغدغه دارد در این شرایط نمی تواند حرف از تحریم انتخابات بزند. امروز خوب یا بد، در جامعه با مشکلاتی مواجه هستیم و نمی توان آنها را نادیده گرفت. من از پنج، شش سال قبل گفته ام که راه دفاع از نظام تشکر کورکورانه از همه چیز نیست و کسانی که فکر می کنند اگر کسی از اوضاع انتقاد کند، از نظام دفاع نکرده است، معنی دفاع را به درستی نمی دانند.

 

انتقاد احمد خاتمی از عسگراولادی

سیداحمد خاتمی در حضور جمعی از فرماندهان سپاه کرمان با انتقاد از عسگراولادی که موسوی و کروبی را سران فتنه نمی داند، گفت: در آینده نزدیک می آیند می گویند مردم اصلا چه حقی داشتند که روز ۹ دی به خیابان بیایند. احمد خاتمی همچنین به انتقاد شدید از سیدمحمد خاتمی پرداخت و گفت: شما از اینکه زیر عبای شما آمدند در خیابان در روز عاشورا و تهران را میدان جنگ کردند باید توبه کنید. او با اشاره به مشخص نشدن کاندیدای جبهه اصولگرا تاکید کرد: هر انتخاباتی یک نفی دارد و یک اثبات، نفی ما روشن است، هنوز در اثبات به جایی نرسیدیم. ما به جریان فتنه و منسوبین فتنه هرکه باشد رای نمی دهیم.

 

- بروجردی: وزارت امور خارجه فعال شدن دبیرخانه « جنبش غیرمتعهدها» را پیگیری کند .

 

- رییس قوه قضاییه در واکنش به گزارش حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا گفت: « اعدام سیاسی در ایران، دروغ محض است . »

- قاضی ناصر سراج، گفت: « همان روز دادگاه و در شروع جلسه، علنی بودن یا نبودن دادگاه مهدی هاشمی را اعلام می کنیم . »

-دفتر رییس جمهوری : نقل قول منتسب به مشایی   درباره پایان اسلام گرایی کذب است

-یکی از رسانه های نزدیک به دولت، به نقل از ایرنای انگلیسی گزارش داده که پایگاه خبری « ورلد نت دیلی» ، در خبری مدعی شده احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران به دست برخی نیروهای امنیتی موقتا بازداشت شده است. این رسانه نزدیک به دولت همچنین افزوده، این خبر کذب در حالی بر خروجی این پایگاه خبری قرار گرفته که تناقضات و دروغ پردازی های مکرر و متعددی در آن است

نظر مهدی طائب درباره مشایی: این بنده خدایی که کنار دست رییس جمهور ماست و آرام آرام جایگاه نایب خاص امام زمان (عج) را اشغال می کند، از نماز شب ها و روزه هایی که هیچ یک از ما نمی توانستیم انجام دهیم، به این جایگاه رسیده است .

اخبار خارجی

 

اظهار نظر هیگل درباره حمله به ایران

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت؛« چاک هیگل» وزیردفاع آمریکا به وزیر جنگ اسراییل گفته است؛ دولت « باراک اوباما» بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران به طور جدی تری روی گزینه نظامی علیه ایران و پیامدهای احتمالی آن فکر می کند .

 

۱۵  سال زندان در انتظار دو ایرانی بازداشتی در کنیا

« کاراث واندوگی» وکیل دو ایرانی متهم در دادگاه گفت که آنها از سوی نیروهای امنیتی اسراییل مورد بازجویی قرار گرفته اند. یک دادگاه کنیا دو شهروند ایرانی را به اتهام نگهداری موادمنفجره و برنامه ریزی برای انفجار در شهر نایروبی محکوم کرد. این دو ایرانی به نام احمد ابوالفتحی و سیدمنصور موسوی سال گذشته میلادی توسط نیروهای امنیتی کنیا بازداشت و متهم شده بودند هنگام حضور در شهر « مومباسا» ۱۵کیلوگرم مواد منفجره در اختیار دارند .

 

قطعنامه سازمان ملل برای پیگیری

کمیته اطلاعات سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه ای بر ضرورت پیگیری جدی نقض قوانین بین المللی ناظر بر پخش برنامه های ماهواره ای، تلویزیونی و رادیویی تاکید کرد. این قطعنامه با نام « سیاست ها و فعالیت های اطلاعات عمومی» با اکثریت آرا در نشست عصر پنجشنبه کمیته اطلاعات سازمان ملل متحد تصویب شد. در متن این قطعنامه که نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل نیز بندهای موثری را گنجاند، هرگونه تلاش کشورهای غربی در تسلط و اثرگذاری رسانه ای بر دیگر جوامع محکوم شده است. رسیدگی جدی به نقض مقررات و قوانین بین المللی ناظر بر پخش برنامه های ماهواره ای، تلویزیونی و رادیویی دیگر بند مهم این قطعنامه است که با وجود مخالتف غربی ها به تصویب رسید.

 

-اوباما: شاید مخالفان سوری را مسلح کنیم

- پلیس پاکستان پرویز مشرف، رییس جمهوری اسبق این کشور را به اتهام قتل اکبر بوگتی، از رهبران جنبش طرفداری از خودمختاری سیاسی بلوچستان پاکستان در یک عملیات نظامی در سال ۲۰۰۹ دستگیر کرد و مورد بازجویی قرار داد

-هشدار « مالکی» درباره خطر تجزیه عراق

-حزب کوچک استقلال بریتانیا در انتخابات شوراهای محلی این کشور موفقیت چشمگیری به دست آورد .

-حامد کرزای، رییس جمهوری افغانستان بار دیگر خواستار تعطیلی زندان گوانتانامو شد .

سردار نقدی: رئیس جمهور آمریکا که نمی تواند به سوال های یک خبرنگار ایرانی جواب دهد در مذاکره چه حرفی برای زدن دارد؟