به گزارش پارس ، مهندس عبدالرضا امیدوار شهری روز جمعه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به نقشه های پیش یابی هواشناسی تا روز دوشنبه، گفت: بر این اساس در برخی مناطق سواحل دریای خزر، ابرناکی، بارش پراکنده و گاهی وزش باد پیش بینی می شود که در این مدت دریای خزر مواج خواهد بود.

وی با بیان اینکه وزش باد و گرد و خاک در برخی مناطق شرق کشور به ویژه منطقه زابل تا روز دوشنبه به تناوب ادامه خواهد داشت، گفت: در عین حال در برخی مناطق استان های تهران، سمنان، قم، مرکزی، شمال اصفهان، ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد همراه با گرد و خاک رقیق موجب کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه تا روز یکشنبه در جنوب استان سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال هرمزگان و شرق فارس افزایش ابر، وزش باد و در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده یا رعد و برق پیش بینی شده است، تصریح کرد: در روز یکشنبه استان های خوزستان و قم با حداکثر دمای ۴۵ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم ترین و اردبیل با حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین استان های کشور خواهند بود.

امیدوار شهری با اشاره به اینکه حداکثر دمای شش استان کشور در روز شنبه به بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد، گفت: پس از خوزستان و قم، به ترتیب کرمانشاه، تهران، یزد و لرستان گرم ترین استان های کشور هستند.

وی به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: طی روزهای شنبه و یکشنبه آسمان پایتخت صافی در پاره ای نقاط با وزش باد پیش بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز با یک درجه کاهش به ۲۷ و ۴۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.