باهنر:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 33685

  نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اثر تحریم در مسائل اقتصادی کشور در حد ۲۰-۳۰ درصد بود و مابقی به دلیل مشکلات تصمیم گیری‌ها در داخل است.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، محمد رضا باهنر در جمع خبرنگاران در تبریز با اشاره به مشکلات اقتصادی داخل کشور خاطر نشان کرد: تحریم های داخل کشور که توسط بنگاه ها و بانک ها صورت می گیرد خود عامل ایجاد مشکلات عدیده اقتصادی است.

  وی ادامه اجرای هدفمند کردن رایانه ها را ضروری خواند و گفت: نفس اجرای هدفمندی یارانه ها لازم و ضروری است ولی متاسفانه در مسیر اجرا مشکلاتی روی داده است که باید با دید کارشناسانه دور اول هدفمندی آسیب شناسی شود تا بتوان وارد دور دوم شویم.

  باهنر افزود: واحدهای تولید از رهگذر اجرای هدفمندی یارانه ها متاسفانه خیلی متضرر شدند که می توان با تزریق صحیح بودجه بسیاری از آنها را از ورشکستگی نجات داد.

  نایب رئیس مجلس خاطرنشان کرد: افزایش بی رویه نقدینگی، نحوه اجرای هدفمندی یارانه ها، پروژه های مسکن مهر و بنگاه های زود بازده از جمله موارد قابل بحث در وضعیت فعلی است.

  وی با تاکید بر اینکه مسکن مهر حرکت ماندگاری بود خاطر نشان کرد: با وجود مزایای این طرح شاهد افزایش بدهی ۴۰ هزار میلیارد تومانی بانک مسکن از قبل این طرح به بانک مرکزی هستیم که خود باعث ایجاد مشکلات اقتصادی است.

  وی ادامه داد: عوامل این چنینی باعث ایجاد سونامی سنگینی از نقدینگی در کشور شده است.

  باهنر با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و اعلام حضور خود در این انتخابات گفت: معتقدیم تمام جریان های سیاسی باید در انتخابات حضور داشته باشند.

  وی ادامه داد: انتخابات سال ۹۲، سه قطبی خواهد بود. یک قطب اصلاح طلبان، یک قطب آقای رئیس جمهور و همراهانش، یک قطب هم اصولگرایان. اصلاح طلبان اگرچه دارای مواضع متنوع، متفاوت و بعضاً متضادی هستند اما فکر می کنم نهایتاً به یک جمع بندی برسند.

  نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی همچون آقایان عارف، کمالی، محمد شریعتمداری و آقای سعیدی کیا کاندیدای مطرح طیف اصلاح طلب هستند که نباید فراموش شود اصلاح طلبان در درون خود چند طیف هستند.

  وی در تشریخ طیف رئیس جمهور و همراهانش گفت: به نظر می رسد که دولت هنوز متمرکز بر نامزدی آقای مشایی است ولی چهره های مختلفی از جمله آقای الهام، نیکزاد و صالحی می توانند در لیست نامزدهای دولت باشند.

  باهنردر پاسخ به احتمال اجماع گروه های اصول گرا گفت: وحدت اصولگرایی اصولا به معنای کاندیتاوری واحد نیست و در میان اصولگرایان، جبهه پیروان خط امام (ره) و رهبری گروه سه نفره ای را معرفی کرده است. دو، سه نفر همچون آقایان پورمحمدی و ابوترابی از اعضای جامعه روحانیت مبارز وارد عرصه شده اند، نامزدهای منفرد دیگری هم در جناح اصولگرایان مطرح هستند. چهره هایی همچون آقایان فلاحیان، خرازی، یک گروه هم گروه ۱+۲ هستند.

  وی ادامه داد: جبهه پیروان خط امام و رهبری سه نفر را به عنوان کاندیداهای مطرح خود معرفی کرده است که شامل بنده و آقایان اسحاقی و متکی هستیم.

  نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی و خاتمی گفت: در خصوص آقای هاشمی اخبار قطعی از آقای هاشمی و فرزندانشان این است که ایشان نمی آید و آقای خاتمی نیز گویا در حال سبک سنگین کردن هستند.

  وی با اشاره به نام گذاری سال جاری به نام حماسه اقتصادی، حماسه سیاسی گفت: در خصوص اقتصاد تا به امروز کار قابل عرضه صورت نگرفته است و باید کارهای زیر بنایی در اولویت قرار گیرد.

  باهنر در خصوص ارتباط با امریکا افزود: رابطه با آمریکا یا حذف این کشور از دامنه دیپلماسی ما به خودی خود، برای ما ارزش نیست و این موضوع بسته به منافع ملی ما دارد و تا زمانی که دیپلماسی خصومت را در قبال ایران در پیش بگیرند رابطه با آنها برای ما نفعی ندارد.

  وی با اشاره به حضور ۲۵ ساله در مجلس گفت: من ۲۵ سال است که در مجلس هستم و ۲۰ بودجه را کار کرده ام، با توجه به این که بودجه سالانه کشور برشی از برنامه سالانه است تجربه زیادی در این زمینه دارم، و در پنج برنامه توسعه کشور به غیر از برنامه چهارم نقش موثری در آن ها داشته ام.

  اجرای هدفمندی یارانه ها اصولگرایان انتخابات بودجه جبهه پیروان خط امام حماسه اقتصادی رئیس مجلس شورای اسلامی مسائل اقتصادی مشکلات نقدینگی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها