بر اساس آخرین خروجی مدلهای هواشناسی ، طی پنج روز آینده آسمانی صاف و جو پایداری در اکثر نقاط کشور حاکم است،

همچنین امروز در برخی مناطق گیلان و مازندران بارش پراکنده و در برخی نقاط ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، در ارتفاعات جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان  در بعد از ظهر و اوایل شب گاهی رگبار پراکنده ، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه در برخی نقاط گیلان و مازندران بارش پراکنده و در برخی نقاط ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان و در بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر گاهی، رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد .

جمعه برای برخی نقاط سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، از طرفی دیگر شنبه و یکشنبه نیز در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش پراکنده رخ خواهد داد.

از امروز تا روز شنبه در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید را خواهیم داشت، در برخی نقاط نیز سبب ریزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

همچنین تا شنبه در مناطقی از ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید رخ می دهد که در برخی نقاط احتمال ریزش گرد و خاک یا غبار آلود شدن هوا وجود دارد.

خلیج فارس ، تنگه هرمز و شرق دریای عمان تا پایان هفته مواج خواهند بود و از طرفی دیگر روزهای جمعه و شنبه دریای خزر مواج است.

آسمان تهران امروز صاف در بعد از ظهر همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.