محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران در جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار کرد: در آستانه سی و دومین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) قرار داریم، انقلاب اسلامی میراث بزرگ امام خمینی برای ایران بود که در آن مردم، محور، ستون و روح انقلاب محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: بزرگترین قدرت و پشتوانه نظام جمهوری اسلامی در این ۴۲ سال، همین حمایت وحضور مردم بوده است و کسانی که در تریبون‌های رسمی، حضور و مشارکت مردم را غیرلازم فرض می‌کنند، تیشه به ریشه نظام می‌زنند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بزرگترین ضربه به جمهوری اسلامی ، دلسرد کردن و مایوس کردن مردم و بستن فضای حضور و نقش آفرینی آحاد جامعه در سرنوشت کشور است و هر کس در هرمسئولیت و جایگاهی با این جریان همراه شود، با جریان اصیل انقلاب و اسلام ناب محمدی که با قرائت امام و رهبری که مبتنی برمردم سالاری دینی است فاصله دارد.

هاشمی ادامه داد: تفکیک بین حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی، ارزش‌ها واکثریت، مشروعیت ومقبولیت، جمهوریت و اسلامیت، در اسلام ناب پذیرفته شده نیست و حکومتی که از حمایت و نقش آفرینی اکثریت مطلق جامعه برخوردار نیست، حکومتی اسلامی تلقی نمی‌شود.

وی اظهار کرد: فرصت انتخابات گذراست، اما اگر در این فضا، آسیبی به اعتقاد و اعتماد مردم، با تندروی و یکجانبه گرایی جریانی ایجاد شود، آثار دراز مدت و ماندگاری خواهد داشت که با پایان انتخابات پایان نمی‌یابد.

هاشمی ادامه داد: مناسب است جریانی که خود را پیروز انتخابات می‌داند، بجای تخریب و تحقیر دیگران، از شیوه گفتگو و اقناع استفاده کند تا آسیب‌های وارد شده به اعتقاد و اعتماد عمومی را کاهش دهد.