به گزارش پارس به نقل ازایسنا، چندی پیش در اخبار سایتهای فناوری خبری منتشر شد که بر اساس آن یک گروه متشکل از محققان دانشگاه آلبرتا، دانشگاه تورنتو و شرکت اتودسکاین محصول طراحی و معرفی کردند که برروی انگشت نصب می شود و کنترل ابزار مورد نظر کاربر را بدون اینکه ابزار حاضر باشد، بدست می گیرد.

یک سناریو این است که تلفن در جیب شما قرار دارد و با استفاده از حرکت انگشت از یک سمت به سمت دیگر مکالمه تلفنی را برقرار کنید یا تماس را رد کنید و یا یک موزیک را پخش کنید.

انگشت جادویی شامل دو دوربین است، یک دوربین RGB میکرو که قادر به تشخیص سطح مانند تی شرت، شلوار یا سطوح دیگر است و دوربین دیگر که وظیفه تشخیص حرکت ها را برعهده دارد. کاربر می تواند دستورات مختلف حرکتی را برای این ابزار تعریف کند تا هر کدام یک عملیات خاص را برروی ابزار متصل به آن، اجرا کند.

انگشت جادویی دقت بسیار بالایی دارد و قادر به تشخیص ۳۲ نوع مختلف از پارچه با دقت ۹۸ درصد است. این بدین معناست که این وسیله برروی هر نوع پارچه و سطحی کار می کند. مهم نیست آن را برروی پیراهن یا شلوار یا میز خود حرکت دهید، دستورات شما برروی انواع مختلف سطوح به خوبی کار می کند.

این فناوری محدود به تلفن های هوشمند نمی شود، انگشت جادویی می تواند در ابزارهای مختلف استفاده شود. ایده پشت این محصول آنقدر بزرگ است که می تواند با پروژه های عظیمی همچون عینک گوگل رقابت کند. به عنوان مثال می توان از این فناوری در کنسول های بازی، اسکنرهای QR یا شاید کامپیوترهای رومیزی و غیره استفاده کرد.