به گزارش پارس ، به نقل ازفارس، سردار احمدی مقدم صبح امروز پس از پایان مراسم صبحگاه فرماندهان انتظامی گیلان در جمع خبرنگاران در ستاد فرماندهی استان هدف از سفر خود به گیلان را ارزیابی جامع در بخش های مختلف انتظامی ذکر کرد.

وی ارزیابی کلی را جزو ماموریت های نیروی انتظامی برشمرد و اظهار کرد: گیلان آخرین استانی است که برای ارزیابی بخش های آن آمده ایم.

نمره ۸۰ پلیس گیلان در انجام ماموریت های انتظامی

فرمانده ناجا در ارزیابی خود از عملکرد انتظامی گیلان تصریح کرد: انتظامی گیلان از ۱۰۰ نمره ۸۵ نمره گرفته و شش نمره نسبت به سال گذشته ارتقا یافته است.

وی برخورد با جرایم، ناهنجاری ها، قانون گرایی، تصادفات، درون زیرساخت های نیروی انسانی، ساختمان، تجهیزات و… را جزو موفقیت های حوزه ماموریت فرماندهی انتظامی گیلان ذکر کرد و گفت: در مجموع فرماندهی انتظامی گیلان پیشرفت و حرکت قابل قبولی داشته است.

احمدی مقدم در آستانه فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی از ۱۳ مهر، افزود: در این هفته تلاش ما ارائه برنامه های نوآوری و مفصل است.

وی با بیان اینکه در هفته نیروی انتظامی کمتر به تبلیغات این نیرو پرداخته می شود، اذعان کرد: امسال رویکرد برنامه ها ارتباط با مردم است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه ارتباط با مردم را باید فرصت بدانیم، خاطرنشان کرد: در این راستا از ظرفیت رسانه ها برای آگاه سازی عمومی و آشنایی با جرایم استفاده می کنیم.

برگزاری هفته ناجا با شعار مردمداری

وی با اشاره به اینکه مردم بر عملکرد نیروی انتظامی نظارت دارند، گفت: تلاش و تمرکز اصلی ما ارتباط با مردم است.

احمدی مقدم درباره شعار امسال هفته نیروی انتظامی تصریح کرد: با تحولات هر ساله کشور و تغییرات دولت و ایجاد امید در جامعه شعار هفته ناجا « اقتدار پلیس در سایه سه عنصر مرد مداری، قانون مداری و روزآمدی» تعیین شده است.

وی انتخاب این شعار را تاکید بر حقوق شهروندی مردم ذکر کرد و متذکر شد: پلیس باید در مقابل تهدیدات به روز باشد و از مردم حمایت کند.

فرمانده ناجا میثاق نیروی انتظامی مردمی را قانون نامید و یادآور شد: عمل پلیس مردمی باید قانونی باشد و تمام شهروندان در برابر قانون خود را یکسان ببینند و نیروی انتظامی را در احقاق حقوق خود پشت سرشان احساس کنند.

تلاش غربی ها فاصله گرفتن مردم ایران از آرمان های انقلاب است

وی درباره برنامه های نیروی انتظامی برای مقابل با هجمه فرهنگی دشمنان، خاطرنشان کرد: جنگ فرهنگی امروز منحصر به کشور ما نیست.

احمدی مقدم ادامه داد: غربی ها و در رأس آنها آمریکا تلاش می کنند با بهره گیری از رسانه های قوی و آثار هنری که توان تولید فیلم و مد و سبک های زندگی و ترویج آن دارند، قصد دارند جریان فکری جهانی و ذائقه فکری مردم را در دست بگیرند.

وی، با بیان اینکه غربی ها با در دست ذائقه مردم می خواهند مردم آمال خود را در غرب دنبال کنند، افزود: این روش به دلیل ماهیت انقلاب اسلامی علیه ایران شدت بیشتری دارد.

فرمانده ناجا، متذکر شد: تلاش غربی ها فاصله گرفتن مردم ایران از آرمان های انقلاب است بنابراین دشمن روی ما تمرکز بیشتری دارد.

باندهای فساد و معتادان تلفات تهاجم فرهنگی هستند

وی با تصریح بر اینکه این یک تهاجم فرهنگی است، یادآور شد: این تلاش سازمان یافته دشمن است و تلفات آن معتادان و باندهای فساد اخلاقی است که آسیب های زیادی ایجاد می کند.

احمدی مقدم مقابل با تلاش سازمان یافته دشمن در تهاجم فرهنگی را نیازمند یک سازماندهی گسترده دانست و گفت: این عرصه مانند دفاع مقدس که شهیدان افتخار آفریدند، اکنون نیز سرداران و سربازان این جبهه فرهنگی باید با همت بیشتری در میدان حاضر شوند و موجب حفظ هویت و آرمان های مردم باشند ضمن اینکه ریزش ها وجود دارد و رویش ها نیز زیاد است.

آمادگی نیروی انتظامی برای مقابله با تهاجم فرهنگی

وی، ماهیت انقلاب اسلامی را فرهنگی دانست و افزود: امیدواریم دولت جدید تمرکز بیشتری روی این موضوع داشته باشد و نیروی انتظامی با سهم خود آماده همکاری همه جانبه است.

فرمانده ناجا اهتمام برخی دستگاه های متولی در بحث تهاجم فرهنگی به ویژه حجاب و عفاف را خوب ندانست و تصریح کرد: همراهی ها در این زمینه خوب نبود و صدا و سیما می تواند موثرتر وارد شود.

وی با اشاره به اینکه در موضوع فرهنگی مقابله اش نیز فرهنگی است، خاطرنشان کرد: در جایی که باند فساد و ناهنجاری ها رخ می دهد، نیروی انتظامی وارد عمل می شود.

برای مقابله با بدحجابی روش های سلبی و مقابله ای خوشایند پلیس نیست

احمدی مقدم متذکر شد: اگر دستگاه های دیگر میدان را ترک کنند، اقدام نیروی انتظامی با اتکا به روش های برخوردی و مقابله ای اقدامی درست نیست.

وی یادآور شد: نیروی انتظامی در ایفای وظایف خود با جدیت عمل می کند و تابع قانون است.

فرمانده ناجا به تصمیمات دولت در مقابله با تهاجم فرهنگی اشاره کرد و متذکر شد: دولت در حال استقرار است و از روز گذشته تصمیماتی برای حضور در این صحنه اتخاذ شده و ما امیدواریم در آینده نزدیک حاصل تلاش ها را ببینیم و بعد قضاوت کنیم.

استفاده از شبکه های اجتماعی در چارچوب قانون

وی استفاده از شبکه های اجتماعی در چارچوب قانون را منع ندانست و خاطرنشان کرد: استفاده فرصت محور و هدفمند از شبکه های اجتماعی مشکلی ندارد و اگر حوزه ها را هدف گذاری کنیم و آسیب ها مدنظر باشد، می توانیم برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.