• لینک کوتاه
 • کد خبر: 74755

  لحظه زیبای تولد یک بچه دلفین پوزه‌بطری در باغ‌وحشی در شیکاگو به تصویر کشیده شده که در آن می‌توان لحظات زیبایی را که دلفین مادر به فرزندش در شنا به سمت سطح برای اولین تنفس هوا کمک می‌کند، شاهد بود.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، جدیدترین تولد در باغ وحش بروک فیلد، روز جمعه گذشته (۱۱ مرداد) و دو ساعت پس از آغاز نمایش درد زایمان در دلفین مادر ثبت شد.

  این تصاویر به نمایش چرخش دلفین مادر موسوم به آلی در میان آب پرداخته و با همراهی یکی دیگر از دلفینهای ماده ابتدا دم دلفین نوزاد بیرون می آید.

  اگرچه این نوزاد ۹۰ سانتیمتری ۱۸ کیلویی در شرایط سلامت کامل به دنیا آمده اما ۳۰ روز بعدی از اهمیت زیادی برخوردار است.

  این تصاویر علاوه بر لحظه تولد به نمایش لحظات زیبای مادرانه دلفین برای کمک فرزندش در شنا به سمت سطح برای تنفس پرداخته اند.

  دلفین مادر برای ۱۸ ماه شیر تولید کرده که به غلظت میلک شیک است. دلفین کودک پس از این دوره برای شکار ماهی آموزش داده می شود.

  دلفین آلی از ۱۲ ماه پیش و آغاز بارداری بطور دقیق مورد نظارت قرار داشته و رشد جنین وی بطور منظم با اسکن فراصوت مورد بررسی قرار گرفته بود.

  در زمان آغاز درد زایمان یک دلفین ماده دیگر در نزدیکی آلی قرار داشت که در گذشته از کودکان زیادی برخوردار بوده و در آینده نزدیک نیز فرزند دیگر خود را به دنیا خواهد آورد.

  تولد یک دلفین ماده

  نوزاد دلفین ۹۰ سانتیمتر طول و ۱۸ کیلوگرم وزن دارد

  این دلفین ۲۶ ساله از کمک یک دلفین ماده دیگر برخوردار بود

  دلفین نوزاد با کمک مادرش برای تنفس به سطح آب شنا می کند

  تغذیه دلفین نوزاد از مادر

  اولین لحظه تنفس دلفین نوزاد پس از تولد

  بارداری باغ وحش تنفس تولد رشد زیبایی سلامت کودکان نوزاد وزن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها