• لینک کوتاه
 • کد خبر: 69018

  رابین مک لورین ویلیامز بازیگر و کمدین آمریکایی (زاده ۲۱ ژوئیه ۱۹۵۱) است.

  به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، او متولد ۲۱ ژوئیه سال ۱۹۵۱ در شهر شیکاگوی ایالت ایلینویز است.

  ویلیامز خود را کودکی آرام می داند که اولین بار ادای مادربزرگش را برای مادرش در آورد و حتی تا حضور در بخش درام دبیرستانش هم نتوانست بر خجالتش غلبه کند.

  بیشتر تجربه بازیگری ویلیامز در فیلم های مختلف بود هرچند که چند اجرای تاتر هم دارد (که برجسته ترین آنها نقش استراگون به همراهی استیو مارتین در نمایش انتظار برای گودو بود) . ایفای نقش او در « صبح بخیر ویتنام» در سال ۱۹۸۷ او را نامزد جایزه اسکار کرد. بیشتر نقش های او کمدی هایی هستند که کمی درون مایه ترحم دارند.

  نقش جینی که او در انیمیشن علاالدین بر عهده داشت نشان داد توان بازیگر در یک دوبلاژ خوب چقدر نقش مهمی دارد. او از این استعدادش در Fern Gully و انیمیشن روبات ها در سال ۲۰۰۵ و Happy Feet در سال ۲۰۰۶ که نامزد جایزه ی اسکار هم شد، استفاده کرده است.

  ویلیامز بازی در فیلم های دراماتیک را هم تجربه کرده است که برایش دو نامزدی اسکار پیاپی در بر داشته اند. اولین آنها نقش معلم انگلیسی در انجمن شاعران مرده در سال ۱۹۸۹ بود و دومی نقش مرد بی خانمان بی نوایی در فیلم شاه ماهیگیر در سال ۱۹۹۱ بود. دیگر فیلم های مطرح او بیداری ها در سال ۱۹۹۰ و چه رویاهایی می آیند در سال ۱۹۹۸ هستند.

  ویلیامز در سال ۲۰۰۲ در درام ترسناک « بی خوابی» نقش یک نویسنده ی قاتل را داشت که در منطقه ای روستایی در آلاسکا از دست پلیس بی خواب لس آنجلسی (با بازی آل پاچینو) فرار می کند. او در همان سال در فیلم ترسناک روانشناسانه ی یک ساعت عکاسی هم ایفای نقش کرد.

  او در سال ۱۹۹۸ جایزه ی اسکار بهترین بازیگر مکمل را به خاطر ایفای نقش یک روانشناس در فیلم Good Will Hunting بدست آورد. هرچند بعدها در سال اوایل سال ۲۰۰۰ منتقدین بازی او را در فیلم های پچ آدامز و مرد دویست ساله بسیارضعیف و احساساتی خواندند.

  ویلیامز به خاطر مهارت در بداهه گویی و تقلید مشهور است. اجراهای او همواره شامل مزاح ها و شوخی های بداهه ایست که روی صحنه آنها را بکار می برد. بر طبق دی وی دی تفسیر علاالدین بیشتر دیالوگ های جنی که او می گفته بداهه بوده است.

  او در سال ۲۰۰۶ پنج فیلم داشت که یکی از آنها مرد سال بود. همچنین در همین سال به عنوان مهمان افتخاری در برنامه جوایز کودکان نیکلدون هم حضور پیدا کرد.

  او مدتی مدعی سرسخت بازی نقش جوکر در فیلم بت من بود. او برای ایفای این نقش در شوالیه سیاه (دنباله Batman Begins) علاقه داشت هرچند که نقش جوکر را هث لجر بازی کرد که به تبعش جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل را نیز به دست آورد.

  پس از موفقیش در فیلم « صبح بخیر ویتنام» کمپانی دیزنی او صدای نقش جنی را به شرطی پذیرفت که نام و عکسش برای تبلیغات و بازاریابی استفاده نشود و نقش مکملش در کارهای تبلیغاتی بیش از ۲۵% فضا نداشته باشند.

  ویلیامز و دیزنی بعدها دچار مشکل تلخی شدند و به تبعش دان کاستلانتا در سریال تلویزیونی علاالدین: بازگشت جعفر، صدای جنی را خود بر عهده گرفت.

  فیلمها:

  شب در موزه: نبرد اسمیتسونین - (۲۰۰۹)

  شب در موزه - (۲۰۰۶)

  آر وی - (۲۰۰۶)

  ربات ها - (۲۰۰۵)

  یک ساعت عکاسی - (۲۰۰۲)

  بی خوابی - (۲۰۰۲)

  مرد دویست ساله - (۱۹۹۹)

  پچ آدامز (۱۹۹۸)

  ویل هانتینگ خوب - (۱۹۹۷)

  دوستان - (۱۹۹۷)

  هملت - (۱۹۹۶)

  جومانجی - (۱۹۹۵)

  خانم دابت فایر - (۱۹۹۳)

  علاالدین (کارتون، دوبلر) - (۱۹۹۲)

  مرگ دوباره - (۱۹۹۱)

  بیداری ها - (۱۹۹۰)

  انجمن شاعران مرده - (۱۹۸۹)

  ملوان زبل - (۱۹۸۰)

  به دام انداختن

  چه رویاها می آیند

  شاه ماهیگیر

  رئیس جمهور بعدی

  آل پاچینو انیمیشن بازی تبلیغات رئیس جمهور روبات مرگ معلم موزه هالیوود
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها