به گزارش پارس ، حمید میرزاده سرپرست دانشگاه آزاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه هیات امنا در فضایی صمیمی و دوستانه، گفت: از روز شنبه ۳۰ شهریور ماه کار خود را آغاز می کنم.

وی با بیان اینکه کار خود را از روز شنبه ۳۰ شهریور ماه در دفتر مرکزی دانشگاه آزاد در پاسداران آغاز می کند، اظهارکرد: جلسه فوق العاده هیات امنای دانشگاه آزاد در فضای صمیمی و دوستانه برگزار شد که در نهایت با اکثریت آرا بنده به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد معرفی شدم.

وی ضمن تشکر از زحمات فرهاد دانشجو، اظهارکرد: با توجه به مصلحت دانشگاه آزاد و شرایط فعلی کشور تصمیم بر تغییر در ریاست دانشگاه آزاد توسط اعضای هیات امنای این دانشگاه اتخاذ شد.

همچنین فرهاد دانشجو رییس سابق دانشگاه آزاد در خصوص برگزاری جلسه فوق العاده هیات امنا این دانشگاه، گفت: با رای اکثریت، شش رای موافق و دو رای مخالف اعضای هیات امنا، حمید میرزاده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی شد.

وی با بیان اینکه جلسه فوق العاده هیات امنای دانشگاه آزاد در فضای دوستانه و آرام برگزار شد، اظهارکرد: با توجه به مصالح کشور، مقرر شد مسوولیت اداره دانشگاه آزاد به فرد دیگری واگذار شود، همانطور که من با رأی اکثریت اعضای هیات امنا انتخاب شدم، حال نیز فرد دیگری بر همین اساس انتخاب شده است.

دانشجو با بیان اینکه موضوع تغییر و تحول در دانشگاه ها مسئله ای طبیعی است، اظهارداشت: در دانشگاه آزاد که رئیس قبلی به مدت ۳۰ سال ریاست را برعهده داشته این تغییر و تحول غیرطبیعی به نظر می رسد، اما باید بگویم آن ۶ نفر که رأی به تغییر من دادند این مصلحت را تشخیص دادند که ریاست دانشگاه بر عهده فرد دیگری قرار گیرد.

در این رابطه یاسر هاشمی رییس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه جلسه فوق العاده هیات امنا در فضایی صمیمی و دوستانه برگزار شد، ضمن تشکر از دکتر فرهاد دانشجو از روند جلسه، اظهارکرد: مسائل جاری در دستور جلسه شب گذشته مطرح و کارشناسانه مورد بررسی قرار گرفته شد و در چارچوب، توضیحات ارائه شد.

وی افزود: پس از طرح نظرات اعضای هیات امنا در مورد آینده دانشگاه آزاد پس از بررسی مسائل عمومی و با توجه به مصالح دانشگاه، با اکثریت آرا تصمیم بر تغییر رییس دانشگاه ازاد گرفته شد.

رییس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه حمید میرزاده به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد تعیین شد، اظهار کرد: دکتر حمید میرزاده به عنوان گزینه پیشنهادی اعضای هیات امنا به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی می شود.

یاسر هاشمی در پایان از فرهاد دانشجو به خاطر زحماتی که در دانشگاه داشته تشکر و قدردانی کرد.

سوابق حمید میرزاده سرپرست دانشگاه آزاد

دکتر حمید میرزاده به عنوان گزینه ریاست دانشگاه به شورای انقلاب فرهنگی معرفی می گردد.

سوابق دکتر حمید میرزاده رییس پیشنهادی هیات امنای دانشگاه آزاد اعلام شد.

دکتر حمید میرزاده متولد سال ۱۳۲۹ در سیرجان و استاد دانشکده مهندسی پلیمر و دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

سوابق تحصیلی:

کارشناسی ارشد، طراحی و ساخت کامپوزیت ها بر پایه پلی استر و الیاف کنف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایران ۱۳۵۷.

دکتری تخصصی، بررسی زیست سازگاری الاستومر EPR پیوند خورده با هیدروژن ها به کمک اشعه لیزر، دانشگاه نیوساوت ولز (UNSW) استرالیا، ۱۳۷۳.

سوابق اجرایی و مدیریتی:

- فرماندار سیرجان: ۱۳۶۰-۱۳۵۹

- استاندار کرمان: ۱۳۶۴-۱۳۶۰

- معاون اجرایی نخست وزیر: ۱۳۶۸-۱۳۶۴

- معاون اجرایی رییس جمهور: ۱۳۷۴-۱۳۶۸

- معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه: ۱۳۷۶-۱۳۷۴

- دبیر و عضو هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ۱۳۸۶ تاکنون.

عضو هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ۱۳۸۶ تاکنون.

سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی:

عضو هیات علمی دانشگاه کرمان ۱۳۵۸-۱۳۷۳.

استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ۱۳۷۳ تاکنون.

استاد وابسته دانشگاه علوم پزشکی تهران ۱۳۹۰ تاکنون

عضو هیات علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، ۱۳۸۹-۱۳۷۳

حمید میرزاده در سال ۱۳۸۶ با دعوت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان عضو هیات موسسه دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر این هیات و با تصویب هیات موسسه به عضویت هیات امنای دانشگاه درآمده است.

شایان ذکر است اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد، شامل آیت الله هاشمی رفسنجانی، سیدحسن خمینی، حمید میرزاده، بهمن یزدی صمدی، فرهاد دانشجو، جعفر توفیقی (سرپرست وزارت علوم) ، سیدحسن قاضی زاده هاشمی (وزیر بهداشت) و فریدون عزیزی است که البته فریدون عزیزی در جلسه امروز هیات امنا شرکت نداشته است.