به گزارش پارس ، سرهنگ رضا سلبی، رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در گفت وگو بافارس گفت: در حال حاضر اکثر جاده های کشور از ترافیکی روان برخوردار هستند.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت جوی در محورهای مواصلاتی کشور مساعد است.

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور همچنین از بازگشایی جاده قم – گرمسار در روز ۳۱ شهریور بعد از ۵ ماه خبر داد و گفت: تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ چهارشنبه ۲۷ شهریور تا ساعت ۲۴ یکشنبه ۳۱ شهریور از محورهای تهران - سمنان - مشهد، چالوس، هراز و فیروزکوه در هر دو سمت ممنوع است.

وی افزود: تردد تمام کامیون ها تریلرها از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه در محورهای هراز، فاروج به شیروان، بجنورد، چمن بید، جنگل گلستان، گلوگاه، گرگان، چمن بید – جنگل گلستان، زرین دشت، سفیددشت، بروجن، لردگان – ایزه، رامهرمز – بهبهان – گچساران، ده دز – شهرکرد، دزفول – شوشتر – اهواز، اردبیل به سرچم، قوچان به مشهد، سبزوار به مشهد، تربت حیدریه به مشهد، جزیره اسلامی در استان آذربایجان شرقی ممنوع خواهد بود.

سلبی ادامه داد: تردد انواع کامیون و تریلر از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و شنبه و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ روزهای جمعه و یکشنبه از محورهای آستارا – اردبیل، جاده قدیم رشت – قزوین ممنوع است.

وی گفت: تردد همه تریلرها به استثناء حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه از تهران به طرف قائمشهر و بلعکس ممنوع است.

تردد انواع وسیله باربری، کامیون، کامیونت، تریلر به استثناء حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روزهای جمعه و یکشنبه از محورهای قدیم قم – تهران، سلفچگان، کاشان – قم و بالعکس ممنوع است.

به گفته سلبی، تردد انواع وسیله باربری، کامیون، کامیونت، تریلر به استثناء حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روزهای جمعه و یکشنبه از استان های مرکزی و اصفهان که به سمت تهران در حرکت هستند از محور سلفچگان – ساوه – تهران و بالعکس صورت می گیرد.

وی گفت: تردد همه کامیون ها تریلرها و اتوبوس ها به استثناء حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز پنجشنبه تا ساعت ۷ صبح شنبه از محور قدیم ساوه – همدان ممنوع است.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور در پایان گفت: تردد انواع وسیله باربری، کامیون، کامیونت، تریلر، به استثناء حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۵ روزهای جمعه و یکشنبه که از استان های جنوبی کشور هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد به طرف قم در حرکت هستند، باید از مسیر سه راهی نطنز - مورچه خور - دلیجان – سلفچگان – ساوه تهران و بالعکس به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.