• لینک کوتاه
 • کد خبر: 69126

  سخنگوی دفتر دعوت و ارشاد و آگاهی بخشی اقلیت‌های مذهبی گفت: ۱۰۰ تن از اقلیت‌های مذهبی مقیم عربستان در هفته اول ماه مبارک رمضان اسلام آوردند.

  به گزارش پ ارس به نقل از ایسنا، عبدالعزیز قاضی، سخنگوی دفتر دعوت و ارشاد و آگاهی بخشی اقلیت های مذهبی گفت: تعداد کسانی که از ملیت های خارجی مقیم عربستان اسلام آوردنشان را در طی هفته اول ماه مبارک رمضان اعلام کردند به ۱۰۰شخص رسید که ۴۰ تن از آنان زن و ۱۰نفر با ملیت فیلیپینی هستند.

  این افراد در یکی از مکان هایی که زیر نظر بخش تعاونی دفتر دعوت و ارشاد و آگاهی بخشی اقلیت های مذهبی به روزه داران افطاری می دهد اسلام آوردنشان را اعلام کردند.

  مجموع کسانی که در سال جاری در این دفتر اسلام آوردنشان را اعلام کرده اند به ۱۶۰۰شخص با ملیت های مختلف می رسد.

  روزنامه الشرق عربستان به نقل از عبد العزیز قاضی نوشت: ۱۵ مکان افطاری دهنده در شهر الریاض عربستان زیر پوشش این دفتر هستند و مجموعه ای ازمیزبانان مسلط به زبان های فیلیپینی، اردو، هندی و بنگالی برای جذب اقلیت های مذهبی به دین مبین اسلام در این طرح مشارکت دارند.

  قاضی تاکید کرد: این مکان ها به روی همه افراد جامعه، مسلمان و غیرمسلمان باز است و برنامه های دفتر در همه ۱۵ مکان، نیم ساعت قبل از اذان مغرب شروع می شود و تا نیم ساعت بعد نماز ادامه دارد. در این بین برای غیر مسلمانان حاضر سخنرانی می شود تا با دین مبین اسلام و شعائر والای آن آشنا شوند. همچنین کتابچه ها و بروشورهایی در زمینه معرفی اسلام به اقلیت های مذهبی داده می شود.

  انتهای پیام

  پوشش جامعه دین مبین اسلام عربستان ماه رمضان مسلمان مسلمانان اسلام مذهبی اقلیت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها