پلیس فتای نسبت به کلاهبرداری با ارسال پیامک جعلی هشدار داد. پیامک جعلی راه جدیدی برای کلاهبرداری شده است. در پیامک جعلی درخواست واریز پول انجام می شود. شکایت یک خانم باعث رو شدن دست کلاهبرداران در ارسال پیامک جعلی شد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز مازندران، سرهنگ سامع خورشاد گفت: پیامک جعلی "ابلاغیه ثنا" کلاهبرداری بوده و هم استانی‌ها با دریافت این پیامک، از واریز هرگونه وجه در درگاه بانکی و نرم افزار خودداری کنند.

 

رئیس پلیس فتای استان مازندران افزود: در پی ارسال پرونده شکایت خانمی به این اداره، مبنی بر برداشت غیرمجاز و کلاهبرداری با پیامک "ابلاغیه ثنا" از حسابش، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس فتای استان قرار گرفت.

سرهنگ خورشاد افزود: با انجام تحقیقات از مالباخته و اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان پلیس فتا دریافتند، فرد یا افرادی با ارسال پیامک‌های جعلی تحت عنوان "ابلاغیه ثنا" به خطوط تلفن شهروندان، همراه با لینک نرم افزار "همراه عدالت" و نیز دسترسی به اطلاعات حساب بانکی، اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان می‌کنند.

رئیس پلیس فتای مازندران گفت: با دریافت این اطلاعات و بررسی همه جانبه و نیز استفاده از شگرد‌های خاص پلیسی و اقدامات فنی، نشانی یکی از متهمان در استان‌های همجوار، شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر شد.

بیشتر بخوانید: ایستگاه پایانی زن و شوهر کلاهبردار در مازندران

سرهنگ خورشاد با اشاره به اقرار متهم به بزه انتسابی افزود: این متهم با دریافت نرم افزار "عدالت همراه" و تغییر سورس برنامه، در سایت نیازمندی‌های "دیوار" و نیز با استفاده از خطوط مجعول به عضوبت درآمده و با آن‌ها اقدام به ارسال پیامک مبنی بر مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا و یا دوست یابی (همسر یابی) کرده است.

رئیس پلیس فتای مازندران از تشکیل پرونده برای متهم و تحویل به مرجع قضائی خبر داد و از شهروندان خواست: مراقب پیامک‌های جعلی و کلاهبرداری باشند.