• لینک کوتاه
 • کد خبر: 69048

  مسلمانان و یهودیان ایالت واشنگتن با شرکت در مراسم افطار با عنوان «دو دین، یک خدا» آموزه ها و عقاید دین خود مرتبط با روزه داری را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

  به گزارش پارس ، به نقل ازباشگاه خبرنگاران، مسلمانان در ماه رمضان، نهمین و مقدس ترین ماه تقویم قمری اسلامی و یهودیان روز ۱۶ جولای با نام « Tisha B&#;۳۹; av» را به روزه داری و عبادت می پردازند، که امسال این دو رویداد مذهبی با یکدیگر مصادف شدند، و از این رو مسلمانان مرکز اسلامی شهر « Lynnwood» یهودیان روزه دار معبد « B&#;۳۹; nai Torah» را برای مراسم افطاری به این مرکز اسلامی دعوت کردند.

  در این مراسم افطاری که « دو دین، یک خدا» نام داشت و چند روز پیش برگزار شد، مسلمانان و یهودیان گردهم آمدند و با اشتراک گذاری آموزه ها و عقاید مرتبط با روزه داری مخصوص به دین خود، ماه رمضان و" Tisha B&#;۳۹; av" را به رسمیت شناختند.

  « عطا کریم» یکی از مسئولین مرکز اسلامی اظهار داشت: در تمام ادیان الهی روزه داری عملی عبادی و سنتی تاریخی ست. روزه سبب تقرب بندگان با خداوند می گردد، و این گردهمایی مسلمانان و یهودیان گویای این مطلب است که پیروان این دو دین ابراهیمی با یکدیگر هیچ گونه مشکلی ندارند.

  خاخام « جیمز میرل» درباره" Tisha B&#;۳۹; av" گفت: در این روز یهودیان به دلیل تخریب برخی از معابد باستانی در « اورشلیم» به عزاداری و روزه داری می پردازند، و امسال این مناسبت با ماه رمضان مسلمانان مصادف شده است، که این اتفاق تقریبا هر ۱۰ سال یک بار روی می دهد.

  وی در ادامه افزود: دین یهودیت و اسلام دو دین بسیار مشابه با آیین های مشترک هستند و پیروانشان یک خدای واحد را پرستش می کنند. بعد از مراسم افطار عطا کریم و خاخام جیمز میرل با خواندن آیاتی از قرآن کریم و کتاب تورات، آموزه های دین خود را برای حضار توضیح و تفسیر کردند.

  باستانی تقویم دین عزاداری قرآن کریم ماه رمضان مسلمانان واشنگتن laquo روزه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها